Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Remastery
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Z ciekawości - coś jest nie tak z wydaniem tego filmu?
@Gieferg
Kompresja, ten sam przypadek co z późniejszym Man of Steelem. UHD mogłoby pomóc z ziarnem, a i HDR w przypadku tego tytułu mógłby wypaść super.

Wydanie UHD jest tu tylko kwestią czasu.
Info sprzed tygodnia, wiec sorki jeżeli się powtarzam.

"To wspaniałe życie" z 1946 doczeka się wydania 4K z HDR. Podobno już 20listopada 2018.

https://www.youtube.com/watch?v=6jB4Vsi1UUM
Ciekawe ile z tych filmów to będą rewitalizacje: POLAŃSKI. ANTOLOGIA FILMOWA (32 BD) WYDANIE KOLEKCJONERSKIE? Premiera ma nastąpić w grudniu.

Cytat:
Roman Polański to jeden z najlepszych polskich reżyserów, którego sława już dawno przekroczyła granice kraju.
Tak wyjątkowa postać dla polskiego kina zasługuje na wyjątkowe potraktowanie własnej twórczości.
Kino Polska ma zaszczyt być producentem ekskluzywnej kolekcji filmów Romana Polańskiego, którą właśnie oddajemy w Państwa ręce. Oprócz najsłynniejszych dzieł tego wybitnego reżysera, takich jak „Nóż w wodzie”, „Dziecko Rosemary”, „Chinatown”, „Frantic” czy „Pianista”, wydawnictwo zawiera też m.in. etiudy filmowe artysty z lat 50. Rozmach i jakość edytorska całości sprawiają, że jest to absolutnie wyjątkowe przedsięwzięcie.
Projekt powstał przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerami wydawnictwa są: TVP, Fixa, KADR, DIF i „Viva!”.
Dystrybutorem jest firma Galapagos. Wydawnictwo składa się z 32 płyty Blu-ray.

Region: A, B, C


https://bluedvd.pl/polanski-antologia-filmowa-wydanie-kolekcjonerskie-36-blu-ray.html

P.S.
Jeśli temat już gdzieś jest na forum to proszę powyższe skasować.
Było tutaj -> http://forum.filmozercy.com/watek-zapowiedzi-filmow-blu-ray-limitowane-ciekawe-nietypowe-wydania?pid=46318#pid46318

Ale teraz znamy cenę, czyli wychodzi podobnie jak DVD. Nie najgorzej jak na polskie warunki.
To co Daras, szarpniesz się ? Jeśli będziesz się pozbywał zrekonstruowanego Noża w wodzie to daj znać Wink
Ten temat zaczyna wyglądac jak śmietnik, wrzuca się tu wszystko, w tym info o wydaniach filmów, które zasługują na swoje własne tematy - w efekcie o niczym nie da się normalnie rozmawiać (czy nawet czytać) bo co drugi post jest o czymś innym. Serio, powinno sie ten temat zamknąć w cholerę.
(16-11-2018, 14:09)misfit napisał(a): [ -> ]To co Daras, szarpniesz się ?

A jak myślisz? Wink Martwi mnie, że Ty się wahasz (jeśli dobrze zrozumiałem posta).
(15-11-2018, 22:34)Daras napisał(a): [ -> ]Dystrybutorem jest firma Galapagos. Wydawnictwo składa się z 32 płyty Blu-ray.

(16-11-2018, 16:13)Daras napisał(a): [ -> ]Na razie nie mam stu procentowej pewności, że zapowiedzi dojdą do skutku.

Tak samo jak nie ma 100% pewności że to będzie Blu-ray, raczej to tylko "chłyt materkitowy"  Big Grin

P.S. Daras, Filmoteka Narodowa nie prowadzi sklepu a te płyty co się wyszukują to strona archiwalna, pytałem.
Polański na Blu-ray pojawił się też na stronach w empiku (1760 zł) oraz na dvdmax.pl (1965 zł) więc wygląda na to, że to nie jest ściema.

(16-11-2018, 16:16)Daras napisał(a): [ -> ]A jak myślisz? Martwi mnie, że Ty się wahasz (jeśli dobrze zrozumiałem posta).

Ja już mam wszystko co chcę od Polańskiego, nie licząc Noża w wodzie. Ewentualnie jeszcze Pianistę bym zupgradeował do lepszej wersji jeśli kiedyś wyjdzie remaster na nośnikach fizycznych, bo dotychczasowe wydania tego filmu są dalekie od ideału.
Ja akurat wciąż mam tylko kilka jego filmów na półce, więc chętnie bym przytulił coś takiego, ale nie za taką cenę. Polscy wydawcy znowu udowodnili, że żyją na księżycu. Poza tym powstaje pytanie, ile z tych filmów to remastery warte ceny.

Swoją drogą temat można wydzielić.