Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zakupy grudzień-styczeń.

Niemcy:

[Obrazek: jLSyx1Gm.jpg] [Obrazek: rZByqQdm.jpg] [Obrazek: RkI7o8am.jpg]

[Obrazek: sf1WhUw.jpg] [Obrazek: d2tvyVp.jpg]

Who Am I - jeden z lepszych filmów jakie dane było mi obejrzeć w zeszłym roku. Kto nie widział ten niech żałuje Wink
Obraz 1080/50i, ale innego wedle mojej wiedzy nie ma.

Laurence Anyways - zakup w ciemno co zdarza mi się bardzo rzadko. Ostatni film Dolana, Mommy, bardzo mi przypasował więc liczę, że i w tym przypadku nie będzie inaczej. Ryzyko praktycznie żadne biorąc pod uwagę, że film udało się kupić za ~15zł.

Enemy - Villeneuve, Gyllenhaal, do tego fabularny mindfuck, jak dla mnie zakup obowiązkowy. Liczbę posiadanych steelbooków mogę w końcu policzyć na wszystkich palcach jednej ręki Wink
I przy okazji moje dotychczasowe Villeneuve'y:

[Obrazek: 1iB1vJC.jpg]

Na Sicario będę polował w wydaniu UHD.


Reszta:

[Obrazek: fKoKWcVm.jpg] [Obrazek: KqYQj0Z.jpg] [Obrazek: XgIzWtGm.jpg]
[Obrazek: 5HT4J0Tm.jpg]

Mr. Holmes - podobny przypadek jak Laurence, zakup w ciemno podyktowany zadziwiająco niską ceną jak na nowość (15zł na allegro), oraz rekomendacją kilku znajomych, którzy mają podobny gust do mojego.

Law Abiding Citizen - wydanie USA dwupłytowe Region A, ale to dla mnie nie problem. Na pierwszej płycie jest wersja unrated, a na drugiej wersja kinowa (~9 min. krótsza), która jest też obecna w polskim wydaniu. Poza tym jest OAR 2.40:1 i nieco więcej dodatków w stosunku do PL.
(21-01-2016, 16:03)misfit napisał(a): [ -> ]Na Sicario będę polował w wydaniu UHD.

Masz w ogóle na czym to odtworzyć ??
Nie mówię, że już lada moment kupię ten film - u mnie standard to zakup po 6-12 miesiącach od premiery interesującej mnie pozycji. I tak dopiero po tym czasie mniej więcej mam ochotę na powtórny seans, a przy okazji film jest wtedy taniej do wyrwania.

Odpowiadając jednak na Twoje pytanie:
Odtwarzacz - 99% płyt odtwarzam na HTPC więc po cichu liczę na to, że mój dotychczasowy napęd komputerowy, który supportuje płyty BDXL 100GB i 128GB będzie potrafił odczytać UHD BD. Pozostaje też kwestia kiedy Cyberlink lub SlySoft/DVDFab wprowadzą obsługę UHD, wkrótce się okaże jak to będzie.

Wyświetlacz - główny cel to projektor 4K z sensownym kontrastem i w ludzkiej cenie, oczywiście z wszelkimi wodotryskami jakie oferuje specyfikacja, czyli Dolby Vision HDR, minimum 90% pokrycie palety DCI P3, itd. Nie sądzę jednak aby stało się to wcześniej niż za dwa lata.
W międzyczasie mam w planie zakup TV UHD ~40" z HDR, który pełniłby też rolę monitora. Musiałby też obsługiwać 4K od Netflixa. Może jeszcze w tym roku uda się takowy nabyć.
Jeśli nie - trudno, dołączona do wydania UHD BD, zwykła płyta BD będzie w użyciu, niewykluczone też, że płyta UHD BD odtworzona na wyświetlaczu 1080p będzie miała zauważalnie lepszą jakość niż BD 1080p na tym samym wyświetlaczu. Pożyjemy, zobaczymy... Smile

Na ten moment lista filmów, które na 100% chcę mieć w UHD (żadnego z nich nie mam do dziś na BD) jest taka: Bram Stoker's Dracula, Interstellar, The Revenant, The Hateful Eight, Lawrence z Arabii oraz zremasterowane Leon, Spartakus, Chłopcy z ferajny, Edward Nożycoręki i Terminator 2. Waham się jeszcze nad nowym Mad Maxem, ale z uwagi na to, że to będzie częściowy upscal najpierw muszę się upewnić jak to będzie w praktyce z tym HDR-em.
Ile zaplaciles za to wydanie Law Abiding Citizen? Mam polskie, ale podobnie jak w przypadku Impossible, chcę mieć dublet: polskie napisy ze skopanym AR i dobry AR bez pl.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
mega kolekcja i ostatnie aktualizacje !

Mommy i Lawrence Anyways Dolana mają polskie (lub angielskie) napisy czy tylko fr. ?
Steelbook z Enemy bez PL ?

pozdrawiam
(21-01-2016, 21:44)Sokal napisał(a): [ -> ]Ile zaplaciles za to wydanie Law Abiding Citizen? Mam polskie, ale podobnie jak w przypadku Impossible, chcę mieć dublet: polskie napisy ze skopanym AR i dobry AR bez pl.

Dałem 17 złociszy, z tym, że za używkę, choć w bardzo dobrym stanie. Wydanie dwupłytowe nie jest już w sprzedaży w amazonach, itd. choć gdzieniegdzie można jeszcze je zdobyć.

Co do AR to z ciekawości porównałem screeny 1.78:1 z poral.eu do mojego wydania 2.40:1 i przynajmniej bazując na tych kilkunastu kadrach tragedii z polskim wydaniem nie ma. Film był kręcony w Super 35 więc w 1.78:1 jest zwykle więcej obrazu góra/dół i mniej po bokach, ale jakoś szczególnie zmiana kadrowania nie rzuca się w oczy poza jednym czy dwoma screenami.
Większym bólem co do polskiego wydania jest IMO brak obecności wersji unrated, no i dodatki.
Ja tam wydania w 1.78:1 (przy OAR 2.40:1) dyskwalifikuję bez względu na to czy pokazują mniej czy więcej. Po prostu - jesli film był w kinach w 2.40:1 to ma być w takim AR no matter what.
(22-01-2016, 10:14)bartnikp napisał(a): [ -> ]mega kolekcja i ostatnie aktualizacje !

Mommy i Lawrence Anyways Dolana mają polskie (lub angielskie) napisy czy tylko fr. ?
Steelbook z Enemy bez PL ?

Dzięki, bazując po Twoich ostatnich aktualizacjach wydaje mi się, że mamy w większości podobny gust filmowy.
Propsy za Brick Smile

Co do Twoich pytań, Mommy i Laurence Anyways w teorii nie mają ani polskich ani angielskich napisów. Enemy z kolei nie ma polskich, ale ma angielskie.
W praktyce wszystkie posiadane przeze mnie filmy mają polskie napisy bo je sobie włączam z zewnętrznego pliku na HTPC. W którejś z przyszłych aktualizacji postaram się cyknąć fotki jak to u mnie w praktyce wygląda pod tym względem.

(22-01-2016, 10:26)Gieferg napisał(a): [ -> ]Ja tam wydania w 1.78:1 (przy OAR 2.40:1) dyskwalifikuję bez względu na to czy pokazują mniej czy więcej. Po prostu - jesli film był w kinach w 2.40:1  to ma być w takim AR no matter what.

Nie inaczej jest u mnie, omijam te wydania bez OAR choćby z zasady bez rozgraniczenia czy to jest kastrat czy open matte, z tym, że jeśli coś mnie interesującego nie ma w OAR nawet zagranicą i nie widzę szans na zmianę tego stanu rzeczy w przyszłości, a przy tym różnica w jakości obrazu jest dość spora na korzyść BD to w takim przypadku gotów jestem zrobić wyjątek. Dotyczy to niektórych seriali, które posiadam np. The Wire czy Alternatywy 4, Kariera Nikodema Dyzmy. Jeśli kiedyś pojawią się wydania tych seriali w OAR to dotychczasowe wystawię na portalu aukcyjnym.
Cytat:z tym, że jeśli coś mnie interesującego nie ma w OAR nawet zagranicą

Gdybym miał OAR na DVD (nie jakimś bardzo paskudnym), a na blu by nie było to odpuściłbym sobie upgrade. Gdyby to DVD było rzeczywiście fatalne i bardzo by mi zależało to pewnie bym kupił. Kupiłem na DVD telewizyjną wersję Ogniem i mieczem, które ponoć było w kinie w 2.35:1 bo takiej wersji nie da się w ogóle dostać. Trzecia Narnia mnie na szczęście nie interesuje, a więcej takich przypadków jeśli chodzi o filmy kinowe nie znam.

Co do docinania 4:3 do 1.78:1 - też tego nie znoszę, ale jednak "Full Frame" to nie 2.35:1 i jestem to w stanie przeboleć (choć mając możliwości wyboru i tak wybrałbym OAR).
Ostatnie zakupy:

[Obrazek: Dljalk3m.jpg] [Obrazek: DapWQKRm.jpg]
[Obrazek: x4EDIyv.jpg]

Trzy kolory - wydanie UK kupione od jednego ze sprzedawców z Amazon Marketplace za £16.50 z wysyłką.


I Czechy:

[Obrazek: hkqTkbfm.jpg] [Obrazek: KmDH9Jhm.jpg] [Obrazek: iYU04hpm.jpg]

W Predestination jest polska wersja językowa. Swoją drogą jeden z moich ulubionych filmów zeszłego roku. Kupione w promocji za 150 koron czeskich.

Niekończąca się opowieść to z kolei zakup z sentymentu, który za dzieciaka był u mnie często oglądany razem z Willow. Zaintrygowało mnie te wydanie też z uwagi na jego niedawną premierę w Czechach oraz dopisek, że jest to zremasterowana wersja co jednak w praniu okazało się być nieprawdą bo jest to niemal identyczny transfer co wydanie US od Warnera z 2010r - czyli szału niestety nie ma skromnie rzecz mówiąc :/

Before Midnight - tylko jedno mam do dodania. Brak do dziś wydania na BD Before Sunrise i Before Sunset to skandal.


Dzisiejsza rozmowa na forum zdopingowała mnie też do pokazania posiadanych przeze mnie seriali.

[Obrazek: GWYom3P.jpg]

[Obrazek: CfwsQfWm.jpg] [Obrazek: jihqnr2.jpg]

[Obrazek: TGymAIL.jpg] [Obrazek: on86T2fm.jpg]

[Obrazek: z0Mg3xQ.jpg] [Obrazek: RHvLi1Qm.jpg] [Obrazek: SvDkQ0Km.jpg]

Seriale HBO (głównie te emitowane w pierwszej dekadzie XXI) najbardziej trafiają w mój gust.
Wciąż brakuje mi Deadwood wydanie US, z którym jakoś cały czas się rozmijam oraz Gra o Tron, miałem trzy pierwsze sezony, ale zdecydowałem się je sprzedać jakiś czas temu i będę polował na zbiorcze wydanie gdy wyjdą wszystkie sezony.
Na liście życzeń (o ile kiedykolwiek wyjdą na BD) pozostają też: Oz oraz Carnivale.

Lata 80-te. Robin z Sherwood, sezony 1 i 2 z Michaelem Praedem posiadają polską wersję językową.
[Obrazek: mqYzvx1.jpg] [Obrazek: pOxhWt4m.jpg]

[Obrazek: rjbKatGm.jpg] [Obrazek: peMR5rtm.jpg]

House of Cards tylko pierwszy sezon. Kolejne mam w Netfliksie w 4K w podobnej/lepszej jakości w stosunku do BD, może kiedyś je kupię na UHD.
[Obrazek: x7Bwfp6m.jpg]

Tej pozycji nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Moja absolutna czołówka zaraz obok The Wire i Sopranos. Beczka kusiła, ale zdecydowałem się na zakup po taniości bo obawiam się, że kiedyś szarpnę się na wydanie zremasterowane 4K na UHD.
[Obrazek: gGiBV1tm.jpg] [Obrazek: DJpTKgc.jpg]

Co nieco sci-fi.
[Obrazek: GIXC1Go.jpg]

[Obrazek: RfdXBnn.jpg] [Obrazek: jQntFNm.jpg]

Z Brytyjczyków przytuliłbym jeszcze Sherlocka oraz Black Mirror i IT Crowd jeśli kiedyś wyjdą na BD.
[Obrazek: z33C2gs.jpg]

Nie śmiejcie się, ale nigdy Friendsów nie widziałem w całości. Jeśli mnie pamięć nie myli to kiedyś ich oglądałem gdy pierwszy raz byli puszczani w C+, ale dałem sobie spokój gdy zaczęli ich emitować z dubbingiem, którego całkowicie nie trawię w jakiejkolwiek postaci. Od tamtego czasu już nic nie pamiętam z tego serialu - póki co jestem po czwartym sezonie.
[Obrazek: FUMrXbam.jpg] [Obrazek: To1ZEgT.jpg]

TVP. Na Dekalog jednak się nie skuszę bo raz, że polskie wydanie jest skiepszczone pod zbyt wieloma względami, a dwa - mocno liczę, że jednak zagranica poratuje i pojawi się ten serial kiedyś w OAR.
[Obrazek: rpoB3KSm.jpg]

I na koniec przyroda. To jest wydanie specjalne w digi-packu z lepszym obrazem i dźwiękiem.
[Obrazek: tMiGRlam.jpg] [Obrazek: Olt35lm.jpg]