Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(15-04-2022, 13:24)Krzych2k napisał(a): [ -> ]Świetny UP, twój avatar zdradza zamiłowanie do ''Chunking Express'' Wink. Swoją drogą super wydania Wong'a. Orientujesz się może czy Brytyjczycy wydali coś podobnego? Bo jednak u mnie z Niemieckim słabo Big Grin

Dzięki.
A jak tu się nie zakochać w tym filmie. I Faye Smile



UHD jest tylko u Niemców, a BD w UK wyszły w 7 filmowym pakiecie World of Wong Kar Wai.
150 funtów? Kogoś ostro posoliło.
Cena ostro przesadzona (jak komus Region A nie straszne to w USA wychodzi trochę taniej), opakowanie też nie każdemu podejdzie, ale do niedawna w UK na BD było tylko Chungking Express z obrazem pozostawiającym wiele do życzenia oraz Fallen Angels. Więc trzeba się cieszyć z tego co jest Smile

Wciąż się łudzę, że Criterion za jakiś czas wypuści indywidualne wydania, ale historia pokazuje, że większe prawdopodobieństwo jest iż tak się nie stanie.
(15-04-2022, 16:30)misfit napisał(a): [ -> ]
(15-04-2022, 13:24)Krzych2k napisał(a): [ -> ]Świetny UP, twój avatar zdradza zamiłowanie do ''Chunking Express'' Wink. Swoją drogą super wydania Wong'a. Orientujesz się może czy Brytyjczycy wydali coś podobnego? Bo jednak u mnie z Niemieckim słabo Big Grin

Dzięki.
A jak tu się nie zakochać w tym filmie. I Faye Smile



UHD jest tylko u Niemców, a BD w UK wyszły w 7 filmowym pakiecie World of Wong Kar Wai.


Gdzie znajdę Chungking Express UHD u Niemców?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na razie nie znajdziesz. Spodziewam się Chungking Express i Fallen Angels w czwartym kwartale tego roku, ale oficjalnie póki co nic nie wiadomo.
Aha. Bo trochę źle zrozumiałem Twoją wypowiedź i od wczoraj trzepie cały internet i nie potrafię nic znaleźć. Ale dzięki za rozjaśnienie umysłu. Chodziaż znalazłem na allegro wydanie od Criteriona za 200 tylko że region A. A nie mam odtwarzacza, ani kompa, żeby się z tym pobawić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
up

[Obrazek: hxjViaw.jpg][Obrazek: FPkjLuG.jpg][Obrazek: ANKp3Za.jpg][Obrazek: Jc0PAd1.jpg]

Funny Games (1997) z Niemiec, z tym samym transferem co u wyprzedanych Francuzów. Nowszy Criterion z 2019 roku o dziwo wypada najsłabiej, z wyraźnie przefiltrowanym obrazkiem (DNR + EE). Na caps-a-holic jest porównanie jakby co. Minus tego niemieckiego wydania to brak jakichkolwiek napisów, czyli na OPPO nie wgracie polskich napisów. Digi-book wysokościowo odpowiadający pudełkom DVD.

Czy leci z nami pilot (Niemcy) i Uwierz w ducha (Francja) to nowsze remastery ze skanu 4K. Tak btw... w przypadku Airplane! nie dajcie się nabrać na rzekomo obecne polskie napisy wg. tyłu okładki we włoskim wydaniu - to jest ściema. Poza tym jest tam stary, sztucznie wyostrzony transfer z podbitym kontrastem, dodatkowo jeszcze z potężnym black crushem (tak samo ma się sprawa w przypadku wszystkich europejskich edycji z 2019 roku). Z drugiej strony zakupiony przeze mnie remaster nie do końca jest też idealny, ale o tym więcej napiszę wkrótce w innym temacie.

[Obrazek: luHLaWo.jpg][Obrazek: uEh9y5e.jpg][Obrazek: hNai6UB.jpg][Obrazek: WedRJtY.jpg]

Przy okazji oczekiwania na "Bohatera", wpadło uzupełnienie dwóch innych filmów Farhadiego, czyli "Klient" i "Przeszłość". Odnośnie "Bohatera" - m.in. w UK i USA prawa do niego ma Amazon, więc może być problem na nośnikach fizycznych. Można jednak liczyć na Francuzów, jeśli komuś niestraszny brak angielskich napisów w oryginale, ale póki co ich wydanko jest wycenione zdecydowanie zbyt wysoko.

Deep End - pierwszy film Skolimowskiego w kolekcji na BD. Jane Asher  Heart

Conversation Piece - trochę zastanawiałem się pomiędzy Eureką, a Gaumont. Zdecydowały poziomy czerni Smile
Też w ostatnim czasie uznałem, że warto sięgnąć po Skolimowskiego na BD, bo lepiej raczej nie będzie i zbyt dużo tego nie ma.
Deep End wziąłem od Carlotty, prawdopodobnie ten sam materiał co BFI. Piękny film. Zgadzam się, Jane Asher jest zjawiskowa.
Polecam znakomity The Shout.
Moonlighting w drodze.
Bardzo ciekawe nabytki!
Przy okazji podpytam, bo widzę, że również gustujesz w Farhadim - orientujesz się czy jest szansa nabycia "Co wiesz o Elly?" na blu ray, nie licząc USA?
(06-05-2022, 06:39)kulcikriu napisał(a): [ -> ]Też w ostatnim czasie uznałem, że warto sięgnąć po Skolimowskiego na BD

Jerzy Skolimowski będzie specjalnym gościem FMF w Krakowie. Program koncertu poświęconego muzyce z filmów reżysera (25.05):
http://fmf.fm/program/scoring4polish-directors-jerzy-skolimowski
Pewnie też będzie spotkanie z artystą. Jak ktoś się wybiera, to może pokusić się autograf na okładce Blu-ray.