Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Custom - okładki DVD Blu-ray
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Ja mu tylko usunąłem te znaki... nie ja wybrałem materiał
Naprawdę?

Fotka od Jubego: 869x1390
Fotka od Ciebie: 2008x3213

Naucz się skalowania zdjęć, bo to co tu odstawiłeś to jakaś komedia Smile
(10-10-2020, 13:44)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Według Ciebie ta rozpikselowana kupa nadaje się do druku? Smile

Nie znasz go? Nie wiesz, że jakość, czy to obrazu, dźwięku, czy wykonania opakowania, jest najmniej ważną rzeczą? Big Grin

(10-10-2020, 13:26)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]I wielki szacun, za mój pomysł, że okładki w stylu VHS Wink

Robię tak swoje okładki od jakiegoś 2004 roku, więc nie uważam tego za twój pomysł.

(10-10-2020, 13:26)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]1. znaczek Blu Ray nie pasuje bo oryginalnie jest na opakowaniu u góry, na tych niebieskich

Jakie znaczenie ma gdzie występuje logo Blu-ray na pudełku, skoro robię slipcover, który kompletnie je przysłania?

(10-10-2020, 13:26)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]2. kup klej introligatorski np taki: https://images.obi.pl/product/PL/1500x1500/532511_1.jpg i delikatnie nim klej ale to przy 300g papierze

I to jest dobra rada, dzięki.

(10-10-2020, 13:26)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Moje DVD w stylu VHS:

[Obrazek: M57Fq8K.jpg]

Sorry, ale nie tak wyglądają okładki filmów Burtona. Wiem, bo mam oryginały.

[Obrazek: 788d241355216227.jpg]

(10-10-2020, 13:26)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]ps. miałem chwilkę to machnąłem... trzeba sobie pomagać nie?

Okej, dzięki, ale następnym razem jeśli będziesz chcesz pomóc, nie zwiększaj kontrastu na własną rękę, nie skaluj obrazu do wyższej rozdzielczości i nie zapisuj go w jpg z kompresją do niespełna 80% jakości przez którą przy / na Batmanie latają jakieś "krzaczki"*. Wklejone przez ciebie zdjęcie nie nadaje się (delikatnie rzecz ujmując).

*
[Obrazek: forever.jpg] << Rolleyes
I weź tu pomagaj... a blu ray znaczek mi chodziło na tym slipcover co zrobiłeś.

Skaluję w gimp kompresja 100% zawsze zapisuję a w czym wy skalujecie?

ps. nawet jak są krzaczki to jest to pełen ekran (jak powiększysz obrazek) ty naprawdę to widzisz na wydruku jak to będzie tył czyli 182 mm x 130mm?

jak problem to zmniejsz to swojej rodz i po kłopocie, kontrast dałem lekko automatyczny możesz dać wejście grey czy wyjście czarny i będzie ok.

Jak robisz od 2004 to ok i NIE SZACUN Tongue że od mnie pomysł, tutaj na forum tego nie widziałem albo przegapiłem.

#Mierzwiak jak dasz mi dobry materiał wyjściowy kupy nie będzie.

Juby zobacz czy to ok? wtedy chciałem polepszyć... i dałem wyostrzenie 75% a teraz normalnie

[Obrazek: 0PaGTLW.jpg]
Wiem o który znaczek Blu-ray ci chodziło, ale ty najwyraźniej nie rozumiesz tego, co ja napisałem. Rolleyes

Również pracuję w gimpie i jakoś mi nie wychodzi takie szkaradztwo. Tongue Jeśli to jest na 100%, to musiało zostać mocno wyostrzone, inaczej nie potrafię wytłumaczyć skąd te artefakty. Ale nawet w to nie uwierzę, bo: poniżej ten sam movie still przeskalowany przeze mnie do takiej samej rozdzielczości, jak przez ciebie + dodany szum RGB + zwiększony kontrast, żeby go ukryć. Również zapisałem w 100% i mój waży 9,99 MB, ponad dwa razy więcej od twojego.

[Obrazek: e97d4f1356122639.jpg]
^ Z tym, że Imagebam go automatycznie kompresuje i tutaj nie wygląda tak dobrze, jak zapisany u mnie w folderze. Ale taki efekt (bez znaków wodnych Alamy) mógłby wyglądać dobrze po wydrukowaniu w docelowym rozmiarze.

Cytat:ps. nawet jak są krzaczki to jest to pełen ekran (jak powiększysz obrazek) ty naprawdę to widzisz na wydruku jak to będzie tył czyli 182 mm x 130mm?

Z takim podejściem w ogóle nie brałbym się za tę robotę. Oczywiście, że to będzie widać na druku, dlatego swoje okładki zawsze robię w wysokiej rozdzielczości. Ten slipcover ma 4790 x 2644 pxl. Także nie, nie pomniejsze wersji od ciebie, bo do wykorzystania potrzebuję to jeszcze zwiększyć do szerokości 2104 pxl. Tongue
Zobacz mój przed wyostrzeniem:

[Obrazek: 0PaGTLW.jpg]

U ciebie przepalony biały w górze w lampie Wink
Człowieku, myślisz że ja nie wiem, że przy zwiększeniu kontrastu przepalam lampę nad Riddlerem? Albo, że gubię detale w ciemnych partiach obrazu (o co mi chodziło!)? Bierzesz się za usuwanie znaków wodnych, ale przy tym robisz samowolkę z podbijaniem kontrastu, skalowaniem i jak się przed chwilą przyznałeś sztucznym wyostrzaniem, czym ewidentnie dowodzisz, że nie masz zielonego pojęcia co robisz. Jeśli masz wersję, przy której po prostu usunąłeś znaki wodne, I TYLE, bez zwiększania obrazu, bez ingerowania w jego ostrość, lub kolory, to podeślij mi ją i tyle. Z resztą sam sobie poradzę, tylko to usunięcie "a" itp. sprawia mi problem, ale chyba prędzej to rozgryzę, niż ty załapiesz jak się uzyskuje jak najlepszą jakość.
dałem taką wersję post wyżej... do mnie się dowalasz a sam dajesz kontrast większy... gdzie logika?
Nie dałeś takiej wersji, jest powiększone do 2008x3213 pxl i zapisane w jpg.

Logika jest taka, że sam zwiększe / ustawię kontrast jaki uważam za słuszny, bo to na mojej półce później będzie stać film w tym slipcover. Nie chcę wersji, w której ktoś kto myśli że umie robić okładki, ustawiał kontrast pod swoje oko.
a ty w czym niby dałeś w RAW?

c8.alamy.com/comp/EF8AFM/jim-carrey-val-kilmer-batman-forever-1995-EF8AFM.jpg
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8