Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Vision
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
"VISION FILM spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. (dawniej: VISION FILM DISTRIBUTION Sp. z o. o.) istnieje od 1991 roku i prowadzi działalność w dziedzinie dystrybucji kinowej, DVD i licencji telewizyjnych oraz produkcji filmowej, jak również w zakresie budowy obiektów o funkcji kultury (multipleksy, wielofunkcyjny budynek w Warszawie przy ulicy Zajączkowskiej). Działając jedynie w oparciu o polski kapitał firma systematycznie wzmacniała swoją pozycję stając się w rezultacie najlepszym dystrybutorem niezależnym na polskim rynku. Swe sukcesy firma zawdzięcza konsekwentnie realizowanej strategii zakupów, aktywnej promocji oraz dynamicznej i elastycznej strukturze organizacyjnej. 28 września 2007 firma została przekształcona w spółkę komandytowo-akcyjną . W związku ze zmianą formy prawnej, uległa zmianie nazwa firmy na Vision Film Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. "

Swego czasu jeden z największych polskich dystrybutorów. Od paru lat upadły bo i strona nie aktualizowana i nowych wydań żadnych.
http://www.vision.pl/

Zasłynęła świetnymi seriami filmów w złotych latach dvd. Mowa oczywiście o Qdvd i Legendy kina. Na tych seriach warto się skupić bo są to ślicznie wydane filmy zawsze z polskimi napisami lub lektorem opatrzone często dodatkami. Do dziś część z tych wydań to cenne unikaty. Na wiele lat firma ta ustawiła standard porządnie wydanego kina.

Spis filmów seri Qdvd w dwupłytowych kartonowych wydaniach digipack

001 (VDVD 152) Terminator 2
002 Autostopowicz
003 The Doors
016 Pamięć Absolutna
034 Nagi instynkt
044 Gwiezdne Wrota
012 Ali

Spis filmów seri Qdvd w kartonowych wydaniach digipack

24 Godziny
3 Dni Kondora
005 Absolwent
Air America
022 Cebulowe pole
030 Chaplin
053 Cotton club
042 Czerwona Gorączka
Czerwona Sonja
029 Czerwony Smok
298 (VDVD) Delicatessen
027 Drabina Jakubowa
020 Duch i mrok
041 Egzorcysta 2 i 1/2
Frances
Harry angel
052 Jak To Się Robi w Chicago
Maksymalne Przyspieszenie
Margines Życia
008 Martwe zło 2
Na Krawędzi
Nienawiść
011 Nieśmiertelny
Niewygodny Świadek
059 Obcy z głębin
Obfitość
Ochotnicy
026 Oko kota
024 Oni żyją
031 Orka - Wieloryb Zabójca
Osadzony
Piękność dnia
019 Porozmawiajmy o kobietach
Pozytywka
043 Producenci
009 Przystojniak
010 Rambo
025 Rambo 2
Rambo 3
007 Serpico
Shocker
Sycylijczyk
032 Ucieczka z Nowego Jorku
048 Uniwersalny żołnierz
028 Wyspa piratów
Zbrodnie serca
033 Zemsta po latach
Życzenie śmierci

Większość tych filmów została wznowiona w amarayach ale często już bez dodatków na płytach jednowarstwowych
Istnieje także seria filmów qdvd bez digipackuw, które pojawiły się jedynie w amarayach (przynajmniej nigdy nie spotkałem ich wersji digi)

Bezbronna
082 Bogaci i Dziwni
Centrala
050 Fantastyczne przygody Billa i Teda
Grzeszni chłopcy
Historia z Los Angeles
Jazzman
Konie Valdeza
070 Koszmary
071 Ktoś tu kręci
068 Kult
243 Mgła
082 Morderstwo na zlecenie
Mroczny wicher
067 Obserwatorzy
Ochotnicy
Oko za oko
064 Oto Spnal Tap
079 Pan Hulot wśród samochodów
Pewna sprawa
Pod czułą kontrolą
Sid i Nancy
080 Szantaż
077 Ściema
078 Trzeci człowiek
Twarzą w twarz
066 Zabójca Rosamary

No i seria Legendy kina:
Buffalo Bill i Indianie
Camille Claudel
Carmen
Champions
Chorus Line
Człowiek słoń
Góry księżycowe
Diva
Do utraty tchu
Dzieci niebios
Frances
Historia Rose
King Kong
Koncert na 50 serc
Lew w zimie
Mgła
Mr. & Mrs. Bridge
Niebieski żołnierz
Okup
Pęknięte lustro
Pogarda
W pełnym słońcu
Zło czai się wszędzie

O tyle ta seria Legendy kina jest ciekawa że dobór filmów jest ambitniejszy a same wydania rzadziej spotykane. Sam wygląd digi jest podobny.
[Obrazek: 30d5e22f7e233593gen.jpg]

[Obrazek: a2008ffc03d04587gen.jpg]

[Obrazek: 02f450b6fd3665bfgen.jpg]

[Obrazek: c5d3d6b9ac2f0b46gen.jpg]

[Obrazek: 36c905b09699de48gen.jpg]

Zapraszam jakby ktoś chciał coś uzupełnić
Mgła Carpentera jest też z serii QDVD w Amarayu. Wiem bo właśnie kupiłem.
Tak. Większość legend kina została wznowiona w amarayach. Sam mam człowieka słonia.
A mgła jak widać pojawia sie w obu seriach
Dobrze wiedzieć. Tak czy inaczej... chyba zbiorę całą serię :-). Ostatnio jakoś brakowało mi wyraźnego celu :-D. Do tego bym dorzucił serię SPInka w digi.
Vison to wg mnie w porządku dystrybutor, tylko mnie czasem irytują te reklamy przed senasem jeśli w ogóle są (np. reklama Cisowianki ;-) ). A takie jedno pytanie co do tej serii "Legendy kina": Jakie tam jest miejsce na płytę? To jest jakaś typowa dla digipack'ów i digibook'ów plastikowa tacka czy może tak jakby koperta w którą się wsuwa płytę?
(27-03-2015, 07:51)kryst007 napisał(a): [ -> ]Jakie tam jest miejsce na płytę? To jest jakaś typowa dla digibook'ów i digibook'ów plastikowa tacka

A czym się różni jedno od drugiego?
(27-03-2015, 07:51)kryst007 napisał(a): [ -> ]Vison to wg mnie w porządku dystrybutor, tylko mnie czasem irytują te reklamy przed senasem jeśli w ogóle są

Mnie zawsze wkurza ich logo - mega głośne, irytujące. Ale to i tak jeden z lepszych dystrybutorów na rynku - jakkolwiek QDVD miało wiele problemów i wpadek, to i tak szacun, bo to po dziś dzień jedyna taka seria na rynku. W ogóle jak tak patrzę na półki to sporo mam od nich filmów na dvd. Szkoda jedynie, że poza ww serią, większość dodatków na ich płytach to biedne odrzuty z zachodnich wydań, w postaci pociętych fragmentów wywiadów i nic nie wnoszących, randomowych ujęć z planu.

Cytat:digibook'ów

ała Angry
No i wprowadzili na rynek sporo rodzimej produkcji także  bluray
Faktycznie pare tytułów na blu mają, myślałem że wogóle nie weszli w ten rynek
Ostatnim Blu jest film Naznaczony z 2010 z numerkiem na grzbiecie 0030. Wniosek: wydali 30 filmów na Blu Wink

Oczywiście z pomoca przychodzi niezastąpiony Poral.eu Smile
http://poral.eu/dystrybucja_vision.php
[Obrazek: filmy_blu-ray_vision.jpg]

Z ciekawostek o których wspominałem dodam że pierwszym filmem jaki wydali były Demony Wojny Pasikowskiego
Ostatni film na ich stronie jaki wydali jest z 2012. Chyba ma nr coś koło 6247. Prawdopodobnie tyle w sumie wydali. Ale dochodzi jeszcze spory dział Anime z osobną numeracją

Co do Cisowianki to akurat jest Kazimierska Wink niestety jest wszędzie obecna, nawet we wewnętrznych wkładkach, ale tylko w wydaniach które są sponsorowane- na okładce jest wtedy logo. Część wydań jest bez reklam i logo Kazimierskiej.
Wkurzają tez oznaczenia wiekowe na grzbietach, jako nieliczni w polsce zdecydowali sie je umieszczeć i byli do końca konsekwentni

Szczepan: spinka w digi? jakie tytuły?
Wygląd digipacków jest standardowy. Plastikowa tacka, okładka lakierowana.

[Obrazek: de8d38a2e665862fmed.jpg] [Obrazek: 4e0d6f98135c98a9med.jpg]

Użytkownik usunięty64562

Post usunięty
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11