Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Remastery
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,
Czy mogę prosić o wytłumaczenie kilku rzeczy związanych z remasterami i stroną caps-a-holic

Weźmy przykład z filmu Gladiator:
https://caps-a-holic.com/c_list.php?c=4632

1. Rozumiem, że strona pokazuje 3 remastery, 1UHD i 2BD, czy są to wszystkie remastery jakie wyszły czy mogą jakieś być nie dodane?
2. Czy płyta dołączona do UHD jest zawsze jednym z remasterów na liście czy jest ignorowana (pytanie ogólne, nie chodzi konkretnie o Gladiatora).
3. Rozumiem, że dany remaster z listy filmu na stronie caps-a-holic ma później swoje wydania (np różne kraje). Po czym mam poznać, którym remastrem jest dane wydanie jakie posiadam? W przypadku Gladiatora screen poniżej. Mogę się sugerować logo Uniwersal, ale jeśli takich remasterów jest więcej? Czyli pytanie ogólne, jak rozpoznać które filmy w mojej kolekcji jaki mają remaster?
4. Odnośnie Ukrytego smoka. Czy coś jest nie tak z którymś wydaniem UHD? (odnośnie postu wyżej). Chciałem zakupić z amazonu takie wydanie (datowane na 15 czerwiec 2019 - załącznik), różni się ono od powyższej okładki brakiem zawartością cyfrową, czy to wydanie jest ok?
Z góry dziękuje za pomoc.
Nie lepiej kurza twarz wejść na bluray.com? Wpisz Gladiator 4k czy co tam szukasz i wiesz gdzie jest jaki remaster. Tamta strona służy do porównywania a nie kupowania.
Ale po co tak nerwowo? Grzecznie zapytałem, bo jak widać nie znam się na tym, a chciałem pewne rzeczy posprawdzać. Wystarczyło w dwóch zdaniach wytłumaczyć, a nie jednym nerwusem załatwić wszystkie odpowiedzi.
(31-08-2019, 13:18)Plicha napisał(a): [ -> ]Ale po co tak nerwowo?
Nie bądź delikatny jak kobieta. Nie pisałem nerwowo, to raz, a dwa wystarczyło zajrzeć w pierwszy post. Nie ma za co.
(31-08-2019, 12:46)Plicha napisał(a): [ -> ]Cześć,
Czy mogę prosić o wytłumaczenie kilku rzeczy związanych z remasterami i stroną caps-a-holic

Weźmy przykład z filmu Gladiator:
https://caps-a-holic.com/c_list.php?c=4632

1. Rozumiem, że strona pokazuje 3 remastery, 1UHD i 2BD, czy są to wszystkie remastery jakie wyszły czy mogą jakieś być nie dodane?

Wydanie US Sapphire to stary przeflitrowany transfer, który był obecny również na całym świecie w pierwszych wydaniach Gladiatora na BD.
Niecały rok później pojawił się remaster na BD (na caps-a-holic jest nim to wydanie UK). No i jest UHD BD.

Nie ma żadnych innych transferów tego filmu czy to na BD czy UHD BD.

Cytat:2. Czy płyta dołączona do UHD jest zawsze jednym z remasterów na liście czy jest ignorowana (pytanie ogólne, nie chodzi konkretnie o Gladiatora).

Zależy od konkretnego tytułu, dystrybutora czy nawet kraju pochodzenia danego wydania.

Cytat:3. Rozumiem, że dany remaster z listy filmu na stronie caps-a-holic ma później swoje wydania (np różne kraje). Po czym mam poznać, którym remastrem jest dane wydanie jakie posiadam? W przypadku Gladiatora screen poniżej. Mogę się sugerować logo Uniwersal, ale jeśli takich remasterów jest więcej? Czyli pytanie ogólne, jak rozpoznać które filmy w mojej kolekcji jaki mają remaster?

Zerkając na obraz na TV Smile
A poza tym - porównując czy pomiędzy starą płytą a remasterem nie ma różnic w wyglądzie menu, dostępnych ścieżkach dźwiękowych i dialogowych, materiałach dodatkowych, itd. (poral.eu Twoim przyjacielem). Oraz pytając na forum, uprzednio sprawdzając czy dany film nie ma swojego tematu i nie była już udzielona taka informacja. W przypadku Gladiatora odpowiedź otrzymasz czytając kilka ostatnich postów w tym temacie.

Cytat:4. Odnośnie Ukrytego smoka. Czy coś jest nie tak z którymś wydaniem UHD? (odnośnie postu wyżej). Chciałem zakupić z amazonu takie wydanie (datowane na 15 czerwiec 2019 - załącznik), różni się ono od powyższej okładki brakiem zawartością cyfrową, czy to wydanie jest ok?
Z góry dziękuje za pomoc.

W przypadku Ukrytego smoka z częścią płyt UHD były problemy z odczytem, nie wiem czy w obiegu wciąż są te uwalone płyty. Nie w każdym kraju znajdziesz też dołączoną płytę BD z nowym transferem. Dla pewności jednak na Waszym miejscu podarowałbym sobie allegro, itd. Tylko sklep w którym w razie zonka bez problemu Ci uznają reklamację (np. amazon).
(31-08-2019, 13:44)misfit napisał(a): [ -> ]W przypadku Ukrytego smoka z częścią płyt UHD były problemy z odczytem, nie wiem czy w obiegu wciąż są te uwalone płyty
Kupiłem amerykańskie na premierę i działa. Może była mała partia?
Też mam USA, kupiony miesiąc po premierze i działa. Ale nie ma reguły - słyszałem o przypadkach gdy ludziska wymieniali film ze trzy razy i wciąż płyta nie działała. Zdaje się Mierzwiak trafił na jedną taką (z UK).
Cytat:Po czym mam poznać, którym remastrem jest dane wydanie jakie posiadam?

Oglądasz film i porównujesz ze screenshotami. Jesli po tym nie jesteś w stanie rozpoznać, czy to remaster, czy nie, nie ma w zasadzie powodów byś miał się w ogóle przejmować tym jaką masz wersję Tongue
(31-08-2019, 13:44)misfit napisał(a): [ -> ]...
W przypadku Ukrytego smoka z częścią płyt UHD były problemy z odczytem, nie wiem czy w obiegu wciąż są te uwalone płyty. Nie w każdym kraju znajdziesz też dołączoną płytę BD z nowym transferem. Dla pewności jednak na Waszym miejscu podarowałbym sobie allegro, itd. Tylko sklep w którym w razie zonka bez problemu Ci uznają reklamację (np. amazon).

No to lipa. Nie mam jeszcze odtwarzacza UHD i na razie filmy kupuje na zapas i po tym poście nie wiem, czy nie dać sobie na wstrzymanie z zakupami do czasu nabycia nowego playera.