Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
pearlzfan, z tym fajnym boxem z USA to była ironia z mojej strony Smile
Do tego na forach ludziska narzekają, że box jest wysokości pudełka DVD i ciężko wyjmuje się płyty.

Ale jakby tak go dorwać w dobrej cenie (na początku czerwca box był za $40 na amazonie) i przełożyć płyty do osobnych pudełek z jakimiś ładnymi okładkami to czemu nie...
Obejrzałem na Youtube tego boxa i jak dla mnie jest ok. Wygląd płyt bardzo in plus. Ale te bandyckie 30$ za import i wysyłkę to przesada. Zakup będzie musiał poczekać :/
(26-06-2020, 14:10)misfit napisał(a): [ -> ]W międzyczasie Lighthouse zmienił wygląd.
Świetny pomysł!
Niebo a ziemia.
Nie mam jeszcze filmu, ale już szukam pudełka Tongue
Hehe, ja sobie też już właśnie podmieniłem z innym filmem i jest piknie.
Misfit tak przeglądam sobie filmoskop z twoją kolekcją i jestem pod mega wrażeniem, nie wrzuciłbyś może jakiś zdjęć twojej pieczary, bo chyba nigdy nie publikowałeś jak to wszystko się prezentuje w całości Big Grin
Problem w tym, że do jednej z półek jest słaby dostęp z aparatem (mało miejsca), ale pomyślę... Smile



W końcu po wielu przygodach dotarła paczuszka z Kanady:

[Obrazek: l3zKXzD.jpg]

Tak jak już było wspominane na forum z pl wersją na płycie UHD są:
- A League of Their Own
- Dr. Strangelove
- Jerry Maguire
- Lawrence of Arabia.

Na dołączonej płycie BD polskie napisy są natomiast tylko w A League of Their Own (nowy transfer względem poprzednich wydań Blu-ray).

Reszta zdjątek:
[Obrazek: jjOULfY.jpg] [Obrazek: eFXAkjd.jpg] [Obrazek: 7Mry22W.jpg]
[Obrazek: GSgsYW4.jpg] [Obrazek: 6K1eqIr.jpg] [Obrazek: LV94JkM.jpg]
[Obrazek: ot39r6m.jpg] [Obrazek: D0dqyu3.jpg] [Obrazek: hm2Xajk.jpg]
Szczęśliwe zakończenie. Gratuluję Smile

Sprawdzałem niedawno jakie filmy mogłyby się ukazać w tej serii CCC i jest sporo dobra, tak więc czekamy na dalsze części  Tongue
Okazało się, że Amazon nadał przesyłce nieprawidłowy numer płatnika i przez to pierwsza przesyłka nie mogła zostać wyeksportowana - a przynajmniej taka jest wersja wydarzeń wg. DHL.

W drugiej części poproszę koniecznie As Good as It Gets, Das Boot i The Last Emperor (tylko tym razem w OAR).
ASAP Smile



Ostatnie zakupy:

[Obrazek: fRI4Q4W.jpg]

Top Gun i Wojna światów z Australii, w tym drugim jest pl wersja na płycie UHD.
Świetne transfery - w Top Gun jasność w szczycie rzadko kiedy przekracza ~400 nitów, ale mimo to HDR odzyskuje w cholerę detali i kolorków w jasnych partiach obrazu.

Źle się dzieje w El Royale z UK również z pl wersją na płycie UHD. Swego czasu wrzucałem porównanie do BD pod kątem widoczności detali w bielach, jeśli przegapiliście to click.

[Obrazek: EZ1pCDB.jpg]

Ława przysięgłych i Tajemnice Los Angeles z Niemiec, Wszystko o Ewie z Włoch - wszycho z pl wersją.
Uzupełnienie filmów od Foxa cz. 1. Póki co wstrzymywałem się z zakupem bo nie do końca transfery tych filmów mnie przekonywały, ale nie ma co wybrzydzać przy sporym prawdopodobieństwie, że niedługo te filmy mogą być już niedostępne na nośniku.

[Obrazek: Fcfxdg5.jpg]

Jeździec bez głowy i Amores Perros to stosunkowo nowe wydania z Włoch więc po cichu liczyłem, że może gdzieś jakiś nowy transfer się trafi, ale niestety nie. Ten plus, że filmy kupione za grosze więc jeśli kiedyś jakiś remaster wyjdzie to nie będzie żalu z rozstaniem się z tymi płytami.
Suspiria z 19774. też z Włoch i jest to remaster, również z angielskimi napisami.

[Obrazek: Fs9ns62.jpg]

I na koniec Bundy - wydanie holenderskie DVD. Szanse na wersje HD są w tym przypadku niestety zerowe.
Obejrzałem kilka odcinków na Amazon Prime i tak jakoś naszło mnie aby w końcu postawić go na półce póki jeszcze go nie ocenzurowali bardziej konkretnie co nie wykluczam, że może się kiedyś zmienić gdy pojawi się ruch FLM (Fat Lives Matter) lub też BLM (Blonde Lives Matter) Wink
Wszystkie odcinki już zgrane na dysk twardy (wyszło łącznie ok. ~200 GB), pozostaje dopasować napisy i można zacząć oglądanie Smile
Transfer od Synapse był dostępny w tej samej cenie, ale w pełni świadomie wybrałem TLE bo bardziej mi podchodzi.
Oba transfery mają swoje plusy i minusy, jak ktoś będzie chciał to bez problemu znajdzie sceny w których wykaże wyższość jednego nad drugim.

Swego czasu andreasy969 na forum.blu-ray.com zrobił masywne porównanie obu transferów, które mnie przekonało do TLE, ale niestety screeny już są niedostępne.
Z tego co pamiętam to pomijając czyjeś preferencje to ogólnie kolorki w TLE są bliższe oryginałowi. Poza tym Synapse jest poprzepalany, szczególnie jeśli chodzi o BD, ale nawet wersja UHD w HDR w wielu miejscach ma mniej detali w jasnych partiach obrazu od wersji TLE w SDR.
A dlaczego kupiłem TLE na BD, a nie UHD ? Na UHD od TLE nie ma ani WCG ani HDR, korzyści z wyższej rozdziałki czy kompresji też są niemal zerowe więc wybrałem tańszą opcję.



Cytując klasyka, coś tam ostatnio wpadło:

[Obrazek: lzAiTgO.jpg]

Czyli Gorzkie gody i Śmierć i dziewczyna Polańskiego. Wszędzie są te same transfery, ogólnie ujdzie jakość obrazu, ale jakieś remastery w przyszłości byłyby jak najbardziej wskazane. No i przynajmniej w Gorzkich godach nie ma jaj z tonacją dźwięku tak jak to ma miejsce w przypadku amerykańskiego wydania.

Źródło z Niemiec to zdaje się najlepsza dostępna wersja pod względem jakości obrazu. Z Aronofskiego brakuje mi jeszcze Pi - Noah nie liczę bo ten film dla mnie nie istnieje Tongue

[Obrazek: JgHszKt.jpg]

Jeśli chodzi o Larsa to w środku jest gruby amaray z miejscem na 4 płyty, a ogólnie jest ich 5, a konkretnie w Nimfomanka 1 i 2 płyty są umiejscowione jedna na drugiej ("uwielbiam" takie rzeczy Tongue ). Poszczególne filmy i tak przepakuję do osobnych pudełek i będzie git.

Once i Swell Season to bardzo ładny digi-pack + slipcase.

[Obrazek: zz8Fp4f.jpg]

Wpadły kolejne rekonstrukcje Wajdy i to chyba będzie na tyle - Wesele i Kronika wypadków miłosnych nie przeszły mojej kontroli jakości Tongue

Jeśli chodzi o Kieślowskiego to tak prezentuje się mój komplecik kolekcji:

[Obrazek: B1eQFcTl.jpg]

Ale KFOM i KFOZ będzie do poprawki. Wciąż czekam na te definitywne wydania tych filmów, które mnie w 100% zadowolą.

[Obrazek: Bqcxux7.jpg]

Pierwsze UHD od Arrow. Czekamy na Criteriona Big Grin

I to koniec jeśli chodzi o "czarne" pudełka. Byłoby więcej, ale z zavvi coś się przesyłki opóźniają i to widzę tylko u mnie bo już chyba wszyscy dostali Piąty element w steelu :/
Z rarewaves z kolei jedna przesyłka mi wsiąkła na dobre, będzie okazja do sprawdzenia jak u nich mają się sprawy jeśli chodzi o reklamacje.
Ogólnie dam sobie chyba spokój na jakiś czas z przesyłkami nierejestrowanymi - to nie na moje nerwy Wink