Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Remastery
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(23-08-2018, 11:51)2.0 napisał(a): [ -> ](...)
Patrząc na różne wydania Criteriona które są akceptowane przez osoby decyzyjne za ostateczny wygląd filmu można dojść do wniosku że jednak te niedoświetlone wydania są często bliższe pierwotnemu zamysłowi.
(...)

Temat jest dyskusyjny. Napiszę z pamięci, a w razie zapytań sięgnę do źródła…

„Sanatorium pod klepsydrą” (1973) to jedna z pierwszych, jeśli nie pierwsza, polska rekonstrukcja cyfrowa. Żyjący twórca / współtwórca (?) nie szczędził pochwał nowym technologiom. Stwierdził jednoznacznie, że „martwe” barwy kiepskich klisz „ożyły” dzięki rewitalizacji. Zatem pierwotnie miał być to obraz tryskający feerią barw! Zero pastelów i szarzyzny!

Do czego zmierzam. Jeśli żyjący twórcy przyklepią kolorystykę odnowionego działa (bez względu na efekt), to powinny zadziałać prawa autorskie. Zatem poszczególni wydawcy musieliby miesić się w jakichś widełkach definiujących specyfikację techniczną filmu. Do tego zmierzałem w ostatnim poście...
(23-08-2018, 13:39)Daras napisał(a): [ -> ]Do czego zmierzam. Jeśli żyjący twórcy przyklepią kolorystykę odnowionego działa (bez względu na efekt), to powinny zadziałać prawa autorskie. Zatem poszczególni wydawcy musieliby miesić się w jakichś widełkach definiujących specyfikację techniczną filmu. Do tego zmierzałem w ostatnim poście...

Z tego co kojarzę, to zdarzyło się tylko raz - w przypadku Francuskiego łącznika. Ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę, że niestety troszkę w tych wydaniach i remasterach każdy sobie. Na przywołanego w tym temacie już Bulla Durhama nie mogę po prostu patrzeć - a transfer zatwierdzony przez reżysera.
(23-08-2018, 13:39)Daras napisał(a): [ -> ]
(23-08-2018, 11:51)2.0 napisał(a): [ -> ](...)
Patrząc na różne wydania Criteriona które są akceptowane przez osoby decyzyjne za ostateczny wygląd filmu można dojść do wniosku że jednak te niedoświetlone wydania są często bliższe pierwotnemu zamysłowi.
(...)

Temat jest dyskusyjny. Napiszę z pamięci, a w razie zapytań sięgnę do źródła…

„Sanatorium pod klepsydrą” (1973) to jedna z pierwszych, jeśli nie pierwsza, polska rekonstrukcja cyfrowa. Żyjący twórca / współtwórca (?) nie szczędził pochwał nowym technologiom. Stwierdził jednoznacznie, że „martwe” barwy kiepskich klisz „ożyły” dzięki rewitalizacji. Zatem pierwotnie miał być to obraz tryskający feerią barw! Zero pastelów i szarzyzny!

Do czego zmierzam. Jeśli żyjący twórcy przyklepią kolorystykę odnowionego działa (bez względu na efekt), to powinny zadziałać prawa autorskie. Zatem poszczególni wydawcy musieliby miesić się w jakichś widełkach definiujących specyfikację techniczną filmu. Do tego zmierzałem w ostatnim poście...

To ma sens ale mam wrażenie że wtedy producenci mieliby tylko więcej do powiedzenia Tongue
Mala przestroga dla tych, którzy planują zakup odrestaurowanych filmów ''Jackie Chan's POLICE STORY & POLICE STORY 2'' od Eureki.
W przypadku pierwszej części (Police Story part 1), jest tam do wyboru angielski dubbing i dwie kantońskie ścieżki audio; jedna mono i druga 5.1
Ścieżka mono jest ok, ale ta druga 5.1 może być skopana, bo wypuścili wadliwa partie, w niektórych egzemplarzach.

Mi się taka kopia przytrafiła; polega to na tym, że co jakiś czas dźwięk znika, albo jest bardzo stłumiony na dosłownie ułamek sekundy w rożnych momentach filmu.
Reszta ścieżek wydaje się ok, choć z angielskim dubbingiem nie mam i tak zamiaru oglądać.

Facebook Eureki informuje, żeby kontaktować się przez ''customer@eurekavideo.co.uk'' w celu przesłania nowej, porządnej kopii.
Dzięki za ostrzeżenie.

Przy okazji na caps-a-holic są już screeny porównawcze tej odrestaurowanej wersji względem starszego wydania BD.
Police Story.
Police Story 2.

I jako ciekawostka - niemiecki wydawca pochwalił się wagą plików źródłowych w 4K.

[Obrazek: feN993d.png]

Swoją drogą ciekawe czy któryś z dystrybutorów zdecyduje się wydać te filmy na UHD BD Smile
(01-09-2018, 12:12)misfit napisał(a): [ -> ]Przy okazji na caps-a-holic są już screeny porównawcze tej odrestaurowanej wersji względem starszego wydania BD.
Police Story.
Police Story 2
WoW, nie posiadałem tych filmów wcześniej na żadnym nośniku, wiec nie moglem ''doznać szoku'' :-) podczas seansu, ale te screeny porównawcze, normalnie wow.
Beetlejuice w 4K wraca do kin z okazji 30. rocznicy:

https://ew.com/movies/2018/10/01/beetlejuice-returning-theaters-30th-anniversary/amp/

Oby wydanie UHD było tylko kwestią czasu, o Batmanach Burtona nie wspominając Smile
Byłoby miło gdyby zawitał na nośniki fizyczne. Szanse na to byłyby większe gdyby ten rzekomy sequel Beetlejuice doszedł do skutku...

Z okazji 30 rocznicy został też zaprezentowany na festiwalu w Cannes m.in. odrestaurowany Le Grand Bleu Luca Bessona. Też byłoby miło go zobaczyć.
Czekam też np. na Paris, Texas czy Chungking Express, wystarczy sięgnąć do szafy i wydać te remastery choćby na BD - jeśli ten drugi dojdzie do skutku to zmieniam avatara Wink
Myślę, że o wydanie 4K UHD z Sokiem z żuka możemy być spokojni. Lepszej okazji niż 30. rocznica prędko nie będzie, a i sam film ma dużą rzeszę fanów.