Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Bram Stoker's Dracula
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Tak jak Mierzwiak już wspominał w innym temacie 6 października wychodzi wersja zremasterowana Bram Stroker's Dracula ze skanu 4K, do tego Atmos i dodatki specjalne. Tutaj szczegóły. Jeden zonk - Region A.

Pierwsza recenzja -> http://thedigitalbits.com/item/bram-stokers-dracula-supreme-cinema-bd
Na dvdbeaver są screeny, ale nie podaję do nich linka bo nie są dla mnie wiarygodnym źródłem w tym względzie. Poczekajmy na caps-a-holic Smile

8 października wersja zremasterowana ma premierę w Niemczech i wszelkie znaki na niebie wskazują, że będzie posiadać polską wersję językową, ale na 100% się dowiemy jak wypłyną skany BDInfo albo jak ktoś osobiście potwierdzi Wink
Poniżej tył okładki z wydania skandynawskiego.

[Obrazek: 50791a438480188.jpg]
To co było pokazane w innym temacie też specjalnie nie powala. Troszkę zmienili kolorystykę, jest niby ostrzej, ale szału nie ma. Nowa kolorystyka na plus. Ja jestem ciekaw scen w nocy, bo to najbardziej kulało w poprzednim wydaniu.
Jeden z dwóch filmów o wampirach (nie liczę Od Zmierzchu do świtu), jakie znalazły dla siebie miejsce w mojej kolekcji i jedyna słuszna wersja Draculi, no ale póki co mam tylko na DVD i jeszcze nie wiem czy się zdecyduję na upgrade, ale remaster z wersją PL pewnie sprawi, że się nad tym zastanowię.
(30-09-2015, 17:22)Inuki napisał(a): [ -> ]To co było pokazane w innym temacie też specjalnie nie powala. Troszkę zmienili kolorystykę, jest niby ostrzej, ale szału nie ma. Nowa kolorystyka na plus. Ja jestem ciekaw scen w nocy, bo to najbardziej kulało w poprzednim wydaniu.

Tu nieco ciekawsze kadry wzięte do porównania -> http://bluray.highdefdigest.com/24260/bramstokersdracula2.html
Chociaż wciąż to są skompresowane jpg'i i nie zawsze te same klatki, ale widać, że w nowym wydaniu obraz jest bardziej filmowy i do tego ostrzejszy z cieplejszymi i bardziej nasyconymi kolorami. Przy czym to raczej jeden z tych przypadków gdzie dopiero w ruchu widać jego większą przewagę.
Na highdefdigest zjechali z oceną z 4.25 na 3.50 ze względu na inne, ich zdaniem gorsze kadrowanie. Jest ono nieco wyższe i bardziej ono przypomina kadrowanie z wydania dvd. Które jest te właściwe - dobre pytanie Smile
Dzięki. Faktycznie ciężko ocenić, która wersja lepsza. Momentami bardziej podoba mi się nowa, a momentami stara. Ocenić to będzie można dopiero w ruchu. Poprzednie wydanie nie było aż tak złe w scenach dziennych, ale w scenach nocnych było zdecydowanie zbyt ciemno przez co wielu rzeczy nie było widać. Nowe wydanie DVD, które wyszło w tym samym czasie miało normalną czerń. Tam wszystko było OK. Momentami też ziarno było zbyt intensywne (nie kojarzę go w starym wydaniu DVD i w wersji telewizyjnej). Tutaj widzę, że się go nie pozbyto, ale przez nową kolorystykę może nie będzie tak raziło. Zobaczymy jak to będzie faktycznie wyglądało, ale z tego filmu więcej chyba wykrzesać się nie da. "Poszukiwacze zaginionej arki" też na fotkach nie zachwycali, a w ruchu jest całkiem, całkiem.
Identycznie wyglądający steelbook w wydaniu niemieckim ponoć w środku ma płytę ze starego wydania, żeby nie było jaj też w tym od zavvi Smile

Martwi mnie sprawa dźwięku w wydaniach europejskich - wydanie US ma ścieżkę Atmos i ogólnie są zachwyty nad nowym mixem.
Pytanie teraz czy ta europejska ścieżka DTS-HD MA to jest ten nowy mix, tyle, że wykastrowany do 5.1 czy może ten starszy mix.
Lekkie odkopanie tematu, ale stwierdziłem że warto podzielić się tą informacją (a w zasadzie potwierdzeniem wcześniejszych plotek i domysłów). Wydanie z UK w steelu z serii Project Popart (aktualnie dostępne chyba tylko w Zavvi) to płyta z nowego remastera 4K, posiadająca zarówno polskiego lektora jak i napisy. Big Grin Żeby nie było za kolorowo, jest tak jak wspomniał w poście wyżej misfit - miała miejsce lekka kastracja, i nie uświadczymy tu Atmosa a jedynie poczciwe Dolby Digital 5.1 albo DTS-HD MA 5.1, tylko że nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia które z nich jest obecne na steelbookowej płycie.
Stron: 1 2 3 4 5 6