Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Najwygodniejsze jest pobranie sobie wtyczki The Camelizer do przeglądarki.
Zaległa paczuszka z USA przy okazji BF:

[Obrazek: ob2uicW.jpg] [Obrazek: iR4bWPx.jpg]

[Obrazek: 3FpQMUP.jpg] [Obrazek: Pqn0yIp.jpg]

Przyczajonego tygrysa miałem już w starszym wydaniu BD, które wcześniej odsprzedałem. Upgrade na UHD wyszedł groszowy po wykorzystaniu Mastercardowego kodu $10 (TomaszG - dzięki za cynk !). Jeśli jeszcze zdecyduję się odsprzedać dołączony kodzik UHD to wyjdę na tym na plus Smile
Na płycie UHD jest pl wersja, na dołączonej płycie BD nie - ale za to jest Atmos i ten nowy transfer w przeciwieństwie np. do wydań europejskich.

Wall Street z Douglasem to z kolei fajne wydanko od Foxa z serii Signature Series ze zremasterowanym obrazem i 24 stronicowym bookletem - tutaj jedno z jego zdjęć.

Nice Guys dopiero co widziałem w kinie więc na powtórkę musi poczekać jeszcze z kilka miesięcy. Wahałem się czy nie poczekać i zasilić kasę Monolitha z uwagi na to, że i zagraniczne wydania to prawie golasy pod względem dodatków, ale przesądziło to, że w polskim wydaniu niepotrzebnie nieco rozjaśnili obraz w tym filmie.

Na Nightcrawlera jakiś czas już polowałem w wydaniu USA i w końcu osiągnął pożądaną cenę.


I zakupy z Niemiec.

[Obrazek: 0wT7gMK.jpg]

Jak widać tegoroczne święta upłyną ze zremasterowanym Kevinem Big Grin

Za garść dolarów - wersja odrestaurowana, która została wydana zdaje się tylko u Niemców i we Włoszech. Dodam tylko, że niemieckie wydanie jest english friendly nie licząc samego menu i części dodatków (no i okładki). Z trylogii Dolarowej został mi jeszcze do kupienia "Za kilka dolarów więcej", ale żadne z dotychczasowych wydań mnie nie przekonuje, więc jeszcze sobie poczekam z zakupem...

Sin City 2 - nie przepadam skromnie mówiąc za ekranizacjami komiksów, ale Sin City należy do tych wyjątków które mi się podobają i do których wracam z ochotą. Dwójka dużo mniej udana od swojego poprzednika, ale wpadła za grosze jako uzupełnienie serii. Pewnie kiedyś przyjdzie ochota na powtórkę.
Dawno nie było aktualki więc nadrabiam ponad czteromiesięczne zaległości.
Na szczęście za wiele tego nie ma Smile

Czarnulki:
[Obrazek: giIo8vk.jpg]

Planet Earth II i Revenant to absolutne must have'y na UHD - gorąco wszystkim polecam.
Revenant to wydanie niemieckie z polską wersją językową na dołączonej płycie BD.
I Am Legend - wydanie włoskie z polską wersją językową na płycie UHD.

Włochy + Trans z polskiej dystrybucji:
[Obrazek: Jp3JKAe.jpg]

Perfetti Sconosciuti to jeden z nielicznych zakupów w ciemno w mojej historii zakupowej - skusiły mnie bardzo pozytywne opinie o filmie oraz cena, która wyniosła tyle co bilet do kina. Zakup jak najbardziej udany, do tego jest polski akcent w postaci Kasi Smutniak - może kiedyś będzie okazja aby powtórzyć filmową "zabawę" w realu. A może lepiej nie... Wink
Póki co na BD ten film został wydany jedynie we Włoszech. Zainteresowanych informuję, że posiada on angielskie napisy, które jednak dość niefortunnie zostały częściowo umiejscowione na dolnym czarnym pasie, co niektórych może irytować. Tutaj próbka jak to wygląda.

Niemcy:
[Obrazek: vfkRlgc.jpg]

UK:
[Obrazek: U9vFOdl.jpg]

Deadwood to golas bez dodatków, do tego z felerem w postaci braku synchronizacji A/V w jednym z odcinków, który jednak bez problemu mogę sobie naprawić - gdyby nie to, to bym zakup odpuścił mimo bardzo atrakcyjnej ceny (£11) i nadal bym się czaił na wydanie USA. Nie wykluczam jednak, że do takowej wymiany kiedyś dojdzie Smile

The Witch z UK posiada polską wersję językową.

Lone Wolf and Cub to z kolei wszystkie 6 zremasterowanych filmów + Shogun Assassin. Criterion trochę przyoszczędził na płytach (całość wydali na 3 BD-50), opakowanie też szału nie robi, szczególnie jeśli chodzi o sposób wyjmowania płyt. £50 bym za to nie dał - całość z wysyłką udało mi się wyrwać za połowę tej ceny w co do dzisiaj nie mogę uwierzyć.

[Obrazek: linbHxg.jpg] [Obrazek: KgTLPGg.jpg]
(29-04-2017, 14:03)misfit napisał(a): [ -> ]Na szczęście za wiele tego nie ma

Co w tym szczęśliwego?
(29-04-2017, 14:03)misfit napisał(a): [ -> ]£50 bym za to nie dał - całość z wysyłką udało mi się wyrwać za połowę tej ceny w co do dzisiaj nie mogę uwierzyć

Ja do obecnej chwili nie wierzę, ale fakt wydanie szmatławe. Mogli się wysilić na coś jak Band of brothers w puszce z rozkładanym digipackiem wewnątrz.
Na szczęście bo m.in. z wolnym czasem u mnie słabo od początku tego roku. Ale będzie lepiej...

Cytat:Ja do obecnej chwili nie wierzę, ale fakt wydanie szmatławe. Mogli się wysilić na coś jak Band of brothers w puszce z rozkładanym digipackiem wewnątrz.

Criterion w puszcze to raczej tylko w alternatywnym wszechświecie.
Co kto lubi, dla mnie mogą być nawet amaraye, bylebym chcąc obejrzeć coś z płyty nr.3 nie musiał brać w łapy najpierw drugiej płyty. I chciałbym aby tam była jeszcze płyta nr. 4 i 5 (czyt. wyższy bitrate dla obrazu). Tak, wiem - problemy ludzi pierwszego świata Big Grin

Zapomniałem dodać, że w jednej ze skrytek kryje się takie cuś:
[Obrazek: 3DvvxxG.jpg] [Obrazek: XEncPfb.jpg]
(29-04-2017, 17:20)misfit napisał(a): [ -> ]I chciałbym aby tam była jeszcze płyta nr. 4 i 5 (czyt. wyższy bitrate dla obrazu).

Za taką cenę to mogliby wydać na sześciu, ale cóż zrobić, same "żydowskie" korporacje wokoło.

(29-04-2017, 17:20)misfit napisał(a): [ -> ]Zapomniałem dodać, że w jednej ze skrytek kryje się takie cuś:
Działaj. W czasie wieczornych seansów możesz w tym siedzieć dla lepszego klimatu.
Aktualka maj i czerwiec. Wyszło dość międzynarodowo i nie chodzi tyle o miejsce zakupu Wink

Polska:
[Obrazek: JInrap8.jpg]

Dzikość serca i Zwierzęta nocy kupione w empikowej promocji 2 za 50 zł.
Sztuka kochania za 40 zł na bonito.pl

Hiszpania:
[Obrazek: 20PPzVA.jpg]

Hunt For the Wilderpeople posiada polską wersję językową (lektor i napisy).

El Extrano aka The Wailing aka Lament czyli kolejny koreaniec w kolekcji tego reżysera.

El Cuerpo - całkiem przyjemny hiszpański thriller. Przy okazji gdyby ktoś miał polskie napisy do najnowszego filmu tego reżysera, czyli Contratiempo to będę mega wdzięczny za info.

[Obrazek: Y7Tucco.jpg]

Drugi sezon Mr. Robot jak znalazł coby sobie przypomnieć co nieco przed październikową premierą kolejne serii. Całe szczęście Universal szarpnął się na trzecią płytkę po zwiększeniu ilości odcinków do 12 w S2.

Donnie Darko w jedynym słusznym dwupłytowym remasterze od Arrow.

Ex Machina UHD z USA.

Criteriony z UK:
[Obrazek: 3z0NFtx.jpg]

Francja:
[Obrazek: jXzunxX.jpg]

Still Alice posiada polską wersję językową (lektor i napisy).

[Obrazek: y07B4N8.jpg]

Służąca w digipacku z Francji to nieliczne dwupłytowe wydanie z wersją kinową oraz ponad 20 minut dłuższą wersją rozszerzoną.
Poniżej miniaturki tego całkiem przyjemnego wydania. Po kliknięciu na nie ukażą się nieco większe obrazki.

[Obrazek: dCSZWqd.jpg] [Obrazek: GAjFA7o.jpg]
(30-06-2017, 13:07)misfit napisał(a): [ -> ]Służąca w digipacku z Francji to nieliczne dwupłytowe wydanie z wersją kinową oraz ponad 20 minut dłuższą wersją rozszerzoną.
Poniżej miniaturki tego całkiem przyjemnego wydania. Po kliknięciu na nie ukażą się nieco większe obrazki.

Rozważałem kupienie digibooka z UK, który ma wyjść w sierpniu, ale skoro mówisz, że tylko FR ma wersję rozszerzoną.. Big Grin Muszę się zastanowić ^^ Świetny film, ładne wydanie. Koniecznie muzykę do kompletu - soundtrack też ma fajne wydania w digibookach - w dwóch edycjach do wyboru, są także warianty z kartami.
Edit: o kurde, grafika na płycie dopełnia się z digibookiem co do milimetra - zarąbiste Big Grin
Z tym, że Francuz jest raczej tylko dla osób, które się bawią w dodawanie napisów zewnętrznych bo tam są tylko francuskie napisy.
Jeśli to dla kogoś problem i wystarczą angielskie napisy to w sierpniu w UK też wychodzi wersja rozszerzona w tym wydaniu.
"Still Alice" to pozycja obowiązkowa zza granicy, bo to polskie tłumaczenie na okładca ("Motyl. Still Alice") jest upokarzajace dla tego genialngo filmu.