Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Stanley Kubrick

Pierwszy pakiet Warnera: Stanley Kubrick - Kolekcja (8/9 dvd)
Filmy w snapperach w zbiorczym kartoniku. Dodatkowa płytka o twórczości Stanley'a Kubricka "Życie w obrazach" . Istnieją 2 wersje boxu: premierowa z 2001r.
[Obrazek: okladka-600.jpg]

i wznowienie z 2004 z filmem Dr. Strangelove... w dvd boxie, całość znów w kartoniku:
[Obrazek: ?346026489]

w skład weszły:
2001: Odyseja kosmiczna
Mechaniczna pomarańcza
Barry Lyndon
Full Metal Jacket
Lśnienie,
Lolita
Oczy szeroko zamknięte
Dr Strangelove albo jak przestałem się bać i pokochałem bombę
Życie w obrazach

Warto zwrócić uwagę że filmy tu wydane mają oryginalny AR, nic nie jest przycięte więc większość filmów jest 4:3. Każdy z tych filmów jest dostępny również osobno w snapperach a następnie we wznowieniach w dvd-boxach. Wszystkie posiadają jedynie polskie napisy. Na płytach poza zwiastunami brak dodatków. Jedynie Lśnienie ma reportaż z planu "Fly-on-the-wall: Making of The Shining" (33:35) z opcjonalnym komentarzem ale bez napisów. Brak dodatków rekompensuje osobny obszerny dokument Życie w obrazach z polskimi napisami trwający 137min.

Oczy szeroko zamknięte było już wcześniej w 2000r wydane, zanim trafiło do tych pakietów, więc mamy 2 snappery z tym tytułem
[Obrazek: 1239m.gif] [Obrazek: 1240m.gif]

Filmy 2001 Odyseja kosmiczna oraz Mechaniczna pomarańcza dostępne są również w serii 30 filmów wszechczasów gazety wyborczej. Są to praktycznie te same płyty tylko z innym nadrukiem.
[Obrazek: odyseja_kosmiczna.jpg] [Obrazek: mechaniczna.jpg]

Odyseja również w pakiecie z Kultowymi filmamy SF
[Obrazek: 9429m.jpg]


Stanley Kubrick Prestige Collection (6 dvd)
Te same filmy zapakowane w puszkę ale tylko 6 tytułów.
[Obrazek: okladka-600.jpg]

Lolita
Barry Lyndon
Mechaniczna pomarańcza
Oczy szeroko zamknięte
Full Metal Jacket
Lśnienie



Stanley Kubrick - Kolekcja (9 DVD)
Reedycja w wydaniach 2 płytowych z 2008r. Tylko Full metal Jacket jako jednopłytówka. Wszystkie jedynie z napisami
[Obrazek: 6947-Kolekcja_Stanleya_Kubricka.jpg]

2001: Odyseja kosmiczna 2dvd
Mechaniczna pomarańcza 2dvd
Lśnienie 2dvd
Oczy szeroko zamknięte 2dvd
Full Metal Jacket


Filmy z obszernymi dodatkami ale w proporcjach poobcinanych. Choc z proporcjami filmów Kubricka wygląda to przeważnie tak:
1.37 : 1 (original ratio)
1.66 : 1 (theatrical ratio, Europe)
1.85 : 1 (theatrical ratio, USA)
Więc są to jakby oficjalne wersje a nie tylko obcięte pod wydanie DVD/BD

Filmy dostępne w pakiecie lub osobno. Lśnienie 2dvd dostępne również w boxie Jacka Nicholsona
[Obrazek: f-kultowy-jack-nicholson-w-akcji-5-dvd-j...ck-dvd.jpg]


Poza wydaniami Warnera mamy u nas wspomnianego wcześniej Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę
Czyli najpierw w dystrybucji Galapagos z pakietu 9dvd, potem Imperial i czarna okładka i wznowienie Imperiala w serii legendy kina
[Obrazek: 499m.gif] [Obrazek: 7532m.gif] [Obrazek: 18294m.jpg]
Wszytko to te same płyty. Polska wersja to napisy, skromne dodatki w postaci zwiastunów, fotosów plakatów i filmografii.


Spartakus
Wydanie 1 płytowe
[Obrazek: 1630m.gif]
Jedynie polskie napisy. Dodatki: zwiastun filmowy, informacje o realizacji, filmografie aktorów i reżysera

i 2 płytowe
[Obrazek: 4499m.jpg]
Polskie napisy i lektor. Dodatki:
Płyta 1:
- Film
- Komentarz producenta oraz aktora Kirka Douglasa, Petera Ustinova, powieściopisarza Howarda Fasta, Edwarda Lewisa, eksperta ds. odnowy filmu Roberta A. Harrisa oraz projektanta Saula Bassa
- Szczegółowa analiza kolejnych ujęć autora scenariusza Daltona Trumbo
- Kompozycja Alexa Northa
Płyta 2:
- Rzadko publikowane, usunięte sceny
- Klasyczna kronika filmowa
- Promujące film wywiady z Jeanem Simmonsem i Peterem Ustinovem z 1960 r.
- Wywiad z Peterem Ustinovem z 1992 roku.
- "Szkoła gladiatorów" - materiał filmowy nakręcony za kulisami
- Film dokumentalny z 1960 r. "Hollywoodzka dziesiątka"
- Oryginalny scenopis obrazkowy Saula Bassa
- Fotosy, plakaty, reklamy oraz książka list dialogowych
- Szkice reżysera Stanleya Kubrica
- Oryginalny zwiastun kinowy


Zabójstwo
[Obrazek: 16893m.jpg]
Polskie napisy i lektor, brak dodatków


Ścieżki chwały
Polskie napisy i lektor,  brak dodatków. Wydanie Imperiala i wznowienie w slipcase Legendy kina:
[Obrazek: f-sciezki-chwaly-dvd.jpg] [Obrazek: sciezki-chwaly-b-iext36367777.jpg]


BLU RAY
Wyszły jak na razie 3 filmy z polskim tłumaczeniem. Szczegóły na Poral.eu
[Obrazek: 56bb10a416d4d.jpg] [Obrazek: 56bb10fb88a91.jpg] [Obrazek: 56bb37dfc0d23.jpg]

2001: Odyseja kosmiczna
http://poral.eu/2001_a_space_odyssey.php

Full Metal Jacket
http://poral.eu/full_metal_jacket.php

Dr. Strangelove
http://poral.eu/dr_strangelove.php

Odyseja i Full Metal Jacket także w pakiecie 2xBD:
[Obrazek: 56bb74828bcc6.jpg]

brytyjskie wydanie Dr Strangelove to ta sama płyta co w polskiej edycji
[Obrazek: SBR10035.jpg]


I na koniec ciekawostka
Na 20 lutego galapagos zapowiedziało wydanie pakietu DVD filmów Kubricka, co prawda to raczej tylko wznowienia dvd z albumem i w ciekawym opakowaniu.
Stanley Kubrick. Kolekcja arcydzieł z albumem (9DVD)
[Obrazek: kolekcja-arcydziel-stanley-kubrick-u-iext36417336.jpg]

W zestawie znajdzie się 7 filmów: Mechaniczna pomarańcza, Lśnienie, Bary Lyndon, Full Metal Jacket, 2001: Odyseja kosmiczna, Lolita, Oczy szeroko zamknięte, album ze zdjęciami archiwalnymi oraz materiały dokumentalne o życiu i twórczości reżysera (czyżby dokument życie w obrazach?) Byłby to w takim razie powrót do pierwszego wydawnictwa sprzed 14 lat Tongue chyba że dystrybutor czymś nas zaskoczy, bo chociaż sklepy podają właśnie taka specyfikacje:

merlin 109,99
empik  110,99 zł
dvdmania 115,00

to na stronie galapags jest nie dość że premiera dopiero 27 marca to skład pokrywa się z czarnym pakietem 9DVD czyli dwupłytówkami
http://www.galapagos.com.pl/film-6928.html
Z Kubricka posiadam >>
Lśnienie - pierwsze polskie wydanie w Snapperku Smile
2001 - Steel Kanada
Shining - Steel z zavvi ( niestety tylko wersja kinowa Sad)
Full Metal Jackiet - Steel Kanada
Mechaniczna Pomarańcza - Digibook Kanada
W planach dłuższa wersja Lśnienia z US , ale ciągle coś innego wskakuje Tongue
To ja może uzupełnię:

- Full Metal Jacket jest również dostępne na DVD w serii "Wielka Kolekcja Wojenna",
- Ścieżki chwały dostępne na DVD choćby w serii Legendy Hollywood Imperiala,
- Dr. Strangelove na DVD jest również w edycji 2-płytowej (Anniversary Edition).
(14-02-2015, 23:41)matwiko napisał(a): [ -> ]Warto zwrócić uwagę że filmy tu wydane mają oryginalny AR, nic nie jest przycięte więc większość filmów jest 4:3.

No tak nie do końca jest to 4:3, a raczej 1.66 (za wyjątkiem 2001), czyli względem dzisiejszych telewizorów taka niepełna panorama Smile

No i szkoda, że nie wspomniałeś o zbiorczych wydaniach zachodnich blu:

Limited Edition Collection

[Obrazek: 20820_large.jpg]

w skład którego wchodzą: Spartacus / Lolita / Dr. Strangelove / 2001: A Space Odyssey / A Clockwork Orange / Barry Lyndon / The Shining / Full Metal Jacket / Eyes Wide Shut

wydanie brytyjskie nazywa się już Visionary Filmmaker Collection i jest okrojone o dwa tytuły: Spartacus i Dr. Strangelove

w żadnym z tych wydań nie ma napisów PL

oraz nowsze cacko, z którego przywołane wznowienie polskie się bierze, czyli The Masterpiece Collection
[Obrazek: 5926_tn.jpg]

w którym z powyższych tytułów brakuje jedynie Spartakusa

Co do ogółu, to - jakakolwiek nie byłaby roszada z prawami - osobiście uważam za skandal fakt, iż powszechnie uważany za największego reżysera, Kubrick wciąż nie doczekal się pełnego wydania zbiorczego, zwłaszcza, że nie nakręcił aż tak wielu filmów, by nie można by ich było upchać pod jednym dachem. Stąd wciąż brakuje go w mojej kolekcji Sad
Dzięki chłopaki za uzupełnienie. Ścieżki chwały zupełnie przeoczyłem, mimo że mam na półce Wink
Mario, czy Dr Strangelove 2płytowa wersja zawiera polskie napisy? Nie mogę znaleźć specyfikacji która by to potwierdzała

Podsumowanie całej filmografii

BD wydano na Blu-ray
PR w puszce Prestige collection
CZ czarna seria dwupłytówek (full metal jednopłytówka)
SKS Stanley Kubrick - Kolekcja w snapperach

1953 Strach i pożądanie
1955 Pocałunek mordercy
1956 Zabójstwo
1957 Ścieżki chwały
1960 Spartakus 1 i 2dvd
1962 Lolita PR SKS
1964 Dr Strangelove albo jak przestałem się bać i pokochałem bombę BD
1968 2001: Odyseja kosmiczna BD CZ SKS
1971 Mechaniczna pomarańcza PR CZ SKS
1975 Barry Lyndon PR SKS
1987 Full Metal Jacket BD PR CZ SKS
1980 Lśnienie CZ SKS
1999 Oczy szeroko zamknięte PR CZ SKS

Brakuje jedynie 2 pierwszych filmów.
Jak to ktoś kiedyś powiedział: Kubrick w zbiorach wyznacznikiem poziomu kolekcji Wink Mi brakuje jedynie Zabójstwa. Może dokupię kiedyś Blu raye albo dwupłytówki ze względu na dodatki.

[Obrazek: 614cd89673aee8c5med.jpg]
(15-02-2015, 03:57)Mefisto napisał(a): [ -> ]Co do ogółu, to - jakakolwiek nie byłaby roszada z prawami - osobiście uważam za skandal fakt, iż powszechnie uważany za największego reżysera, Kubrick wciąż nie doczekal się pełnego wydania zbiorczego, zwłaszcza, że nie nakręcił aż tak wielu filmów, by nie można by ich było upchać pod jednym dachem. Stąd wciąż brakuje go w mojej kolekcji Sad
Takie życie. Tego typu wydania zbiorcze można policzyć na palcach jednej ręki, i zazwyczaj dotyczą filmowców, którzy nakręcili góra 9-10 filmów. Fani Kubricka i tak mają szczęście, bo wszystkie jego filmy już ukazały się na BD, w większości w dobrych lub bardzo dobrych wydaniach.
Dokładnie. Mało który reżyser ma chyba zbiorcze wydanie ze wszystkimi swoimi filmami w jednym secie
Cytat:powszechnie uważany za największego reżysera
Tak powszechnie to chyba nie  :-)

Cytat:Fani Kubricka i tak mają szczęście, bo wszystkie jego filmy już ukazały się na BD
 
Chyba raczej fani BD maja szczescie.

@matwiko
Jak zwykle dobra robota. Jest szansa na to abys zajal sie wydaniami filmow takich rezyserow jak Frank Capra, Akira Kurosawa, David Lynch, Sergio Leone czy Lars von Trier?
(15-02-2015, 10:52)matwiko napisał(a): [ -> ]Mario, czy Dr Strangelove 2płytowa wersja zawiera polskie napisy? Nie mogę znaleźć specyfikacji która by to potwierdzała

Płyta z filmem posiada polskie napisy, natomiast płyta z dodatkami już nie. Też nie udało mi się znaleźć nigdzie specyfikacji do tego wydania, nawet na pudełku nie jest nigdzie napisane, że to edycja 2-płytowa.
Oj Kubrika można spokojnie zaliczyć do największych Wink

Kurosawa ma być następny Wink Pozostali oczywiście też w planach. Ostatnio ciężko z czasem więc jak ktoś ma ochotę zachęcam do przygotowania filmografii innych reżyserów. Z chęcią najwyżej coś uzupełnię. Z góry mówię że raczej nie opracuje Scorsease, Mana, Finchera, Nolana, Tarantino, Camerona a wiem że sa fani więc zachęcam Wink Bardziej skupie się na klasycznym kinie autorskim bo to śledze.

co do wydania całej filmografii:
[Obrazek: stanley-kubrick-collection-collector.jpg...;amp;h=373]
lub
[Obrazek: the%20stanley%20kubrick%20collection%201...+libro.jpg]
lub
[Obrazek: 35581792.jpg]
można? można Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17