Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
W komunikatach prasowych nie ma nigdzie info o skanie negatywu, ale nie widzę za bardzo innej opcji.

Nie widziałem jeszcze w ruchu nowej Mechanicznej pomarańczy, ale Geoff'owi bardzo się spodobał, wręcz określił obrazek jako najbardziej filmowy ze wszystkich Kubricków na UHD. Stare BD może się schować pod ziemię ze wstydu. Szkoda tylko, że nie ma Dolby Vision, tym bardziej, że nie raz jasność osiąga ponad 2000 nitów, więc przydałoby się bardziej optymalne mapowanie tonów od tego co oferuje statyczne HDR10.

Recenzja Geoffa na blu-ray.com

Porównanie screenów BD vs UHD na caps-a-holic.

Tak jak w przypadku Full Metal Jacket, dołączona płyta BD do wydania UHD to stary transfer. Poza tym co niektórzy narzekają na dźwięk 5.1, a konkretnie brzmienie dialogów - na płycie jest też oryginalna ścieżka mono w Dolby Digital 192 kbps, która pod tym względem wypada ponoć dużo lepiej.


Oglądałem ostatnio tak z 20 minut obraz bardzo filmowy i mocno ziarnisty. Nie widziałem filmu na blu więc ciężko o porównanie

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Faktycznie różnica pomiędzy UHD a BD to „niebo i ziemia”, czyli mogli dotrzeć do oryginalnego negatywu. No nic, trza będzie się przekonać jak całość wygląda w ruchu. Powoli zamykam świąteczną listę zakupową. Smile
W filmoskopie dostępne pełne opisy poniższych wydań UHD z filmami Stanleya Kubricka (klik w okładkę)

1. Hiszpańskie "Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę"

[Obrazek: thumb-300x300-33849-front.jpg]

Niestety na płycie UHD w porównaniu do BD brakuje napisów PL do pierwszej planszy od której zaczyna się film.

2. Francuskie
a) "Spartakus"
b) "2001: Odyseja kosmiczna"
c) "Mechaniczna pomarańcza"
d) "Lśnienie"
e) "Pełny magazynek"

Filmy można zakupić pojedynczo lub zbiorczo spakowane w slipcase. Dla "Mechaniczna pomarańcza" jest to pierwszy opis, pozostałe już posiadają opisy w innych wydaniach więc jeżeli ktoś je czytał to teraz może się skupić na galerii i oprawie graficznej (okładki, płyty). Sama zawartość płyt (UHD i BD) jest identyczna.

[Obrazek: thumb-300x300-66965-front.jpg] [Obrazek: thumb-lg-5886500-2001-odyseja-kosmiczna.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-52987-front.jpg] [Obrazek: thumb-lg-5886499-lsnienie.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-98138-front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-92002-front.jpg]




Ostatnio w temacie o dystrybutorze Galapagos, wykazałem się niewiedzą odnośnie dostępności PL w dodatkach dla poniższych wydań DVD, które można zakupić oddzielnie lub w zbiorczym slipcase. Teraz już nikt nie powinien mieć tego problemu ponieważ wszystkie wydania posiadają opis w filmoskopie (klik w okładkę).

[Obrazek: thumb-lg-47170-2001-odyseja-kosmiczna.jpg] [Obrazek: thumb-lg-47171-mechaniczna-pomarancza.jpg] [Obrazek: thumb-lg-47172-lsnienie.jpg] [Obrazek: thumb-lg-47174-pelny-magazynek.jpg] [Obrazek: thumb-lg-47175-oczy-szeroko-zamkniete.jpg] [Obrazek: thumb-lg-35137-stanley-kubrick-kolekcja.jpg]
(29-12-2021, 18:43)Daras napisał(a): [ -> ]Dla swoich potrzeb dokonuję porównań pomiędzy UHD a BD (nawet jeśli mastery są różne). Przypomnę – posiadam projektor FHD z funkcją Deep Color. „Pomarańcza” z UHD bije na głowę ten drugi krążek. Luźny przykład: w 28.10 min. mamy kadry ukazujące obrazki, pod którymi tylko na UHD brakuje przepałów (chodzi o widoczne pasy / odcienie równoległe do dolnej listwy ramki). Oczywiście takich smaczków odnotowałem całą masę.

Dołączone BD to leciwy, przefiltrowany i typowo poprzepalany transfer - jego źródłem chyba nawet nie było "pełne" FHD, lecz 1440x1080, stąd też tu i ówdzie widoczny aliasing. Z drugiej strony remaster Mechanicznej pomarańczy na UHD jest jego przeciwieństwem, do tego z niezwykle filmowym obrazkiem. Więc nie dziwią mnie Twoje spostrzeżenia - dla takich właśnie płyt warto zainwestować w odtwarzacz UHD, nawet jeśli ma się wyświetlacz FHD i w grę wchodzi konwersja do SDR/Rec. 709.
Pełna zgoda. Bawię się w to od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolony.
Nieskromnie napiszę, że na tym forum jako pierwszy (?) zasugerowałem zakup odtwarzacza UHD pod wyświetlacz z opcją (tylko) SDR.
Owszem, było nieco "trudnych" dyskusji - ale i tak warto. Wink Przecież nie każdego stać na zakup wyświetlacza UHD. Nadto, w rozważaniach ekonomicznych warto ocenić kolekcję po eksploracji całości. Przykładowo - na dzień dzisiejszy widzę na pułkach setki płyt BD, ale tylko dziesięć UHD.
Dwa szybkie pytania:

Patrzę na back covery wydań full metal jacket i widzę, że na wydaniu dvd od Warnera jest podany czas trwania filmu 112minut, natomiast przy okazji wydania 4k od Galapagosu widnieje czas 116 minut. Skąd wynika różnica? Błąd nadruku?

Drugie dotyczy Lśnienia. W wydaniu 4k (polskim) jest wersja pierwotna, dłuższa od kinowej (chociaż wiadomo, że nie najdłuższa). Pytanie czy jest opcja przy 4k wybrania wersji krótszej, kinowej?
W polskiej edycji "Lśnienia" (1980) 4K mamy tylko jedną wersję filmu.
(08-01-2022, 12:28)Ethan napisał(a): [ -> ]Patrzę na back covery wydań full metal jacket i widzę, że na wydaniu dvd od Warnera jest podany czas trwania filmu 112minut, natomiast przy okazji wydania 4k od Galapagosu widnieje czas 116 minut. Skąd wynika różnica?
Odpowiedź znajdziesz -->tutaj<--

(08-01-2022, 12:28)Ethan napisał(a): [ -> ]Drugie dotyczy Lśnienia. W wydaniu 4k (polskim) jest wersja pierwotna, dłuższa od kinowej (chociaż wiadomo, że nie najdłuższa). Pytanie czy jest opcja przy 4k wybrania wersji krótszej, kinowej?
Daras już odpowiedział.
Przeglądając wydania w filmoskopie (te dla których są wprowadzone opisy) też znajdziesz odpowiedź na to pytanie.
(14-05-2022, 08:19)Razim napisał(a): [ -> ]... czy ktoś może mi podlinkować kolekcję Kubricka (lub jednostkowy film), gdzie "Barry Lyndon" będzie miał polskie napisy i będzie to Blu Ray lub Blu Ray 4k?

"Barry Lyndon" z polską wersją językową dostępny jest tylko na DVD i to niestety z obrazem nieanamorficznym, tak więc jak chcesz mieć BD to pozostaje zakup wydania zagranicznego bez PL i samodzielne zrobienie kopii z dodanym PL. Wersja 4K w ogóle jeszcze nie istnieje. Odnośnie innych filmów Kubricka z PL możesz rzucić okiem na mój zbiór, znajdziesz tam informację, który tytuł i na jakim najlepszym nośniku obecnie jest dostępny.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17