Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: FilmoSkop - opinie i komentarze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Super.
Czy ktoś może wyjaśnić, na jakiej podstawie ktoś określa, że dany film jest najtańszy? Najtańszy gdzie? W danym kraju, w Europie? Tak rzuciłem okiem na (chyba) 2 pierwsze strony wydań UHD i np. "Rampage" jest w USA tańszy, "Across The Universe" również, i to sporo tańszy.
Wydania na Filmoskopie posegregowane są według kodu EAN, który określa, z jakiego kraju pochodzi dane wydanie. Zasada jest prosta: jeden EAN - jedno wydanie. Po wejściu w wydanie widzimy oferty ze sklepów, w których dostępne jest to konkretne wydanie (i które obsługiwane są przez Filmoskop) i informacja o najniższej cenie odnosi się wyłącznie do niego.
Dzięki za odpowiedź Smile
Wracając do tematu określania polskiej wersji językowej. Przyjmuję do wiadomości argumentację (choć sam osobiście nie jestem do niej w 100%) i od dzisiaj uzupełniając wydania których nie posiadam nie ruszam wersji językowej, co najwyżej wprowadzę komentarz w opisie choć zdaję sobie sprawę że to niewiele daje ponieważ nie będzie uwzględniane w kryteriach wyszukiwania. Tyczy się to zarówno wartości z posiadaniem PL jak i jej brakiem. Natomiast jeżeli chcemy zrobić porządek z tym co do tej pory wprowadziłem to prośba do Mateusza czy jest w stanie zrobić to automatem na zasadzie nie mam wydania w kolekcji a wprowadzałem wartość odnośnie wersji językowej to usuwa wprowadzoną wartość. Jeżeli dojdzie do realizacji tego postulatu to z chęcią dowiem się ile tego wprowadziłem a jeszcze lepiej gdybym mógł dostać wykaz pozycji bo kilka mogło być wprowadzonych prawidłowo, na zasadzie że, miałem kiedyś w kolekcji ale sprzedałem to wtedy ponownie uzupełnię.

Dodatkowo zaproponuję modyfikację poprzez rozbicie informacji o polskiej wersji językowej na dwie pozycje.
1. Wersja językowa potwierdzona przez posiadanie wydania
2. Wersja językowa na podstawie informacji znalezionych w sieci
W przypadku wypełnienia pola z pkt 1 punkt 2 staje się nieaktywny lub ukrywany.
Dla pkt 2 ikonę graficzną zmodyfikować poprzez dodanie np wykrzyknika.

Uprzedzam że, zaczynam w tematach z kolekcjami nękać użytkowników o uzupełnianie danych, pochwaliłeś się że coś masz to poświęć minutkę i uzupełnij pole Smile
Dodaliśmy w kolekcjach użytkowników opcję filtrowania. Dzięki temu można znaleźć między innymi wydania z waszych kolekcji, które nie mają uzupełnionego pola: Polska wersja. Tym samym zachęcamy do uzupełniania informacji o polskiej wersji w wydaniach, które macie w kolekcjach. Wink

Pokaż/ukryj filtry --> Wybierz polską wersję --> brak informacji.

http://filmozercy.com/filmoskop/profile/2/collection?sortby=title&polish_versions%5B%5D=0&search=
Kolega Kirek "zmusił" mnie niejako do zainteresowania się "Filmoskopem" i ew. dodawaniem filmów. Wczoraj dodałem kilka, ale dzisiaj nie mogę ich odnaleźć Smile Były to min. "Expendables 1-3" UHD wydanie z USA, "Revenge" na BR Smile Czy ktoś wie, jakie są losy tych filmów? I jeszcze jedno pytanie- dlaczego nie ma Amazon.it, Amazon.fr, Amazon.com? Jest tylko de i uk, z których to miejsc, mało mam wydań, bo kupuję w różnych miejscach?
Wydania, które dodałeś są w bazie, ale musisz je wyszukać przez stronę do wydań, a nie przez główną stronę Filmoskopu, czyli tutaj: http://filmozercy.com/filmoskop/editions

Włoski Amazon planujemy dodać w przyszłości, francuski jest od dłuższego czasu, tutaj link: http://filmozercy.com/filmoskop/?shops%5B%5D=18&pricechange=all&sortby=update_desc&price_from=&price_to=&date_from=&date_to=&lowest_price=empty&search=
Dzięki piękne Smile Trochę za szybko chciałem wszystko naraz robić Smile Będę mieć trochę czasu, to będę dorzucać coś od siebie.
Mateusz,

Po wejściu w filtry mojej własnej kolekcji nie mam takiej opcji.