Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ideałem byłoby jakby każdy z tomów dostał po dwa razy więcej czasu antenowego, ale jest jak jest...

[Obrazek: K1tb9Em.jpg]

Na noże i Requiem dla snu z USA.
Joker z Niemiec - jest pl wersja na płycie UHD i jak widać nawet dwustronna okładka się trafiła.

[Obrazek: xgEKxfN.jpg]

To po lewej to Parszywe dranie, czyli jedna z moich ulubionych komedii z lat 80. Wersja zremasterowana, napisy angielskie i niemieckie.

Ford v Ferrari jak widać z UK, jest pl wersja na płycie UHD. Tym samym z nowości filmowych na UHD mam już prawie wszystko co chciałem, poza Doctor Sleep i ostatnim Tarantino.
No i wpadł pierwszy Disney na UHD w kolekcji Big Grin

[Obrazek: m5N0oKi.jpg]

I na koniec kilka zaległości z ostatnich lat + Pi (wszystko z Niemiec). Tym samym Aronofsky już w komplecie, nie licząc Noah, którego nawet za złotówkę nie tykam.
Summer of 84 wydany po Bożemu z oar 2,35;1 i nie z wymuszonymi subami ?
Dokładnie. Tam są też angielskie napisy. Z dodatków komentarz audio twórców (też po angielsku), zwiastuny i wpadki na planie.
To dobrze bo okładka na Amazonie mówiła co innego. Też mam w planach zakupowych. Szacun za mocne zakończenie tego filmu.
Coś tam jeszcze wpadło na koniec roku:

[Obrazek: Edb6Z3Q.jpg]

Po prawej to co było i zostaje dla dodatków. Miałem jeszcze kinówki na BD, ale już się ich pozbyłem.

[Obrazek: 4WCkh8R.jpg]

Pewnego razu w Hollywood i Spartacus z UK z pl wersją na UHD.

Opowieść o dwóch siostrach z Niemiec - jakby ktoś się pytał to brak angielskich titulków.

I rok kończę serialowo:

[Obrazek: 5U3iQSl.jpg]

Robin z Sherwood z Niemiec to niewielki, ale jednak upgrade względem wcześniejszego UK BD, który udało się zrealizować bez dodatkowych kosztów.

Czarnobyl, czyli IMO najlepszy miniserial zeszłego roku - wydanie UHD z Francji.

Trzecia seria Westworld z USA - po bardzo złych doświadczeniach z oglądaniem S2 na HBO z Canal+ (fatalna jakość obrazu, dźwięk zresztą niewiele lepszy - zrezygnowałem już z tego cholerstwa) zdecydowałem, że kolejną serię obejrzę dopiero po zakupie na nośniku. Łatwo nie było tyle wytrzymać, ale się udało... seans lada dzień.

I na koniec jeszcze kilka zdjęć Robina.

[Obrazek: mkqjLoBm.jpg] [Obrazek: XrVg5rsm.jpg]

[Obrazek: 8MLPzZTm.jpg]

[Obrazek: Mx1VAMXm.jpg]
Otwieramy nowy rok, oby był nie gorszy od poprzednich Wink

[Obrazek: fuEtTvc.jpg]

Pakiecik z filmami Richarda Pryora kupiony głównie dla "Nic nie widziałem, nic nie słyszałem", którego często katowałem na VHS w latach 90-tych.
Przed zakupem pamiętałem tylko, że było śmiesznie i występowała tam bardzo ładna pani. Po powtórce stwierdzam, że oba te spostrzeżenia są aktualne, z tym, że dopiero teraz zauważyłem, że grał tam też Kevin Spacey Smile

Długa podróż dnia ku nocy z UK - 2 płytowe wydanie z wersją 2D i 3D. Angielskie napisy można wyłączyć, co nie jest tak częste u brytyjskich dystrybutorów jeśli chodzi o nieangielskojęzyczne filmy.
Piękne zdjęcia + długie ujęcia (w tym przypadku z ok. godziną filmu bez ani jednego cięcia) to jest to co uwielbiam.

Zakupy z Niemiec:

[Obrazek: ySvKZNq.jpg]

Między słowami na BD to "upgrade" z DVD - piszę w cudzysłowie bo to jest ten sam, leciwy już transfer. Pewnie zgodnie ze zwyczajem niedługo ktoś ogłosi remastera zaraz po moim zakupie "starocia" Wink
Może kogoś zainteresuje, że jest tam kilka dodatków, których nie ma w żadnym innym znanym mi wydaniu BD - i do tego są z angielskimi napisami, podobnie jak film główny. W środku książeczka w języku niemieckim.

W środku znajduje się "Idź i patrz", czyli radziecki dramat wojenny. Ten sam transfer co u Criteriona, tyle, że z ciut lepszą kompresją. I tutaj znajduje się książeczka po niemiecku, stąd też wysokościowo odpowiada pudełku DVD tak jak w "Między słowami".

UHD:

[Obrazek: 4BI5C3Y.jpg]

Tremorsy od Arrow w świetnym wydaniu i z pięknym remasterem - w końcu można obejrzeć ten film bez odruchów wymiotnych Big Grin

Pachnidło to upgrade z polskiego BD Pro-Motion, w sumie wyszła niewielka dopłata 10 czy 15 zł.

Jeśli chodzi o pakiecik wydań katalogowych Warnera (+ Player One) to każdy z filmów ma swoje odrębne pudełko tak jak to widać na poniższym zdjęciu:

[Obrazek: XUyHlH5.jpg]

Nigdzie nie ma pl wersji.

I poniżej jeszcze środek Między słowami i Idź i patrz.

[Obrazek: WASIkRvm.jpg] [Obrazek: 6JA2nPvm.jpg]
(08-02-2021, 15:31)misfit napisał(a): [ -> ]eśli chodzi o pakiecik wydań katalogowych Warnera to każdy z filmów ma swoje odrębne pudełko tak jak to widać na poniższym zdjęciu:
Pusty śmiech mnie ogarnął, gdy po raz pierwszy zobaczyłem, że w tym wydaniu pomiędzy te klasyki wcisnęli na siłę Playera...
Piękne wydanie Lost in Translation, film również cudowny. Hereditary oglądałem raz, jestem antyhorrorowcem, zmiótł mnie z planszy debiut Astera i nie zamierzam do niego wracać.
(08-02-2021, 15:31)misfit napisał(a): [ -> ]achnidło to upgrade z polskiego BD Pro-Motion, w sumie wyszła niewielka dopłata 10 czy 15 zł.
Jak tam, duża różnica?
Dopiero będę oglądał, jednak najbliższy termin (weekend) zarezerwowały już sobie Gremliny i Goonies.

Ale z tego co widziałem na monitorku w madVR to podejrzewam, że to może być fake HDR, ale nie w Vincentowym tego słowa znaczeniu (jest aż nadto jasno). Wszystko okaże się w ruchu na OLED.
Wersja UHD kupiła mnie lepszą szczegółowością obrazu - pod tym względem jest wyraźnie lepiej. Obraz na UHD jest też trochę odziarniony względem polskiego BD. Z kolei polskie wydanie jest trochę wyostrzone - w sumie to była częsta przypadłość wydań od Pro-Motion.

(08-02-2021, 16:26)fire_caves napisał(a): [ -> ]
(08-02-2021, 15:31)misfit napisał(a): [ -> ]Jeśli chodzi o pakiecik wydań katalogowych Warnera to każdy z filmów ma swoje odrębne pudełko tak jak to widać na poniższym zdjęciu:
Pusty śmiech mnie ogarnął, gdy po raz pierwszy zobaczyłem, że w tym wydaniu pomiędzy te klasyki wcisnęli na siłę Playera...

Mi w sumie pasi bo Playera nie miałem, a chciałem kiedyś tam mieć Smile
A co byś tam najlepiej widział zamiast niego w tym pakiecie ?