Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Tańczący z Wilkami (reż. Kevin Costner)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Przyznam , że nigdy nie rozumiałem tak wielkiego hajpu związanego z tym filmem. Kiedy go pierwszy raz obejrzałem ( wieki temu na TVN - podzielony na dwie części) jakoś nie zrobił na mnie większego wrażenia. Od tak ckliwa opowiastka o facecie, który nagle po nie udanej próbie samobójczej próbuje zjednać się z naturą i Indianami. Jednak nagrzany hajpem i faktem , że może kiedyś zauważę w nim to ci wielu innych zakupiłem go na DVD ( najpierw edycje 2xdvd z NAJ - wersja reżyserska trwająca niespełna 4 godziny ) i angielskie 3 płytowe wydane kolekcjonerskie. Dopiero po latach leżakowania na półce, coś mnie wzięło aby do niego wrócić. Tym razem byłem kompletnie oczarowany : realistycznym przedstawieniem Indian, piękną oscarową  muzyką Johna Barry'ego , zdjęciami a przede wszystkim historią opierjącą się na przyjaźni z naturą , samym sobą i innymi kulturami. Tak więc już czas najwyższy upgrejdować go do Blu-ray.
Krótka historia polskich wydań >>
DVD:
Wersja Kinowa: Monolith
[Obrazek: tanczacy-z-wilkami.jpg]
Wersja Reżyserska - Monolith 2xDVD ( co ciekawe wydana tylko w wydaniu gazetowym).
[Obrazek: d655hw12a4w9np3hz3roow15e.500x711x1.jpg]
Wznowione wydanie  wersji kinowej  na DVD od Galapagos >>
[Obrazek: 7321909233881.jpg]
Blu-Ray:
Polskie wydanie wersji Kinowej >>
[Obrazek: tanczacy-z-wilkami-b-iext27482557.jpg]
Wydania zagraniczne :
US - z tego co mi wiadomo wszystkie niestety posiadają blokadę regionalną Sad
[Obrazek: 911WlXyNeFL._SY606_.jpg]
[Obrazek: 91wm3TREQoL._SL1500_.jpg]
Jeśli chodzi o Europę to w UK podobnie jak u nas , Warner wydał tylko wersję kinową , natomiast w Niemczech można dostać zarówno wersje kinową jak i reżyserską w jednym wydaniu. Osobiście zaopatrzę się w tego Steelbooka >
[Obrazek: BILD0924.jpg]

Krótkie porównanie poszczególnych wydań pod względem obrazu >>
http://www.caps-a-holic.com/hd_vergleiche/multi_list.php?hd_multiID=50
A to moja ulubiona sekwencja >>

Tego steela jak najbardziej polecam, bo jest po prostu piękny. Plus film w obu wersjach oraz dodatki. Mniam.
Cytat:Wersja Reżyserska - Monolith 2xDVD ( co ciekawe wydana tylko w wydaniu gazetowym).

Zaopatrzyłem się w nią jakieś sześć lat temu i nic więcej mi do szczęścia potrzebne nie jest jeśli chodzi o ten film.
Korzystając z okazji (sam chciałem założyć wątek dotyczący wydań "Tańczącego..." Wink ) kilka słów ode mnie.

Film "Tańczący z wilkami" ukazał się jak powszechnie wiadomo w trzech wersjach: kinowej (180 minut), rozszerzonej z 2003 roku (którą posiadam, z tygodnika "Naj", 1 dysk, 226 minut) i reżyserskiej z 2004 roku (236 minut).

Teraz moje pytanie: czy w naszym kraju dostępne jest wydanie zawierające najpełniejszą z nich (reżyserską) ? Z tego co widzę nawet teraz na Allegro krążą egzemplarze 2xDVD w tekturce (np. http://allegro.pl/tanczacy-z-wilkami-film-dvd-dramat-i5477535091.html), ale brak informacji na temat czasu trwania filmu.
Każdy film na europejskim DVD (25 fps), jak powszechnie wiadomo, jest o 4% krótszy od wersji Blu-ray/DVD NTSC (24 fps). I to, zdaje się, wyczerpuje temat "trzeciej wersji".
Według imdb są 3 wersje: Dances with Wolves.
Pytanie było o wersję 236 minutową - odpowiedź na nie brzmi: wydano u nas identyczną wersję, a 10 minutowa różnica czasu wynika wyłącznie z PAL speed up. Jak komuś to przeszkadza, może sobie przekonwertować na 24 fps Tongue

Co do trzeciej wersji - nigdzie poza IMDB nie znalazłem żadnej informacji o takowej (nie licząc ocenzurowanej wersji telewizyjnej, której w ogóle nie wydano na żadnych nośnikach).
Ta trzecia wersja wzięła się pewnie z tego, że być może są wydania, na których Dir cut występuje z planszą "Intermission" (coś jak Kingdom of Heaven - na Blu są wersje z planszami i bez). Jednak na pewno nie zawierają nowych fragmentów filmu.
Wyd. Blu z US, które mam zawiera wersję reż. (236 min) bez owych wstawek. Być może edycja niemiecka ma te plansze ale niech potwierdzi to osoba (Mefisto), która ma tego steela.
PS Czy może ktoś poprawić błąd (literówkę) w nazwisku reżysera w nazwie wątku?
Wydanie US ma czas trwania 3:53:49, DE ma czas trwania 3:56:39. Tak jak piszesz, jedyna różnica między nimi to brak Intermission w tym pierwszym.
Poza tym pierwsze wydanie niemieckie miało buga polegającego na tym, że w angielskiej ścieżce dźwiękowej kanał LFE był pusty. Jednak ponoć to wydanie w steelbooku ma już poprawione płytki.
Fakt plansza intermission to jedyny dodatek wydłużający seans , oprócz tej planszy nie ma niczego dodatkowego.
IMDb >>
"There are 2 long durations which can be found sometimes on different versions : 236mn or 233mn. In fact the 236mn version is the same movie, same length 233mn, but with an "intermission" panel in the middle of the movie (around 133mn), with only John Barry music... "
Stron: 1 2