Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Muzyka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Co do Toola to powiem szczerze, że bardzo nie lubię i nawet do końca płyty nie dotarłem (spoti). ale  nie jestem tutaj odpowiednią osobą do wydawania opinii, bo po latach nie jestem w stanie przesłuchać aenimy czy mojego, niegdys ulubionego, Undertow. natomiast mój dobry znajomy, który siedzi w takich i jest oddanym szalikowcem, zresztą gra w kapeli, która czerpie dużo z dokonań Maynarda, jest zachwycony. Uważa, że płyta fajnie kontynuuje wątki znane z Lateralusa i jest lepsza od Dni. Podoba mu się jej klimat i warstwa tekstowa. Za dobrą płytę uważa ją też wokalista rzeczonej kapeli, do niedawna mój sąsiad. Chociaż juz na kolanach nie jest i twierdzi, że tool musiał słuchać dużo Blindeada i Riverside'a, bo sporo jest podobno zagrywek znanych z dokonań tych kapel. Opinie ludzi, które lubią takie progowe, czasem metalowe klimaty sa pozytywne. jak ktoś nie lubi takiego podejścia do muzyki jak tool to przy okazji tej płyty nic się nie zmieni. tool jest nadal toolem Smile

Przy okazji polecę też zespół chłopaków. Frontal Cortex. Z Olsztyna. Chłopacy grani są już w trójce, a płytę wydał Rock Serwis. Piotr Kosiński z Bogdanem Dziewońskim (przekazali płytę chłopaków Stevenowi Wilsonowi, a album być może ukaże się w Stanach w wytwórni, która wydała tam Riverside). W przyszłym roku zagraja na In Rocku w Inowrocławiu. Nie jest to mój klimat, ale z Rafałem sporo godzin przedyskutowaliśmy o muzyce i filmach, a dodatkowo sa to skromni i fajni chłopacy i powoli jest o nich coraz głośniej. Oczywiście wśród fanów prog-rock-metalu



(03-10-2019, 09:37)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]dopóki panowie nie pójdą po rozum do głowy i nie wydadzą standardowej wersji CD nie zobaczą ode mnie żadnej złotówki. Ich strata.
Można kupić za powiedzmy 350zł, ale to i tak sporo za dużo za płytkę, grafiki plus wyświetlacz w pudełku, odtwarzający animacje. Miejmy nadzieję, że to wydanie trafi do jakichś solidnych promocji, ewentualnie tak jak piszesz, wydadzą "zwykłe" CD - jakiś wypasiony booklet, tak jak w przypadku "10000 days"...

(03-10-2019, 09:46)Ethan napisał(a): [ -> ]Przy okazji polecę też zespół chłopaków. Frontal Cortex.
Dzięki za info, na pewno posłucham.
(03-10-2019, 09:46)Ethan napisał(a): [ -> ]Frontal Cortex
Kiedyś słuchałem Riverside (jak były dwie pierwsze płyty), widziałem ich też na żywo. A ten Frontal Cortex włączyłem i pierwsze skojarzenie na Riverside.
Świetne to, dzięki za polecenie. Z chęcią wrócę do jednych i drugich.
przekażę Chłopakom, że się spodobało. Inspiracje Riverside znacząca, bo to jedna z ich ulubionych kapel i bardzo marzą o zagraniu z nimi (chociaż nie jest to tania rzecz, bo Riwersajdzi biorą podobno 15000zł od supportu)
Dzieła wybrane same klasyki:









bonus track


Heh, o Riverside słyszałem jakoś w studenckich czasach (czyli naście lat temu) i chyba nigdy później. Myślałem, że już dawno po nich.

Przypomnę inną "zapomnianą" kapelę, moją pierwszą muzyczną miłość, która, o dziwo, wciąż działa:


A jest tu ktoś słuchający elektroniki ? Trance/ Techno ?
Jeśli tak to polecam jeden track z ostatniego wyjazdu do Pragi na Transmission 2019 i seta Darrena Portera
Póki co ID -ID ale na pewno to coś jego i jak dla mnie numer roku jeśli chodzi o Trance.





Enjoy Smile
Parafrazując Martina Scorsese: That's not music.
(25-10-2019, 22:07)Gieferg napisał(a): [ -> ]Heh, o Riverside słyszałem jakoś w studenckich czasach (czyli naście lat temu) i chyba nigdy później. Myślałem, że już dawno po nich.

Przypomnę inną "zapomnianą" kapelę, moją pierwszą muzyczną miłość, która, o dziwo, wciąż działa:


Wideo nie wchodzi "not supported format" a googlevideo inne mi działaja, o istnieniu Riverside przypomniała mi niedawna śmierc ich gitarzysty.
Muzyka elektroniczna - TAK techno/trance to narkotykowa technomanipulacja - twarde i kategoryczne  Smile raczej NIE
Cytat:Wideo nie wchodzi "not supported format"
Działa mi i w domu na Firefoxie i w robocie na IE więc nic nie poradzę.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14