Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Remastery
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
U Skandynawów pojawiły się pre-ordery Mumii w UHD - przewidywana data wydania to 22 maj 2017.

[Obrazek: image.jpg]  [Obrazek: image.jpg]  [Obrazek: image.jpg]

Minimum przyzwoitości nakazywałoby aby strzelić remastera przynajmniej dwóm pierwszym częściom, w których dotychczasowy transfer jest mocno przeciętny jak na dzisiejsze standardy (o pousuwanych elementach obrazu na BD nawet nie wspominam Smile ), ale jako, że to Universal to jestem co do tego pesymistą, że wyłożą na to kasę. Ale zobaczymy.

W pre-orderze zaczyna się też pojawiać Gladiator UHD - póki co u Skandynawów i Australii - premiera czerwiec 2017.

[Obrazek: gladiator.jpg]
(12-02-2017, 08:55)misfit napisał(a): [ -> ]Najpierw należy ustalić co dla Ciebie znaczy "mało". Podaj jakieś konkretne tytuły remasterów z których nie jesteś zadowolony (i napisz dlaczego) aby mieć jakiś punkt odniesienia. Bez tego nie da się odpowiedzieć na Twoją prośbę.
Przekopię moje zakupy to napiszę. Przypomnij gdzie teraz warto kupić te filmy samurajskie - remastery
Chodzi o Lone Wolf and Cub ?

Aktualnie pre-order z UK najtaniej jest za £50.
Criterion rzadko kiedy widywany jest poniżej -50% ceny sugerowanej więc nie spodziewałbym się znacząco niższej ceny (może jeszcze zjedzie do ~40-45 w niedługiej przyszłości), nie licząc ewentualnych pomyłek cenowych.
Zastanawiam się czy warto je brać i jak to wydanie będzie wyglądać w rzeczywistości.
Tak propo Lady Snowblood, który dziś nabyłem. Mam nadzieję , że to dobry remaster z arrow w steelu. Posiadasz go może?
Lone Wolf z UK będzie wyglądać dokładnie tak samo jak wydanie USA od Criteriona - nie licząc oznaczeń wiekowych i różnic w regionalizacji.
Bez dwóch zdań Criterion ma dużo lepszy obraz pod każdym względem od wszystkich poprzednich wydań. Kompresja mogłaby być lepsza, ale to szczegół.

Co do Lady Snowblood to zmartwię Cię - Arrow w tym przypadku to najgorszy możliwy wybór. Stary master + skopany zakres dynamiki obrazu skutkiem czego brak tam czerni. Z tym, że łatwo możesz sobie to poprawić w MPC-HC. Na te Arrowy sprzed 4 czy 5 lat lepiej uważać. To nie to co obecnie...
Lady Snowblood od Criterion to odrestaurowana wersja i to od razu widać - do ideału jednak troszkę brakuje (za wysoki kontrast gdzieniegdzie, gamma też).
Na caps-a-holic masz porównania, sam oceń.

http://caps-a-holic.com/c.php?d1=7269&d2=7000&s1=68978&s2=66049&x=0&y=0&i=4&a=0&go=1&l=1

http://caps-a-holic.com/c.php?d1=7270&d2=7267&s1=68987&s2=68958&x=0&y=0&i=2&a=0&go=1&l=1

W ruchu różnica jest jeszcze większa bo dochodzi jeszcze mniej dokuczliwe/lepiej odwzorowane ziarno w Criterionie z uwagi na nowszego mastera.
Criterion to jednakże Region A.
Porównywałem wczoraj, paskudny mdły filtr i to w ogromnej ilości. Osobiście mi ostrość obrazu nie przeszkadza, bo i tak można to poprawić w tv trochę, ale mdłe kolory to już inna sprawa. Poszukam tych z Usa również. Swoją drogą nie mogła powstać jedna słuszna wersja z tymi remasterami jest większy obłęd niż myślałem.
Ten remaster Lady Snowblood jak dla mnie nie wygląda za dobrze. Przesadzili z kontrastem, przepalenia tu i tam. Poza tym ziarno mi trochę wygląda na sztuczne, choć mogę się mylić.

Cytat:sobiście mi ostrość obrazu nie przeszkadza, bo i tak można to poprawić w tv trochę, ale mdłe kolory to już inna sprawa.

Powiedziałbym że jest dokładnie odwrotnie. Poprawienie kolorów to nie problem ale skopanej ostrości we własnym zakresie sensownie nie poprawisz (tzn niby mozna, ale to półśrodki).

Kilka przesunięć i mamy z wersji Arrow coś takiego:

[Obrazek: f43eab533368024.jpg]
[Obrazek: 0f1534533387100.jpg]

To teraz pokaż jak w tym poprawić ostrość Tongue