Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: FilmoSkop - opinie i komentarze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak dla mnie trochę bezsens wprowadzać wydania bez tytułu PL, no ale whatever, znajdę i tak.

Na dobrą sprawę powinienem, wprowadzając np włoskie X-Men DOFP wpisać "Giorni di un futuro passato" już widzę jak ktokolwiek będzie tego szukał po takim tytule Tongue (zamiast tego wprowadziłem wydanie UK, ale podałem polski tytuł, teraz wychodzi że źle), cóż i tak jest totalny chaos z tego co widzę i każdy wprowadza jak chce.
Też mi się wydawało, że w pozycji tytuł należy podawać jego polską wersję.
Skoro nastawiamy się na zagranicznych użytkowników to proponuję zrobić trzy pozycje dotyczące tytułu czyli:
- polski tytuł
- angielski tytuł
- oryginalny tytuł

Przypomnę się też z pytaniem/propozycją aby rozszerzyć dane dotyczące filmu o reżysera i umożliwić wyszukiwanie po tym kryterium.
Nie planujemy wprowadzać informacji o reżyserach. Nastawiamy się na informowanie o wydaniach, takie dane jak reżyser można znaleźć na innych portalach filmowych.
Moim zdaniem to złe posunięcie.

Podejrzewam, że sporo osób ma ulubionych reżyserów i aktorów => chętnie nabędzie tytuły z ich filmografii, których nadal nie posiada. A gdyby można było wyszukać wydania również po reżyserze lub obsadzie aktorskiej (ograniczonej do aktorów/ek wyszczególnionych na froncie okładek filmów - a więc głównie 2-3 osoby) to zwiększyłby się sens tak licznego dodawania tych wszystkich zagranicznych wydań w bazie.
Jak dla mnie Filmoskop jest od wyszukiwania wydań filmów, które chcemy kupić.

Tego jakie filmy (czyje, z jakimi aktorami) chcę kupić dowiaduję się gdzie indziej. Filmweb, IMDB, Wikipedia i niezliczona ilość innych sposobów. Krótko mówiąc - nie widzę potrzeby ładowania tutaj wszystkich danych, poza tym z tego co widzę większość wydań ma uzupełnione i tak tylko te "obowiązkowe punkty" i nie ma nawet info o zawartości płyt, więc o czym my w ogóle rozmawiamy?
Mam nadzieję, że moja tytaniczna praca nieco zmieni ten stan rzeczy. ;] Też mi przeszkadzają takie puste wrzutki. Lepiej już opisane są płyty na Allegro.
Pytanie: co w sytuacji, kiedy dystrybutorów jest dwóch? Mam taki przypadek z filmem "Przełamując fale" (MayFly i Gutek).
http://filmozercy.com/filmoskop/edition/71457
Można wpisać tylko jednego dystrybutora. Z tego co widzę wszędzie podawany jest Gutek.
Niby tak, bo Gutek zajmował i nadal zajmuje się tego rodzaju kinem. Ze względu na to umieszczę Gutka jako dystrybutora. Nie zmienia to jednak faktu, że obydwaj dystrybutorzy są wymienieni na okładce ("[...] właścicielem są Gutek Film sp. z o.o. i MayFly sp. z o.o."), obydwa logotypy pojawiają się na grzbiecie okładki, z kolei hologram jest tylko od MayFly. Wydaje mi się, że powinna pojawić w przyszłości się opcja dodania kilku dystrybutorów.
Mam jeszcze inny problem z tym wydaniem. Teoretycznie film ten jest w proporcjach 2.35 : 1, natomiast ma on dodane kaszety, więc wychodzi 4 : 3 (takie proporcje podane są na okładce). Dodałem screeny, więc można zobaczyć jak to wygląda. Pytanie brzmi: jak to opisać?
Przecież masz tam pole do wypełnienia otwartą treścią więc nie wiem w czym problem by napisać dokładnie co i jak. Big Grin