Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No w końcu wrzuciłeś fotki kolekcji, naprawdę zacnie to wygląda. Regały Billy z ikea są naprawdę spoko jeśli chodzi o wyeksponowanie tego wszystkiego, kiedyś tak jak Ty bawiłem się w wypychanie tych wydań do przodu (półki są troszku za głębokie o te 5 cm) , ale ostatecznie dałem sobie z tym spokój. Mimo tych lekkich wad, to za tę cenę i prezentację to naprawdę warto. U mnie na tę chwilą tak to wygląda, nie dawno odkurzałem to cholerstwo i nie mogłem powstrzymać się od fotek Smile
[Obrazek: ME61O73_t.JPG] [Obrazek: ME61O74_t.JPG] [Obrazek: ME61O75_t.JPG] [Obrazek: ME61O76_t.JPG] [Obrazek: ME61O77_t.JPG]
Fajna kolekcja. Widzę, że kolega też AFOL ?
Na tyle ile portfel i czas pozwoli, btw wszystkie zestawy poniżej najwyższej półki to sety zachowane z dzieciństwa Smile
Najprawdopodobniej najlepsza kolekcja w Polsce patrząc na to co pojawia się tutaj i na facebookowych kolekcjonerach. Budowana w oparciu o fajny klucz związany ze świetnym gustem użytkownika, łączącym wątki najlepszego kina rozrywkowego z kinem artystycznym, nie idąca w ilość (jak np fajna kolekcja administratora na grupie facebookowej, ale zbyt duża, powiedziałbym zakupocholikowa), oparta o promocje, zatem może i wymagająca finansowych nakładów, ale myślę, że spokojna do ogarnięcia dla osoby mieszkającej w dużym mieście Wink No i przede wszystkim zawierająca sporo filmów które mam lub które chciałbym mieć, bo kolekcja Gieferga czy Juby'ego też fajnie i z głową budowane, ale jednak filmowo najbliżej mi do Misfita. Dobrego wszystkim w nowym roku.
Jubego. Polski użytkownik, polski nick, czytamy i odmieniamy po polsku.

Moja kolekcja nie do końca oddaje mojego gustu, bo kupuję przeważnie kino rozrywkowe, do którego chcę wracać. Kino artystyczne / poważniejsze / ambitniejsze, zazwyczaj oglądam raz (lub powtarzam po +10 latach) więc wystarcza mi w kinie / telewizji / streamingu.
(08-01-2022, 12:52)Ethan napisał(a): [ -> ]Najprawdopodobniej najlepsza kolekcja w Polsce patrząc na to co pojawia się tutaj
Piszesz o założycielu tematu czy fotkach powyżej, w sumie to wiele filmów tam nie ma. Mi się najbardziej podoba kolekcja jednego wariata, ale coś mało wrzuca ostatnio. Chyba kupił prawie każdy zapomniany film na bd i co wyszło w 4k
Wolfman czyżbyś miał na mysli MoviePsycho?
Tak, zapomniałem nik. Tam znajdziesz wszystko
Jeśli mowa o gustach to nie raz wrzucając rzeczy do swojej kolekcji na filmoskopie zauważam, że spora część znajduje się też w kolekcji Mefisto. I z nim mógłbym się chyba najszybciej wymienić - no może poza tym, że zachowałbym swój kącik nieangielskojęzyczny, animacyjny i UHDki Wink

Zakupy w większości jeszcze z zeszłego roku. Nie wiem czy to tylko tak u mnie, ale ostatnio Amazon UK wszystko mi wysyła UPS. Nie narzekam z tego powodu, tym bardziej, że ostatnie zamówienie wysłali mi ekspresowo i po 2 dniach już było u mnie.

[Obrazek: Eekb7hN.jpg][Obrazek: Dgiosm1.jpg][Obrazek: cDGw5yq.jpg][Obrazek: 0wHBD3j.jpg]

W pakiecie z filmami Truffauta znajdują się: 400 batów, Antoine i Colette, Skradzione pocałunki, Małżeństwo i Uciekająca miłość. Twardy slipcase, a w środku cztery digi-packi tak jak to widać na zdjęciu na filmoskopie. Znajdują się tam tylko płyty UHD. Liczyłem, że skoro dystrybutorem jest Carlotta to może David Mackenzie był odpowiedzialny za kompresję obrazu (niemal wszystkie BD jakie mam od nich są przez niego kompresowane), ale przeliczyłem się Smile Pod tym względem jest niewiele lepiej jak w ostatnio kupionej od Fracuzów trylogii Trzech kolorów.

Speed to upgrade z BD, bardzo udany + Krzyk w końcu w porządnej jakości. Brawo Paramount.

W zeszłym roku Brudnemu Harry'emu stuknęła 50 rocznica więc po cichu liczyłem na jakiegoś remastera z tej okazji. Ale się nie doczekałem, więc postanowiłem wziąć to co jeszcze jest dostępne.

[Obrazek: k8n7oXe.jpg][Obrazek: ugjNTLo.jpg][Obrazek: Z89hrJX.jpg][Obrazek: Nage1X6.jpg]

+ kilka nowszych i starszych rzeczy. Na ruszu to IMO jeden z najlepszych filmów jakie dane było mi obejrzeć w zeszłym roku, z niezawodnym Madsem Mikkelsenem.

Odnośnie Farhadiego - ktoś wie jak się prezentuje obraz w "Co wiesz o Elly?" z USA?
(14-01-2022, 14:55)misfit napisał(a): [ -> ]Jeśli mowa o gustach to nie raz wrzucając rzeczy do swojej kolekcji na filmoskopie zauważam, że spora część znajduje się też w kolekcji Mefisto.
U mnie też, co chwila kupujesz to co już mam Wink
Teraz czekamy na pozostałe części Krzyk, pewnie wydadzą w pakiecie jak RE oraz Underworld