Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W dupie z tym regałem zrób foto jak to teraz wygląda Tongue
[Obrazek: SXnZVVEl.jpg]

Lepiej za bardzo się nie da... Pisałem, że pokój słabo się nadaje do sesji fotograficznych.
Jeszcze jest czwarty Billy z dramatami/obyczajówkami i serialami, ale tutaj to już w ogóle nie ma dostępu. Ale coś wymyślę wkrótce...
Super!
Ale wypas! Gratuluję Smile
WOW,

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
No świetnie to wygląda. Widok i ilość robią wrażenie.
Wiem, że filmy kupujesz już wiele lat, to i się nazbierało, ale jak u ciebie jest z kryteriami zakupowymi? Kupujesz tylko same killery, takie 5/6 czy 6/6, czy też zdarza ci się kupić coś na zasadzie - "widziałem dawno temu, a teraz leży za 15 zł, to se wezmę i przypomnę"
Pozbywasz się filmów, które już ci nie robią? Znam ludzi, którzy od 15 lat nie puszczają sobie jakichś tam CD, ale w życiu tego nie zamierzają sprzedać czy oddać. Ja się takich nielubianych fantów pozbywam bez żalu.
No i najważniejsze Smile
Jaki masz system układania, zdjęcie nie jest zbyt ostre i dobrze nie widać. Gatunkami, reżyserami, mieszasz UHD z BD, amaraye ze steelbookami, czy może alfabetycznie? U mnie alfabetycznie nie wchodzi w rachubę, nieważne czy to filmy, czy muzyka.
Jeszcze raz spoglądam na fotę i kierwa rozdaleś. Graty!
marciniozo, Reacher, vandel, Diocletian - dzięki.

(01-01-2022, 20:34)Diocletian napisał(a): [ -> ]Kupujesz tylko same killery, takie 5/6 czy 6/6, czy też zdarza ci się kupić coś na zasadzie - "widziałem dawno temu, a teraz leży za 15 zł, to se wezmę i przypomnę"

W zdecydowanej więszkości przypadków kryteria zakupowe są głównie dwa - czyli kupuję coś co po pierwsze wcześniej widziałem i mi się spodobało (powiedzmy 7/10 wzwyż w moim osobistym rankingu) i do tego odczuwam chęć jego powtórki. Druga opcja to sentyment z dzieciństwa i tu niekoniecznie musi to być jakiś kozak Smile
Zdarza się też kupić coś czego wcześniej nie widziałem, np. z polecenia innych osób lub w ciemno, ale to już dość rzadko.

(01-01-2022, 20:34)Diocletian napisał(a): [ -> ]Pozbywasz się filmów, które już ci nie robią? Znam ludzi, którzy od 15 lat nie puszczają sobie jakichś tam CD, ale w życiu tego nie zamierzają sprzedać czy oddać. Ja się takich nielubianych fantów pozbywam bez żalu.

Często powracam do wcześniej lubianych filmów - powiedziałbym, że z każdym rokiem coraz częściej, kosztem nowszych filmów, które grubo w ponad 90% mnie rozczarowywały do tego stopnia, że następnego dnia już nawet nie pamiętałem o czym była fabuła. Stąd też jakieś 10 lat temu znacząco ograniczyłem dawkowanie sobie nowości i jeśli już to zwykle nie są to filmy z głównego nurtu.
Zdarza mi się pozbywać wcześniej kupionych filmów, ale to głównie wynika z tego, że często robię update'y do nowszych remasterów czy z BD do UHD. Z rzadka bywa też tak, że po obejrzeniu filmu stwierdzam, że jednak nie będę już do niego wracał lub transfer wybitnie mi dokuczał i wtedy leci coś takiego na sprzedaż.

(01-01-2022, 20:34)Diocletian napisał(a): [ -> ]Jaki masz system układania, zdjęcie nie jest zbyt ostre i dobrze nie widać. Gatunkami, reżyserami, mieszasz UHD z BD, amaraye ze steelbookami, czy może alfabetycznie? U mnie alfabetycznie nie wchodzi w rachubę, nieważne czy to filmy, czy muzyka.

System co kilka lat ulega pewnym zmianom wraz ze zwiększającą się kolekcją. Aktualnie wygląda to tak, że cały pierwszy regał to filmy z wyselekcjonowanymi przeze mnie reżyserami, a drugi, trzeci i czwarty leci już gatunkami - z tym zastrzeżeniem, że filmy produkcji polskiej i azjatyckiej oraz starsze filmy b&w do ok. 1969r. mają swoje specjalne miejsce. Niewiele mam steelbooków, nieco ponad 30 szt. więc póki co trzymam je osobno - jeśli się kiedyś rozrośnie ich liczba to raczej je wymieszam z resztą, tak jak to uczyniłem w przypadku UHD.
Wrzuta na minutę przed końcem roku! xD Dzięki.

Plusik ode mnie za ustawianie części wydań frontem, zawsze to wygląda lepiej od cieniutkich grzbietów, na których nie widać tytułów. Smile
Taki ze mnie śmieszek - testowałem zegar forumowy Wink

Seriale:

[Obrazek: DfXE5dum.jpg]

[Obrazek: ZKLOIjOm.jpg]

Proszę powiedzcie mi, że na HBO Max jest porządna jakość obrazu (i dźwięku) ich produkcji serialowych vs żałosne HBO GO.
No z tego co można zobaczyć w sieci to różnica na plus w HBO Max zauważalna w stosunku do HBO Go. Zarówno obrazu jak i dźwięku.