Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(23-04-2021, 15:49)misfit napisał(a): [ -> ]Wytwórnia A24 powoli staje się jedną z moich ulubionych jeśli chodzi o "nowsze" filmy z ostatnich 2-3 lat. Piszę to odnośnie Waves oraz Uncut Gems.
Jeśli lubisz również ich horrory, to śmiało możesz brać Saint Maud.
Książeczki są w Arrow? Smile
Ani słowa o najważniejszym filmie w tym zestawie ... Smile A ja ciągle odkładam kupno. Trzeba będzie w końcu kupić to "nieszczęsne" Polowanie.
(23-04-2021, 15:49)misfit napisał(a): [ -> ]A zła - nie ma tam żadnych napisów więc na OPPO nie da się załadować polskich napisów z pena.

To wydanie z US ? Hm blu-ray.com podawał że są angielskie Sad btw. kiedy ich strona w końcu ruszy na nowo ?
USA.
Wg. dvdcompare w UK też nie ma żadnych napisów, więc pozostają Ci Niemcy i Francja.

Standardowo kolorystyka na tym BD z USA jest trochę z dupska - według mojego wyobrażenia kolorki w Miami Vice powinny być żywe, nasycone, a dostajemy zupełne przeciwieństwo tegoż. Na szczęście prosta zabawa jasnością i nasyceniem koloru (na wyświetlaczach zwykle toto zwie się po prostu "Kolor") sprawia, że ogólnie jestem zadowolony.

Po lewej oryginał, a po prawej po prostych poprawkach.

[Obrazek: 9ab4461375713934.jpg] [Obrazek: 6a06801375713954.jpg]

[Obrazek: 497aa51375713979.jpg] [Obrazek: 4b9c051375713992.jpg]

[Obrazek: 1642741375713890.jpg] [Obrazek: 9c541c1375713898.jpg]

(23-04-2021, 20:20)Ethan napisał(a): [ -> ]Ani słowa o najważniejszym filmie w tym zestawie ... Smile A ja ciągle odkładam kupno. Trzeba będzie w końcu kupić to "nieszczęsne" Polowanie.

Jeśli zdecydujesz się na Arrow to pamiętaj aby brać od Arrow Academy (przeźroczyste pudełko), a nie od Arrow Films (niebieskie) bo to dwa różne światy Smile
W tym drugim wydaniu jest golas bez dodatków, do tego 1080i z PAL Speedupem i kto wie co jeszcze.

(23-04-2021, 19:10)Mefisto napisał(a): [ -> ]Książeczki są w Arrow? Smile

Jest w Złodziejach rowerów - spodziewałem się jednak 0/4 Smile
Za to liczyłem na slipcovery w Waves i Uncut Gems, ale wygląda na to, że po roku od premiery już nie chce im się ich drukować.

(23-04-2021, 18:40)Diocletian napisał(a): [ -> ]
(23-04-2021, 15:49)misfit napisał(a): [ -> ]Wytwórnia A24 powoli staje się jedną z moich ulubionych jeśli chodzi o "nowsze" filmy z ostatnich 2-3 lat. Piszę to odnośnie Waves oraz Uncut Gems.
Jeśli lubisz również ich horrory, to śmiało możesz brać Saint Maud.

Dzięki za tipa, na pewno przyjrzę się tematowi.
Bardzo lubię Midsommar, Hereditary, Lighthouse czy Czarownicę. It Comes at Night już nie bardzo, ale może miałem słabszy dzień więc dam mu jeszcze kiedyś szanse.
To przychodzi po zmroku dla mnie również najsłabszy z całej stawki. Saint Maud: dobra, przewrotna historia, kilka fajnych zabaw z obrazem i dźwiękiem, a główna rola kobieca - ogień!
Waves to piękny film, szkoda, że mam odtwarzacz z blokadą regionalną, bo podobnie jak Uncut Gems już bym kupił. Sam czekam na swoją paczkę od Arrow i nie ukrywam - mocno się zastanawiałem nad Kaufmanem Big Grin.
Mam pytanie odnoście dodawania napisów do seriali w oppo. Jak to robicie? Do filmów to prościzna, ale raz próbowałem dodać napisy do Sons of Anarchy taką samą metodą jak do pojedynczego filmu i nie działało. Chodzi o to, że na jednej płycie blu-ray jakiegokolwiek serialu mieści się kilka odcinków. Jak wrzucamy film do oppo i załączamy napisy to wiadomo, jeden film i napisy, a jak to zrobić w przypadku serialu?
Sprawdzasz ile trwa pierwszy odcinek i napisy do drugiego odcinka przesuwasz o czas trwanie pierwszego odcinka i doklejasz, napisy trzeciego odcinka przesuwasz o czas trwania pierwszego + drugiego i doklejasz etc.
CivilWar - powinno być tak samo jak w filmach. Chyba, że authoring jakiś dziwny i gdy włączasz drugi odcinek to nie startuje od zera lecz np. od 50 do 100 minuty, trzeci od 101 do 150, itd. Ale i w takim przypadku sytuacja jest w miarę prosta do ogarnięcia sposobem, który opisał wyżej Aradiel. Ale najlepiej posiłkować się raportami BDInfo - wtedy znasz precyzyjnie dokładny czas trwania każdego odcinka co do jednej ms i wiesz o ile dokładnie przesunąć każdy z plików. A na końcu scalasz je jako jeden plik z napisami.

(24-04-2021, 11:49)Krzych2k napisał(a): [ -> ]Waves to piękny film, szkoda, że mam odtwarzacz z blokadą regionalną, bo podobnie jak Uncut Gems już bym kupił. Sam czekam na swoją paczkę od Arrow i nie ukrywam - mocno się zastanawiałem nad Kaufmanem Big Grin.

Uncut Gems zdaje się wykupił Netflix, nie licząc USA, więc raczej pozamiatane jeśli chodzi o inne wydania BD. Ale może Waves jeszcze się gdzieś pojawi.
Tak jak pisałem w Japonii wyszło UHD - jeśli dysponujecie wolnymi ~600 zł to proszę bardzo Big Grin

--> Link do amazon.co.jp.