Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak zawsze fachowa odpowiedź. Czyli odświeżona konsola PS4 być może będzie obsługiwać UHD? Jeśli się to stanie, to jaka będzie jej przewaga nad dostępną już na rynku XBox One S? Na pewno będzie droższa (XOS kosztuje teraz ok. 1400 zł). Czyżby chodziło o obsługę bezstratnych formatów dźwięku? Przepraszam, że tak wypytuję ale nie jestem graczem i nie znam się na konsolach.
HTPC z obsługą UHD BD - szkoda, że tak wolno to wszytko idzie. No nic, trzeba cierpliwie poczekać.
Będę w szoku jeśli nie będzie obsługi UHD BD w nowym PS4, ale wkrótce zobaczymy. Z punktu widzenia gracza lepiej mieć PC + PS4 niż PC + Xbox One.

Xbox One S kusi ceną, ale na razie średnio się nadaje do UHD BD. Raz, że nie bitstreamuje bezstratnych formatów dźwięku, a dwa, są problemy z odtwarzaniem części płyt (np. UHD BD od Universal w ogóle nie łyka).
Te 2 wady, które wymieniłeś na dzień dzisiejszy dyskwalifikują Xbox One S (chociaż cena b. atrakcyjna jak na nowość).
A czy PS4 radzi sobie już z bezstratnymi formatami audio (a tym samym można mieć nadzieję, że ulepszona konsola od Sony też będzie mieć tę funkcję)?
Nie napiszę więc nic nowego: trzeba czekać. No to czekamy.
I zapowiadana druga część zakupów z ostatnich trzech miesięcy:

Hiszpania
[Obrazek: ZIJl8lH.jpg]

Cabaret - ciężko dostępna pozycja, w Europie chyba tylko w Hiszpanii na BD wyszła - dziwne. Tak informacyjnie - obraz i angielska ścieżka dźwiękowa niczym się nie różnią w porównaniu do wydania USA, są też angielskie napisy. Dodatki - brak.

Michael Collins - polskie napisy.

5 centymetrów na sekundę - grafa 10/10 Wink Jest też dostępne polskie wydanie od Anime Eden, ale nic nie wiem czy tam jest faktycznie tylko DD 2.0 jak w opisie i czy przypadkiem nie nagrali tego na BD-R, więc wolałem nie ryzykować...

Inside Out - w kinie nie załapałem się na wersję bez polskiego dubbingu więc na BD był pierwszy seans. Jak najbardziej udany.

Wszystko po 7-8 EUR.


UK
[Obrazek: 7qt7C4R.jpg]

Ceny od lewej - £10, £9, £8, £7.

Videodrome - wersja unrated z lepszym obrazem w stosunku do tego co zaserwował Universal.

Rashomon - nie prowadzę statystyk, ale jest to raczej u mnie najczęściej oglądany film Kurosawy więc nie mogło go u mnie zabraknąć na BD. Transfer ten sam co od Criteriona, z ciutkę lepszą kompresją w wydaniu od BFI.

Kingsman i Sicario - pierwsze filmy UHD w kolekcji. Tak jak wcześniej pisałem na razie w użyciu będą płyty BD. Ten znaczek HDR to jest naklejka, zapomniałem go odkleić przed sesją fotograficzną Wink
Sicario w kinie widziałem w sali z żenującym obrazem i dźwiękiem, seans domowy to było niebo a ziemia i przy okazji jakoś tak postać grana przez Bluntównę była mniej irytująca... Wink
A tak prezentuje się okładka oraz środek:

[Obrazek: yTkzbaC.jpg][Obrazek: KpBVViC.jpg]
Wreszcie ktoś dołączył do kolekcji jeden z najlepszych filmów lat 90-tych - mowa oczywiście o Michaelu Collinsie. U mnie też już na półce (wyd. z UK).
I znowu pytanie: gdzie dorwałeś w takiej dobrej cenie Sicario na UHD?
Też się czaję na Michaela Collinsa, ale wydanie UK odpuszczę ze względu na marną okładkę ( zdecydowanie oryginalna lepiej się prezentuje ).
Sicario 4K i Kingsman kupiłeś w tych cenach w sklepie stacjonarnym czy na amazonie?
Amazon. Sicario za tyle wyszedł dzięki meanerowi po wykorzystaniu -10£ z promocji prime/audible. A Kingsman był w promocji za £9 przez kilka dni - informowałem na forum Smile
Aktualka wrzesień-październik.

UK & USA

[Obrazek: MylftRk.jpg]

[Obrazek: Ugb3kzn.jpg]

Serialowo wyszło, ale co ja poradzę skoro one wszystkie osiągnęły w jednym czasie pożądaną przeze mnie cenę, a przy okazji funt brytyjski słabiutki więc żal było nie skorzystać Wink
Z obecnie emitowanych seriali moja TOP 3 to Leftovers, Mr. Robot oraz Fargo (zdradzę, że ten ostatni pojawi się w kolejnej aktualizacji). Dalsze miejsca to Gomorra i Gra o Tron.

Z Leftovers śmieszna sprawa bo w trakcie oglądania go w TV byłem bliski poddania się po kilku pierwszych odcinkach. W pełni zaskoczyło u mnie po kapitalnym szóstym odcinku z Norą Durst i zachwyt pozostał do końca S1 jak i cały S2, który też kiedyś trafi na półkę. Liczę, że podobnie będzie po ponoć ostatniej trzeciej serii. Przy okazji dzięki temu serialowi odkryłem Maxa Richtera.

Co do Gomorry to chyba zakończy się u mnie po dwóch seriach. Raz, że w moim odczuciu S2 był mniej ciekawy, a dwa - nie bardzo widzę sens ciągnięcia tego dalej bo nie wyobrażam sobie Gomorry bez Don Pietro i Salvatore Conte, ale kto wie... może zostanę jeszcze totalnie pozytywnie zaskoczony.

Polska oraz Dekalog od Arrow:
[Obrazek: PzB4XV8.jpg]

[Obrazek: xZ75cMY.jpg] [Obrazek: w4AS1Tq.jpg] [Obrazek: MEKulbn.jpg]
[Obrazek: MwOrWvK.jpg] [Obrazek: EQjQLK5.jpg]

O Dekalogu już tyle pisałem na forum więc nie ma się co więcej produkować. Zaczynam "zabawę" od przyszłego tygodnia.
Harvey - bardzo fajny obrazek jak na swoje lata i to, że wydał go Universal, a z nimi to wiadomo jeśli chodzi o klasyki to różnie bywa. Mniej fajne natomiast jest to, że fabrycznie zafoliowane pudełko jest porysowane, a i sama płyta była upaćkana paluchami. Po Tim w każdym razie płakać nie będę...

Na razie tyle, za tydzień jeszcze wrzucę paczuszkę z Francji, która dopiero co przyszła.
Zakupy z ostatniego miesiąca:

Włochy
[Obrazek: BH0O1pu.jpg]

Trochę nowszych rzeczy + odrestaurowany My Fair Lady. Kapitalny obraz i dźwięk. Niestety po otwarciu pudełka ukazała się płyta z oznaczeniem "Disc 1" i dopiero wtedy do mnie dotarło (ech, starzeję się Wink ), że druga płyta z dodatkami wyparowała we włoskim wydaniu i z tego co widzę to rzecz ma się podobnie niemal w całej Europie za wyjątkiem Francji. Nie cierpię takich zagrywek :/

Okładka z drugiego sezonu The Leftovers z kolei tak miała wyglądać, ale jakoś to przeżyję.

Room kupiony celowo z Włoch bo wydał go Universal, a do niego mam dużo większe zaufanie jeśli chodzi o nowości w stosunku do Studio Canal (UK) czy Lionsgate (USA).

Polska
[Obrazek: j6vdU0V.jpg]

Sherlock kupiony w empikowej promocji po 24 zł za sezon. Fajnie się złożyło bo czwarta seria już za miesiąc, a te trzy lata przerwy sprawiły, że już niewiele pamiętam co tam się działo w S3. Więcej o A/V w polskim wydaniu pisałem tutaj.

Francja
[Obrazek: nkA51Cf.jpg]

Fargo to jeden z moich ulubionych obecnie emitowanych seriali więc w końcu zawitał na półce. Już nie mogę się doczekać trzeciej serii z Carrie Coon i McGregorami Wink

Kolekcja 18 filmów Almodovara kupiona z okazji BF w bardzo fajnej cenie - wyszło po ~17zł za film. Tym bardziej warto, że są to odrestaurowane wersje, nie licząc tych nowszych filmów z tej dekady oraz Pepi, Luci, Bom, który został wydany w koszmarnej jakości na DVD. Ale dobrze, że go dołożyli - tym bardziej można docenić te nowe transfery, które prezentują się świetnie, włącznie z tymi starszymi filmami.

W Pośród ciemności co prawda zauważyłem w niektórych ujęciach wyraźne spadki jakości obrazu tak jakby pochodziły one ze starszej generacji źródła, a w kilku innych filmach dźwięk pozostawia co nieco do życzenia (np. Kika), ale ogólnie rzecz biorąc uważam, że ten zakup to bardzo dobrze wydane pieniążki, o tyle o ile komuś nie przeszkadza, że są tam tylko francuskie napisy, których dodatkowo nie da się wyłączyć w "zwykłym" odtwarzaczu.
Ja tam dorabiam sobie polskie napisy więc to dla mnie żaden problem, a pod tym względem francuskie wydania mają ten plus, że w tych nowych transferach z UK ponoć angielskie napisy są wtopione w obraz bez możliwości jakiegokolwiek ich wyłączenia.

Poniżej kilka zdjęć tego albumowego Almodovara.
[Obrazek: lm7cCk7.jpg] [Obrazek: RrPSsyC.jpg]

[Obrazek: EnXiM8s.jpg] [Obrazek: XVYVtOd.jpg]

[Obrazek: V48vQpM.jpg] [Obrazek: lPIlM7A.jpg]