Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Skromne zakupy luty-marzec.

[Obrazek: mJIB1ha.jpg]

Wydanie australijskie, świetny transfer bit w bit identyczny do USA. Czekałem cierpliwie na wydanie europejskie, ale co za długo to niezdrowo... Wink
Przy okazji trafił się w promocji za $10.


[Obrazek: nnnbO9a.jpg] [Obrazek: bsdqXxB.jpg]

Polska - kolejne film noiry do kolekcji. Świetny obraz jak na filmy z tego okresu, absolutnie nie ma się do czego przyczepić - piękne ziarno w obu przypadkach, ani nieskompresowane, ani dokuczliwe w czym walnie przyczynił się wysoki średni bitrate dla obrazu (odpowiednio ~30 Mbps i ~33 Mbps). Widać, że Warner na serio traktuje tę serię wydawniczą.

[Obrazek: uuAakQE.jpg] [Obrazek: IhKeJbp.jpg]

A tu bez zbędnego komentarza - z tego co się zdążyłem zorientować to pewnie ponad połowa forum ma już Ex-Machina Smile
Zakupy kwiecień-maj.

USA:

[Obrazek: oOOcGpQ.jpg] [Obrazek: WUPGJQR.jpg]

[Obrazek: RbRwet4.jpg] [Obrazek: zLYROom.jpg]

Y Tu Mamá También - jeden z moich droższych zakupów w historii, ale warto było. Ładne wydanie w digipacku z dołączoną 70-cio stronicową książeczką z której można się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy.
Na BD jest mi znane jeszcze brytyjskie wydanie tego filmu, które pod względem obrazu nie ma startu do tego Criteriona w każdym jego aspekcie. Region A.


[Obrazek: ZXkUqzU.jpg]

Leon jest ze zremasterowanym obrazem, które bije na głowę wszystkie dotychczasowe wydania tego filmu. Są tutaj dwie wersje - kinowa (110 min.) oraz rozszerzona (133 min.) na jednej płycie + Atmos. Region A.

Munich - znudziło mi się czekanie na europejskie wydanie tego filmu, poza tym najwyższa pora była na powtórkę. Bardzo ładny obraz.

Rush - jedyne mi znane wydanie tego filmu pozbawione bandingu.


Niemcy:

[Obrazek: 9oazUGz.jpg] [Obrazek: cQTCZOV.jpg]

[Obrazek: Z59iI55.jpg] [Obrazek: 1zNw4dV.jpg]

Udało się nadrobić kilka zaległości - wszystkie filmy po 5 EUR poza Bad Boys, które kupiłem za ~8 EUR.

Bad Boys i Goodfellas (wydanie dwupłytowe) to wersje zremasterowane - w obu jest polska wersja językowa.

Citizen Kane z transferem od Warnera - nie ma lepszego pod względem obrazu. Swoją drogą polskie wydanie również pochodzi od Warnera, ale nigdy nie udało mi się go wyrwać w sensownej dla mnie cenie.
Dawno nie było aktualki, a trochę obrodziło, więc na razie pierwsza część, a za kilka dni zakupy brytyjsko-hiszpańskie - spoiler alert, będą pierwsze filmy UHD Smile

Niemcy:

[Obrazek: 63xCGeQ.jpg]

Jarmusch - cała filmografia nie licząc shortów. Cierpliwie czekałem na dobrą cenę i się doczekałem. Razem wyszło 50 EUR (60 EUR - 10 EUR za promocję primową - thx meaner!). Na plus dwustronne okładki, dzięki którym można pozbyć się znaczka wiekowego oraz oryginalne nazwy filmów. Na minus pudełka slim, chociaż przynajmniej mniej miejsca toto zajmuje Wink

The Third Man i Ran - remastery 4K. Również okładka dwustronna.

Victoria - film zrobiony w całości w jednym ujęciu. Jeśli kogoś kręcą takie rzeczy to must have. Nawet 75 minutowy dodatek został zrobiony bez żadnych cięć - pozytywni wariaci. Okładka dwustronna.

Gomorra - pierwszy sezon, akurat się przydał na powtórkę przed drugim sezonem. Czteropłytowe wydanie ze sporą ilością dodatków. Kupiłem niemieckie wydanie głównie dlatego, że w UK nie wiedzieć czemu nie ma włoskiej ścieżki 5.1.

A ten niemieckojęzyczny dziwnie brzmiący tytuł to It Happened One Night aka Ich noce. Są tam polskie napisy, dźwięk tylko DD, ale jakoś to przeżyję... Smile

Swoją drogą muszę się w końcu zabrać za wydrukowanie okładek do tego typu przypadków - zebrało się ich już kolo 50-tki. Okładki dobrej jakości już mam, tylko nie bardzo się orientuję do kogo uderzać aby mi to zrobili w dobrej jakości, a przy tym aby nie za bardzo bolało po kieszeni. Może ktoś coś doradzi ?


Włochy:

[Obrazek: YxwOJ4C.jpg]

Edward Nożycoręki - remaster. Jest polska wersja językowa. Gdyby ktoś był zainteresowany to cały czas wisi na włoskim amazonie za 5 EUR.

WarGames - polskie napisy.

Star Trek: TNG - brakujący 7-my sezon. Mam już całość, teraz tylko znaleźć czas na ogarnięcie tego wszystkiego 8)


I różności:

[Obrazek: x5EVgiC.jpg]
Extra up!!! VICTORIĘ od razu wciągam. Dla mnie to jeden z najlepszych filmów zeszłego roku.
Amazon? Ebay? i prośba o namiar o co chodzi w tej promo.
Thx
Wydanie Chasera z jakiego kraju i za ile? Chodzi mi też o specyfikację wydania.
bartnikp, Victoria z niemieckiego amazona za 10 EUR, chociaż można ją dostać taniej w promocji 4 za 30 EUR.
Jeśli jesteś zainteresowany to dodam, że obraz jest niemal identyczny jak w wydaniu UK (niemal bo jest inna kompresja, poza tym to samo), są też angielskie napisy. Dodatki niestety nie posiadają napisów, ale ten najdłuższy 75 min. dodatek (którego nie ma w UK) jest w połowie po angielsku gdy rozmawiają z Laią Costą. Pełna recka tego wydania jest też na blu-ray.com.

Promocja prime niestety już się skończyła, meaner o niej informował na forum.

Mister Tadeo, Chaser wydanie włoskie. Kupiłem za 8 EUR, chociaż widzę, że teraz jest w promocji 3 za 15 EUR.
Specyfikacja: Obraz 1080p 23.976 fps ~25 Mbps. Dźwięk koreański i włoski, w obu przypadkach DTS-HD MA 5.1, DD 5.1 448 kbps oraz DD 2.0 224 kbps, czyli jest sześć ścieżek dźwiękowych. Dwa dodatki - making of i za kulisami (oba w SD). Napisy tylko włoskie.

Spodziewałem się więcej po obrazie biorąc pod uwagę, że to wydanie z 2014r. ale to ten sam master co wydanie koreańskie OOP tylko, że z inną gammą (włoski jest nieco jaśniejszy) i kompresją.
Ran - czy są polskie napisy?
Ran na BD nie doczekał się polskiej wersji językowej w żadnym wydaniu. To jest konkretnie zremasterowane dwupłytowe wydanie angielsko-niemiecko-francuskie i takie ma wersje językowe (+ oczywiście japońską ścieżkę dźwiękową).
Misfit - dzięki za odpowiedź odnośnie wydania Chasera.
I jeszcze mam jedno pytanie: skoro już kupiłeś filmy na UHD, czy to oznacza, że coś ruszyło w temacie oglądania nowego formatu na HTPC czy też zakup na zapas (tzn wydania zawierają płytę UHD i BD - najpierw obejrzysz BD a później UHD)?
To drugie - nowe filmy będę się starał kupować w tych wydaniach UHD + BD (nie wszystko - to co jest warte dopłaty) żeby mnie w przyszłości nie korciło do powtórnych zakupów tego samego filmu Smile
Możliwe, że niedługo playera się dorobię (gorzej z wyświetlaczem...) o ile Sony ogłosi dobrą nowinę na początku września z odświeżonym PS4.

Co do HTPC to nic się nie zmieniło - w tym roku temat raczej nierealny w kwestii obsługi UHD BD. Obstawiam, że nowe PowerDVD z obsługą UHD BD wyjdzie w okolicy marca/kwietnia i będzie wymagany Windows 10 z zainstalowanym Anniversary Update.