Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
OK 200 zł, nie jest źle.
(12-05-2021, 13:06)pred895 napisał(a): [ -> ]https://www.zavvi.com/blu-ray/the-last-dance-collector-s-edition-zavvi-exclusive-blu-ray/13053608.html Big Grin

Świetna wiadomość. Ja już zamówiłem za oceanem, jak tylko się dowiedziałem z tego tematu, że to wyszło Big Grin
To moja młodość - wstawanie o drugiej na nocne transmisje  Heart
Bezcenne, za resztę zapłacę kartą (ha ha ha).
Zastanawia mnie różnica w podanym czasie trwania:
USA - 496 min
UK - 619 min
Nawet jeżeli amerykańskie wydanie nie uwzględnia 4 godzin dodatków, to i tak to się nie zgadza. Czyżby różnice w ilości klatek/sek? Może błąd.
496 min. to czas bez dodatków. A dodatków jest prawie 5 godzin, więc kto go tam wie skąd oni wytrzasnęli ten czas trwania na opakowaniu wydania UK.
To pewnie będą te same płyty. Gdyby to miało być 25 fps to czas trwania w UK byłby krótszy o jakieś 20 min.
(23-04-2021, 15:49)misfit napisał(a): [ -> ]Pakiecik z filmami Harrisona Forda kupiony głównie dla Frantic, którego nie da się już nigdzie kupić w osobnym wydaniu (pl wersja tylko w tym filmie).

Potwierdź tylko proszę która wersja Ściganego znajduje się w tym pakiecie. Czy jest to gówniany transfer z 2006, czy ten poprawiony z wersji na 20tą rocznicę ? >
https://caps-a-holic.com/c.php?d1=2981&d2=2980&c=1252
W UK wyszło tylko to gówno z aliasingiem i taka też wersja jest w tym pakiecie.

Ściganego mam jeszcze z PL w tym lepszym transferze - w MM rozdawali go po 15 zł 6 lat temu Smile



Ok - nic już więcej nie przyjdzie więc można zamknąć maj.

[Obrazek: 38rU1et.jpg]

Po lewej Żądło z Francji - jest pl wersja na płycie UHD.
W środku zremasterowany Nóż w wodzie, również z Francji - wcześniej ta wersja była dostępna tylko w polskim pakiecie Polańskiego oraz Scorsese. Przy okazji mogę polecić francuski sklepik fnac.com - dwa razy u nich zamawiałem i za każdym razem wysyłka była tego samego dnia od złożenia zamówienia. Paczki idą przez chronopost, a u nas dostarcza toto DPD po ok 3-4 dniach od wysyłki. Amazon może się wypchać z tymi swoimi ograniczeniami na nowości dla zagraniczniaków.

Po prawej Wenus w futrze z Niemiec.
Z Polańskiego pozostał mi jeszcze do zakupu Lokator oraz Matnia.

USA:
[Obrazek: PkKmBSl.jpg]

Office to jeden z moich ulubionych seriali komediowych więc posikałem się ze szczęścia gdy pod koniec roku całość wyszła w USA. Amazon nie chce tego wysyłać do Polski więc skorzystałem z usług deepdiscount (szło dwa tygodnie).
Wydanko spoko, każda z serii w osobnym pudełku, jest też sporo dodatków, ale można się było bardziej postarać. Np. w streamingu (Peacock) jest dużo więcej odcinków rozszerzonych. Poza tym część dodatków (w tym chyba wszystkie sceny usunięte) jest totalnie skiepszczona pod względem jakości obrazu. Nie przesadzam - nawet na youtube można je zobaczyć w lepszej jakości. W innych dodatkach z kolei zdarzają się problemy z płynnością obrazu - widać mało kto obecnie w branży pojmuje jak sobie radzić z przeplotem.
Na razie obejrzałem trzy sezony i obraz w samym serialu jest ok, nie licząc połączonego w jedną całość odcinka Traveling Salesmen oraz The Return, który ma megaśny aliasing.

Kilka próbek - pierwsze trzy są ze scen usuniętych, a czwarty z tego felernego odcinka z trzeciej serii.

[Obrazek: MEEJ3Z_t.jpg] [Obrazek: MEEJ41_t.jpg] [Obrazek: MEEJ43_t.jpg] [Obrazek: MEEJ3X_t.jpg]

W UK też ma niedługo wyjść Office, ale ponoć będą to te same płyty co w USA.

Girl, Interrupted - czyli najlepszy film z Angeliną niedawno w końcu zadebiutował na BD w USA od Sony. Transfer spoko, ale kompresja obrazu mogłaby być trochę lepsza - tu i ówdzie widoczne są niedostatki w strukturze ziarna. Płyta działa również na odtwarzaczach Region B.

Zestawy Kevina Smitha kupione za grosze, póki jeszcze są dostępne gdzieniegdzie w sprzedaży. Jeśli sobie dobrze przypominam to tylko Jay & Silent Bob są z blokadą Region A.

Arrow:
[Obrazek: 31uAE9u.jpg]

Mallrats z USA z blokadą Region A, reszta z UK.
Mallrats to fajniutki remaster przewyższający o lata świetlne przefiltrowanego Universalowego potworka. Do tego na płytach obecne są trzy wersje filmu: kinowa, rozszerzona oraz telewizyjna.

Francja:
[Obrazek: 2pdZ4wS.jpg]

Dryfujące trzciny od Ozu to nowiusieńki remaster.
Po prawej Blow Out - wydanie od Arrow niestety przegapiłem.

I na koniec więcej fotek Mallrats oraz Office.
Mallrats:
[Obrazek: Sa90q4Qm.jpg] [Obrazek: m27S81mm.jpg] [Obrazek: bxc703mm.jpg] [Obrazek: u0zGh4Zm.jpg]

Office:
[Obrazek: WUyWnEtm.jpg] [Obrazek: hYKJPiym.jpg] [Obrazek: AiTF99sm.jpg]
A gdzie box Wong Kar Waia?


sorry, musiałem
Przecież, jeśli dobrze pamiętam, nie miał kupować tego boksu, tylko czekać na wydania europejskie. Smile Ale jak na razie nic nie słyszałem, by w Europie coś wychodziło jeśli chodzi o te remastery Wonga. Ty Misfit coś słyszałeś na ten temat? Coś z Korei chyba miało być.

A zobaczyłeś już coś z tych nowszych masterów Ozu? Przede wszystkim mam na myśli te kolorowe filmy, bo kolory są tam mimo wszystko dość skopane. Regulujesz to jakoś na telewizorze?
Też chyba nie do końca zrozumiałem żarciku Mefisto.

(21-05-2021, 20:05)Pan Anatol napisał(a): [ -> ]Ale jak na razie nic nie słyszałem, by w Europie coś wychodziło jeśli chodzi o te remastery Wonga. Ty Misfit coś słyszałeś na ten temat? Coś z Korei chyba miało być.

Patrz na to -> https://www.blu-ray.com/movies/World-of-Wong-Kar-Wai-Blu-ray/291083/

https://www.youtube.com/watch?v=sVz21On8zv4

Tylko jak to sprowadzić do Polski bez dodatkowej opłaty dla Januszy biznesu ? Smile
Na stronie dystrybutora jest tylko wysyłka do Hiszpanii :/

Co do Ozu to nie dotarłem jeszcze do tych kolorowych filmów - będę decydował w trakcie oglądania czy wprowadzać jakieś poprawki. Z tego co jednak zerkałem to nie sądzę abym miał jakikolwiek problem z kolorkami w Dryfujących trzcinach.
Dzięki, nie widziałem tego. Co prawda liczyłem bardziej na jakieś pojedyncze wydania... no ale zobaczymy. Co do Ozu, wydaje mi się, że jednak wszystkie te nowe remastery są czerwonawe. O ile w scenach we wnętrzach (które stanowią zdecydowaną część tych filmów) wygląda to OK, to kiedy wychodzimy na dwór, to jednak trochę mnie razi czerwono szare niebo i roślinność. No ale to już sam sobie ocenisz. A z czarno-białych coś już widziałeś?
Z Wami to się podłamać można... czy to oznacza, że wszystkimi OZU jakie mam z BFI i Eureki coś nie tak? ? ?


EDIT: Boxu Wonga też nie kupować? ??