Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Lukob - kolekcja DVD/Blu-ray
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Kontynuacja kolekcji ze starego forum:

http://forum.kolekcjonerdvd.pl/viewtopic.php?f=11&t=897&start=60

Nie daję fotek całości, bo nic się nie zmieniło. Wręcz przeciwnie, zrobił się bałagan bo zaczyna brakować miejsca na półkach. Poniżej to co doszło w międzyczasie.

Na początek parę DVD. Tak, tak Kicboxer w kopercie. Zanim zapytacie dlaczego, spróbujcie w ogóle znaleźć ten film na allegro. Wink

[Obrazek: th_Zdjcie0074_zpse0a8yxjm.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie0068_zpslyqy8pbi.jpg]

King Kong digi:

[Obrazek: th_Zdjcie0030_zps2blabi5j.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie0031_zpsbosltkef.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie0033_zpsdiuuqhw4.jpg]

Uzupełnienie brakujących filmów od DMMS (obecnie kolekcja w komplecie a na nowe filmy od nich się nie zanosi) plus Alternatywy 4:

[Obrazek: th_Zdjcie0045_zpsv7rnc8as.jpg]

Rodzynek nr 1 - DVD Kabaret Moralnego Niepokoju z autografami zdobytymi osobiście:

[Obrazek: th_Zdjcie0048_zpsmomledmv.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie0051_zpsnligxk8w.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie0053_zpsk4dzp2vx.jpg]

Kupiłem też dwa pierwsze soundtracki. Na nich na pewno się nie skończy:

[Obrazek: th_Zdjcie0075_zpsflg5irfa.jpg]

Klasyka Arrow. Bardzo mi się spodobały te wydania z dwoma wariantami okładki w przeźroczystym opakowaniu. Plus książeczka. Na pewno coś tam jeszcze od nich przygarnę:

[Obrazek: th_Zdjcie0077_zpsdgcjgs22.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie0080_zpsugoagsqo.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie0081_zpspto3ooxj.jpg]

Transformers trylogia:

[Obrazek: th_Zdjcie0016_zps5lp2abcc.jpg]

Steelbooki:

[Obrazek: th_Zdjcie0105_zpsa0kvxu4d.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie0038_zpsdiyfda34.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie0043_zpsimevktw0.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie0039_zpstcsmvgct.jpg] [Obrazek: th_Zdjcie0041_zpsjoydkfxj.jpg]

Porky's z USA. Zamawiając nawet nie wiedziałem, że będzie slipcase. Miła niespodzianka. Na ostatniej fotce takie znalezisko  Wink iiiile ja się tego naszukałem:

[Obrazek: th_pork1_zpsszpppwrm.jpg] [Obrazek: th_pork2_zpshgnvbl69.jpg] [Obrazek: th_pork3_zps4wp4agmj.jpg] [Obrazek: th_pork5_zpsts5m6fcf.jpg]

Gremliny francuski steelbook:

[Obrazek: th_gr1_zpslot8adj0.jpg] [Obrazek: th_gr2_zps43bqhs5m.jpg] [Obrazek: th_gr3_zps3vznrznp.jpg] [Obrazek: th_gr4_zpshl5vn2hz.jpg]

Rodzynek nr 2 - Obywatel Kane. Piękne wydanie. Gabarytami pasuje do Czarnoksiężnika z Oz (zielony box DVD). Świetne są te boxy od WB. Wydanie optymalne jeśli chodzi o wymiary, w sam raz na półkę z innymi płytami, a w środku jest dokładnie to co lubię: album, miniaturki plakatów i korespondencji, no i oczywiście płyty w digi. Chciałbym jeszcze kiedyś postawić obok to polskie wydanie Przeminęło z wiatrem (matwiko tego wydania ci zazdroszczę: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2871f627cb9cc206.html)

[Obrazek: th_ck1_zps8kdaa0my.jpg] [Obrazek: th_ck2_zpshbkqcdox.jpg] [Obrazek: th_ck3_zpsua4olpnx.jpg] [Obrazek: th_ck4_zpslwj2znsd.jpg] [Obrazek: th_ck5_zpsypow8ntx.jpg] [Obrazek: th_ck6_zpsbdig3bnv.jpg] [Obrazek: th_ck7_zpsbblgn68d.jpg]
Kupiłeś FX wiedząc ze ma nieanamorficzny obraz?

Świetna jest ta seria Legendy Kina. Bardzo ładne wydania i zacne filmy. Większość już jest unikatami. Jak skończę zbierać snappery przerzucę się na nią Wink

Klasyka Arrow, ach jak mi brakuje tych tytułów po polski :/
Kupiłem bo myślałem, że jestem mądrzejszy od dvdcompare. Okazało się, że nie jestem  Smile

Z legend kina mam jeszcze tylko "Mgłę" Carpentera. Cała seria to rzeczywiście unikaty, zresztą bardzo ładne wydania podobnie jak QDVD. King Kong na dzień dzisiejszy nie do zdobycia, poza rzadkimi okazjami na allegro. Chciałbym jeszcze dostać King Konga z 1933 wydanie WB srebrna kolekcja ale to też bardzo rzadkie wydanie do upolowania.

Mi też brakuje polskich wydań bo to klasyka pierwszego gatunku. Straciłem nadzieję na to, że te filmy zostaną u nas wydane dlatego kupiłem bez pl.
Widziałem to porównanie. Oba wydania mają swoje wady. Może wydanie włoskie jest bardziej ziarniste ale z drugiej strony miejscami zbyt ciemne http://caps-a-holic.com/hd_vergleiche/multi_comparison.php?disc1=3878&disc2=3877&cap1=35966&cap2=35962&art=full&image=3&hd_multiID=1606&action=1&lossless=#vergleich
Nie widzę jakichkolwiek atutów względem wydania włoskiego, ale najważniejsze żeby Tobie się podobało więc jeśli Ci pasuje obraz w tym wydaniu od Arrow to spoko.
Te konkretne ujęcie, pomimo tego, że widać że ma być ciemno (włączone światła, lampy...) faktycznie wydaje się trochę za ciemne, ale ogólnie pod względem kontrastu IMO wydanie włoskie też wygrywa.

Generalnie z Arrow radzę uważać bo o ile z ich obecnych wydań nie raz potrafią wycisnąć maxa i zawstydzić Criteriony, to starsze wydania to jest często Mr. Hyde i lepiej sięgnąć po konkurencję z innego kraju.

edit: Porky's US w slipcase kupowany z amazona ?
Jeśli chodzi o obraz to tragedii nie ma. Ważne, że kupuje się świadomie to nie ma później rozczarowania. Zresztą podobna sytuacja jest z wydaniem The night of the hunter :
http://caps-a-holic.com/hd_vergleiche/multi_comparison.php?disc1=3977&disc2=2518&hd_multiID=258#auswahl
obraz w Criterionie jest bardziej ziarnisty. Kolega Horvath ma oba wydania i Arrow i Criterion. Twierdzi, że oglądając jeden po drugim nie widzi różnicy.
Jeśli chodzi o Porky's to też świadomy wybór wydania USA a nie Arrow chociaż i jedno i drugie wydanie ma swoich zwolenników i przeciwników.
http://caps-a-holic.com/hd_vergleiche/multi_comparison.php?disc1=4525&disc2=4442&art=full&cap1=42069&cap2=41255&hd_multiID=1819&lossless=&image=8#auswahl
Mnie się bardziej podoba ciepła kolorystyka wydania amerykańskiego dlatego je kupiłem.

Porky's z amazon.uk od sprzedawcy "all your music". Nówka z wysyłką ze Stanów wyniosła mnie 37 zł
Na Porky's z US chyba też się szarpnę - dzięki za cynk.
Update po dłuższej przerwie:

kilka DVD:

[Obrazek: th_29.08.1_zpsch3njjms.jpg]

Gazetowe wydanie Śmierć komiwojażera - szkoda że ten film został wydany u nas jedynie jako dodatek do gazety. Only the Lonely (dzięki Mister Tadeo  Wink )

blu-ray - uzupełnienia braków, które już dawno powinny trafić do kolekcji:

[Obrazek: th_29.08.4_zpsg1ghpco3.jpg] [Obrazek: th_29.08.5_zpsgdufmsnz.jpg]

Ścigany - wydanie USA - polskie napisy i lektor.
Ptaki - nie mogłem się powstrzymać od zakupu, choć mam już ten film na DVD oraz w kolekcjonerce Hitchcocka. Nie żałuję. Wydanie w sleepcase. Dodatki na płycie spolszczone napisami.

Czas Apokalipsy, Ostatni Mohikanin:
[Obrazek: th_29.08.6_zpsdnqbkeot.jpg] [Obrazek: th_29.08.7_zpsea0ox0go.jpg]

steelbooki - Sok z żuka z amazon.fr, JFK z allegro:

[Obrazek: th_29.08.2_zps7sq1zwau.jpg] [Obrazek: th_29.08.3_zpsn2m6lpeu.jpg]

i jak zwykle na koniec rodzynek, Steven Spielberg Director's - polskie wydanie. Bardzo elegancki box. Rozmiarami przypomina edycję kolekcjonerską Bonda. Płyty umieszczone w albumie a dodatkowo dołączona książeczka z licznymi fotosami i informacjami o filmach. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Mam już Szczęki, Park Jurajski i ET w innych wydaniach ale kupiłem głównie dla filmów Duel oraz 1941:

[Obrazek: th_29.08.8_zpsumgtfpbe.jpg] [Obrazek: th_29.08.9_zpsjb7twftt.jpg] [Obrazek: th_29.08.10_zpsoa9iqk52.jpg]

[Obrazek: th_29.08.11_zpshkv1jduo.jpg] [Obrazek: th_29.08.12_zpsiv3fbejp.jpg] [Obrazek: th_29.08.13_zpsn41nzt5j.jpg]

[Obrazek: th_29.08.14_zpskv2ixujj.jpg]

Ula87

Świetny ten update, szczególnie ten steelbook Soku z żuka i ta kolekcjonerka Spielberga, na którą sama się czaję. Pozdrawiam.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8