Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
No to kolejny powód aby zainwestować w nowe wydanie, bo te widoczne malowidła strasznie wytrącały z filmu.
Tak, Mierzwiak, kupuj coś bez researchu Smile

Delikatnie ostrzegam przed francuską "kolekcjonerką" Lśnienia na UHD.

3-płytowy amaray UHD + BD + DVD mieści się w bardzo fajnej, grubej tekturce (w stylu tej od Blade Runnera i 2001) razem z książeczką.

I tu zaczynają się schody:
- książeczka jest po francusku, OK, ale czemu niektóre zdjęcia są takiej paskudnej jakości? Fotka hotelu wygląda jak zrobiona komórką sprzed kilkunastu lat.
- na tekturce (front + grzbiet), okładce (front + grzbiet) i książeczce zamiast:

STANLEY KUBRICK'S
THE SHINING

jest:

STANLEY KUBRICK
SHINING

Tak, taki tytuł obowiązuje we Francji, ale mimo wszystko wygląda to dziwnie.

- Nadruk na grzbiecie tekturki jest źle wycentrowany

[Obrazek: VOEPWa1.jpg]
Stary, mi się ostatnio okazało, że nowiuśka płyta (innego filmu) się zacina fabrycznie, a Ty mi tu z takimi pierdołami Tongue
Wiem, ale może ktoś chciałby to kupić i też ma nie po kolei w głowie jak ja i dzięki mojemu postowi nie kupi Tongue
(10-03-2020, 11:57)Uatu_TheWatcher napisał(a): [ -> ]Dla tych z Was oglądających filmowe "Lśnienie", mam jedną małą zagwozdkę i zarazem pytanie: czy opcja zapisu formatu dzieła Kubricka, jako UHD jest warta kupienia? Jak w miarę ogólnie prezentuje się skalowanie i upłynnianie obrazu i dźwięku? Film jest już dostępny na naszym rodzimym rynku, w polskiej wersji językowej, a cena niestety nie rozpieszcza, dlatego chciałbym zasięgnąć waszej oceny i zdania na temat wersji 4K "Lśnienia", jeśli takową posiadacie i oglądaliście.
Kupić i mieć w swojej kolekcji, na pewno warto bo to już klasyka. Co do aspektów technicznych, to się nie wypowiem, bo całego filmu na 4k nie oglądałem, bo w tym samym czasie kupiłem sobie ten serial na DVD i byłem bardziej ciekawy jak wygląda to w tamtej wersji.
A co do ceny, to nikt ci nie każe kupować w Polsce, ja jakiś czas temu kupiłem wersję PL we włoskim amazonie za ok 70 zł, a teraz cena już spadła do 50 zł z groszami.
A może w bonusie dostaniesz koronawirusa. Big Grin
Ja jeszcze Lśnienia nie odświeżyłem ale Odyseja 4K to petarda.
Na zavvi pojawił się preorder na nowe wydanie filmu "Lśnienie". Dodatkowa płyta ma zawierać wersję kinową (119 minut) filmu, bez PL
[Obrazek: thumb-89078-all.jpg]
[klik w zdjęcie=przejście do wydania w filmoskopie]

Uatu_TheWatcher

Dobrze wiedzieć, że dzieło co najmniej wybitne, "2001: Odyseja Kosmiczna", w zapisie swej treści na Blu-Ray 4K, wygląda bajecznie, i że dzięki remasteringowi obrazu i dźwięku można z produkcji tej zaczerpnąć jeszcze więcej i więcej niesamowitych doznań i wrażeń. A portretowanie motywu kontaktu cywilizacji człowieka z innym inteligentym obcym życiem, wyszło Kubrickowi i A. C. Clarke'owi kapitalnie. W "Odysei Kosmicznej", w tak niezwykłym filmie, postawili ludzkości wyzwanie. I to ,,wyzwanie" chciałbym z czystą geekowską satysfakcją obejrzeć. Zastanawiam się tylko, czy kupując film w Blu-Ray 4K, obejrzę go w formacie wyświetlania obrazu, gdzie dostaniemy finalnie obraz w jakiejś proporcji, ale z czarnymi paskami u góry i dołu ekranu, czy będzie to wypełniający od krawędzi do krawędzi na całej powierzchni, obraz w stosunku 16:9. "2001: Odyseja Kosmiczna" kusi, oj kusi, aby kupić ją, zapisaną na dysku Blu-Ray 4K!

Szukam również innych klasyków kina akcji / sci-fi / horror, które to można kupić w wydaniu zapisu filmu Blu-Ray 4K, najlepiej w opcji wydania z napisami polskimi. Jakby ktoś z Was podrzucił linka z jakimiś tego typu ofertami byłbym wdzięczny; sam już nie wiem, co i gdzie można kupić. A mówiąc ,,klasyki" mam tu na myśli dzieła z lat 60-tych i 70-tych.
Pełne opisy dwóch poniższych wydań dostępne w filmoskopie (klik w okładkę).
W przypadku tego pierwszego, brakuje zdjęcia j-card ale niestety nie udało mi się go odnaleźć, a ponieważ wydanie kupiłem dość dawno to nie pamiętam czy w ogóle był.
  • "Pełny magazynek" - czeskie wydanie BD (steelbook)
  • "Lśnienie" - włoskie wydanie UHD
[Obrazek: thumb-300x300-53134-front.jpg] [Obrazek: thumb-lg-7635118-lsnienie.jpg]
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17