Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
(12-02-2019, 18:16)Wolfman napisał(a): [ -> ]Pewnie pokpili z nakładem. Niektóre filmy w Polsce już po premierze są unikatami.
Owszem, zgadza się, ale do tej pory nie było problemów z dostępnością tytułów od Galapagos.
Masz wyjaśnienie w linku który wrzuciłem na poprzedniej streonie. Na zachodzie też wycofywali to wydanie z tego samego powodu.

Cytat:Tristan_Wang said:
sorry to inform all of you fans, 2001 a space odyssey WCL exclusive edition will be delayed one month. We are informed today, there is a problem with the UHD and main feature BD, The final finished master was missing an original film editorial fade to black insert in the film – it should have had an 18 frame fade to black [0.7 seconds]. No footage is missing from the feature and audio remained in sync. The mastering team has fixed the issue. We are waiting for the new version discs. We don't accept the wrong disc and cut version feature, it's not match our concept. We insist on replace the new discs. sorry for delay.

Skoro wydanie jest walnięte, to je wycofali, to nie wina Galapagos tylko Warnera. Inna sprawa, że ci z Galapagos pewnie nie mają pojęcia co jest grane i dlaczego Tongue
W sumie to nie zauważyłem, żeby coś było skopane w tych płytach. Może się nie znam... Zarówno płyta 4K jak i standardowy blu-ray działają - film jest odtwarzany z obu dysków, w przeciwieństwie do wcześniejszego numeru z tytułem Braveheart. Co prawda nie miałem jeszcze czasu aby obejrzeć całości od początku do końca.
Chwali im się, że wycofują nakład z powodu tej niecałej sekundy wpadki - szkoda, ze na dużo większe wtopy, np. Batman Begins, machają ręką Smile
Dziwne tylko, że Amazon itp. bez problemu sprzedają film, a płyty przecież te same co i u nas...
W kilku krajach pojawiły się poprawione płyty - np. w Niemczech można je poznać po czerwonej naklejce z tyłu okładki.
Cytat:W sumie to nie zauważyłem, żeby coś było skopane w tych płytach. Może się nie znam...

Trzeba znać film na pamięć, żeby to zauważyć.
4kfilme.de podaje że w październiku należy spodziewać się remastera Lśnienia na UHD BD.
Ciekawe czy podobnie jak w przypadku BD podzielą to na wersję US i Europejską ( US jest dłuższa o blisko 20 - 25 min ) .
(12-02-2019, 21:34)misfit napisał(a): [ -> ]W kilku krajach pojawiły się poprawione płyty - np. w Niemczech można je poznać po czerwonej naklejce z tyłu okładki.
Na niemieckim amazonie jest wydanie oznaczone jako repack. Posiada ono również inny nr EAN: 5051890317216
Zakładam, że to jest to poprawione wydanie?
http://filmozercy.com/filmoskop/edition/3004782




Sam odpowiem na swoje pytanie Smile
Jeżeli przyjąć, że prawidłowy wygląd sceny to dłuższa wersja na której widać jak Dr Andrei Smyslov sięga do kieszeni to powyższe wydanie pomimo oznaczenia czerwoną naklejką posiada płyty UHD i BD bez poprawek czyli scena kończy się odstawieniem szklanki.
Naprawdę ciężko uwierzyć, że to jedyna rzecz dla której postanowili wycofać nakład. W każdym razie jestem po seansie i nic niepokojącego nie zaobserwowałem (oglądałem bez DV).
Wydanie to jest pozbawione książeczki i pocztówek, które były w pierwszym wydaniu oraz posiada dwustronną okładkę. Druga wersja pozbawiona jest wszelkich znaczków na przedniej stronie oraz kodu kreskowego na tylnej. W sumie szkoda, że nie wpadli na pomysł aby drugą stronę robić w języku angielskim Wink
W filmoskopie (link powyżej) jest już uzupełniony pełny opis płyt i galeria.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17