Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Remastery
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(07-10-2018, 00:44)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Beetlejuice w 4K wraca do kin z okazji 30. rocznicy:

W kinach to raczej ''tylko'' 4K restoration będzie; nie wiem jak w USA, ale w UK, puszczają starsze filmy w kinach jako 4K restoration, zarówno te wychodzące na płytach UHD (np. filmy Carpentera, Evil Dead), jak i te które wychodzą tylko na blu i zostały odrestaurowane w 4K (np. Heathers od arrowvideo).
@paniron

To będzie kopia cyfrowa w 4K, a nie 2K z mastera 4K Smile
(07-10-2018, 11:11)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]To będzie kopia cyfrowa w 4K, a nie 2K z mastera 4K Smile

Nie umiem otworzyć Twojego linku z poprzedniej strony. Masz jakieś inne źródło może; chętnie poczytam.
Z oficjalnej strony filmu na facebooku:

Cytat:Beetlejuice is Back!

Celebrating its 30th anniversary, Beetlejuice, the perennial and delightfully demented comedy from director Tim Burton, is back from the hereafter – and haunting theaters, for the first time ever with newly remastered 4K DCP prints!
Szału się nie spodziewałem zwłaszcza że to specyficzny film i żaden remaster nie przyniósłby tu kolosalnej różnicy, ale i tak jest bdb. Bardziej filmowy i wyrażny obraz, chyba już nic więcej nie dało się z tego wycisnąć. Dopisany do listy zakupów jak będzie w promocji Big Grin
Czekam na wydanie UHD, mam nadzieję, że pewnego dnia się doczekam.
No to czekaj, my się już nacieszymy Big Grin
Myślę, że kiedyś wyjdzie na UHD, ale na pewno nie przez najbliższy rok bo teraz Arrow ma na niego licencję.

Poniżej recenzja They Live nowego wydania BD od Studio Canal, po screenach można też zerknąć czego mniej więcej można się spodziewać po UHD.
http://www.dvdactive.com/reviews/dvd/they-live5.html

oraz Prince of Darkness:
http://www.dvdactive.com/reviews/dvd/prince-of-darkness3.html

Na dvdbeaver pojawiła się też recka i screeny odrestaurowanego Some Like it Hot od Criteriona i porównanie w stosunku do dotychczasowego wydania MGM.

Skoro jesteśmy przy filmach B&W to miesiąc temu Studio Canal wypuściło na BD odrestaurowaną wersję Zeszłego roku w Marienbadzie w UK, Francji i w Niemczech.
Recka na blu-ray.com.
Porównanie na screenshotcomparison starego wydania od Criteriona z 2009 do tego nowego SC - screeny znalezione w sieci.
Marienbad kompletnie mnie po tych screenach nie przekonuje, a recka niby taka optymistyczna.