Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Daras, powiem Ci, że dużo bardziej zakrząta moją głowę kwestia żywotności naszych pięknych nośników. Odtwarzacz padnie - mówi się trudno, kupi się nowy, a co jeśli tzw. disc rot trafi na jakąś cenną płytę w kolekcji, która w dodatku tego jest już OOP ? Niestety nie znamy dnia, ani godziny, przykładowo większość płyt HD DVD od Warnera jest już nie do odczytu, taki Criterion też zaliczył wpadkę z felerną tłocznią i część ich filmów (chodzi o BD) służy teraz jako podstawka pod kwiatek.
Na płytach BD-100 z kolei mamy trzy warstwy więc nie powiem - mam obawy jak będzie z ich żywotnością po czasie, szczególnie tych kupionych początkowych partii...

Cały czas w głowie chodzi mi pomysł na NAS i przerzucenia na niego całej kolekcji jako zabezpieczenie, ale przy dzisiejszych cenach dysków twardych i mojej ilości płyt w posiadaniu jest to na razie nierealne. Póki co trzymam na dysku kopie zapasowe droższych filmów oraz tych, które w ogóle już nie są dostępne w sprzedaży. Dzięki temu śpię spokojniej Wink

O Oppo na pewno coś jeszcze wspomnę w jego wątku gdy nadarzy się okazja do większych testów np. w kwestii skalowania BD do 2160p. Jeśli będzie to robił gorzej od mojego HTPC (MPC-HC z rendererem madVR) to na Oppo będę oglądał tylko UHD.
W temacie niezawodności odtwarzaczy to ja mogę dodać historię na minus. Mój Panasonic DMP-BDT500 odmówił posłuszeństwa po dwóch latach użytkowania. Do wymiany poszedł cały układ optyczny co kosztowało prawie 1/3 nowego. W każdym razie zdecydowałem się na naprawę i obecnie mija kolejne 2 lata użytkowania. Mam nadzieję, że tym razem pochodzi trochę dłużej.
(30-09-2017, 05:56)wolfman napisał(a): [ -> ]Czym się tak ekscytowałeś ostatnio? Blade runner , w Uk niecałe 100 zł, w Polsce prawie 150, Mumia trylogia 150 na premierę w Uk , w Polsce po 150 za film.
Spoko, wiem, ale jednak jak spojrzysz na ceny nowości w UK to moim zdaniem, może się mylę, 25£ przeważają. No ale już, koniec.

Swoją drogą trylogia Mumii jest teraz na zavvi za 46,99, nie będę nawet pisać jak bardzo żałuję że wtedy nie zamówiłem Angry
(30-09-2017, 11:21)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Swoją drogą trylogia Mumii jest teraz na zavvi za 46,99, nie będę nawet pisać jak bardzo żałuję że wtedy nie zamówiłem

The Mummy Trilogy 4K - 29 funtow + 3 za przesylke
Udało się może z Lone wolf odpalić dźwięk na wszystkich głośnikach? Tam jest mono i brzęczy mi tylko w jednym głośniku. Z SBX7 poradziłem sobie, współpracuje nawet z konsolami, oferuje niesamowity dźwięk.
Misfit, do płyt póki co mam szczęście. Najstarsze (oryginalne) DVD leżą u mnie od początku lat 2000. Wszystkie śmigają jak nowe. Ba, nawet chodzi mi płyta Kodak CD-R wypalona w roku 2001. Niedługo potem zgrałem unikalne VHSy na TDK DVD+R, i dziś, po kilkunastu latach nie mam problemów z odczytem krążków.
Jestem dziwnie spokojny o swoją kolekcję BD. Mam wrażenie, że ta przeżyje moją skromną osobę. Prawdopodobnie należę do grona jednych ze starszych użytkowników tego forum. Tak przynajmniej wnioskuję po niektórych wpisach, choć w żadnym razie nie chcę wchodzić w razgawory na temat wieku filmożerców. Smile

Na marginesie. Wcześniej padło pytanie dotyczące tego co serwisował człowiek, o którym wspomniałem. Hmm, np. jakiegoś Pioneera za 8000 zł., bo padł w nim laser...
Kirek, jako kolejna osoba potwierdza moje obawy dotyczące trwałości współczesnego sprzętu. Cały czas odczuwam wątpliwości: przepłacać, czy nie?
(30-09-2017, 07:17)Kirek napisał(a): [ -> ]W temacie niezawodności odtwarzaczy to ja mogę dodać historię na minus. Mój Panasonic DMP-BDT500 odmówił posłuszeństwa po dwóch latach użytkowania. Do wymiany poszedł cały układ optyczny co kosztowało prawie 1/3 nowego. W każdym razie zdecydowałem się na naprawę i obecnie mija kolejne 2 lata użytkowania. Mam nadzieję, że tym razem pochodzi trochę dłużej.
Mialem to samo z modelem 460 Smile

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Mijają kolejne trzy miesiące od ostatniej aktualizacji więc wypadałoby w końcu nadrobić zaległości... Wink

[Obrazek: f814WCC.jpg]

Contratiempo z Hiszpanii (polecam obejrzeć jak ktoś nie widział, jest jeszcze na Netfliksie) podobnie jak Dark Passage, czyli ostatni brakujący film Bogart & Bacall w mojej kolekcji na BD.

I Origins z USA czyli kolejny po Another Earth, Sound of My Voice i The East film z panią z mojego avatara. Miałem kupować wydanie niemieckie bo na papierze ma wyższy bitrate dla obrazu i są tam jakieś dodatki, których brak w wydaniu amerykańskim, ale na szczęście caps-a-holic na czas przestrzegł mnie przed zrobieniem tego błędu (m.in. przeraźliwy aliasing).


[Obrazek: A5MVWGO.jpg]

Słynne na cały świat steele Studia TOR Wink + Przypadek w amarayu.


[Obrazek: M5PnZZW.jpg]

Miałem nie kupować Arrival na UHD, ale Geoff mnie przekonał, że jednak jest sens ku temu. No i faktycznie jest ogólnie nieco lepiej względem BD, głównie jeśli chodzi o kolorki i czernie nie straszą aż tak szarościami.
Powyższy francuski pakiecik Arrival, Life i Passengers zawiera polską wersję językową na płytach UHD (Life - tylko lektor).

Bourne'y z kolei na UHD w ogóle miałem sobie odpuścić bo Bourne Identity, na którym mi najbardziej zależało jeśli chodzi o upgrade z BD, to ponoć kaszana, ale cena czyni cuda (28 EUR za całość, poza tym wszystko z pl wersją na płytach UHD) i zdecydowałem się sam przekonać jak to jest...
Jednak po otwarciu paczuszki w środku pojawiła się taka niespodzianka:

[Obrazek: 4lL9cME.jpg]

Czyli wszelkie siły, włącznie z tymi nadprzyrodzonymi, komunikują mi abym jednak dał sobie siana z tym Bourne Identity Smile
Ale nie ma tego złego - po sprzedaży zdublowanego Bourne Legacy i po otrzymaniu od zavvi rekompensaty wyszło ogólnie prawie na 0. A Bourne Identity zadowolę się już wcześniej posiadanym wydaniem BD.


[Obrazek: f0UFU1G.jpg]

Wydania hiszpańskie wyrwane po taniości z okazji Black Friday. Wszystkie filmy powinny posiadać pl wersje zarówno na UHD jak i dołączonym BD, ale w przypadku Labiryntu tak nie jest - Sony Hiszpanom (i przy okazji mi) zrobił psikusa i w rzeczywistości w środku znajduje się płyta BD ze starego wydania, a nie remaster, co oznacza brak m.in. nowych dodatków w tymże wydaniu.


[Obrazek: XO9FXyZ.jpg]

Starship Troopers z USA. Ludziska nie kłamią - kolejne świetne wydanie UHD od Sony. Porównanie do płyty BD to jak niebo a ziemia.

Pierwszy sezon Westworld z Niemiec - również jest pl wersja na płytach UHD oraz BD. Jako, że na płytach UHD są te same dodatki to długo się nie zastanawiałem i wystawiłem płyty BD na sprzedaż. W końcowym rozrachunku wyszło prawie na zero - i jak tu nie lubić tych wydań UHD ? Smile

Unforgiven z Francji - posiada pl wersję na płycie UHD oraz BD (remaster). Również w tym przypadku płytę BD już odsprzedałem.

Kilka filmów jeszcze wpadło mi pod koniec grudnia, ale je sfotografuję pod koniec miesiąca gdy mam nadzieję dojdzie reszta zaległości.
Świetny update. Miałeś okazję porównać obraz BD i UHD w Westworld? Zastanawiałem się nad zakupem tej puszki, ale ostatecznie odpuściłem.
Całość przypomnę sobie zaraz przed następnym sezonem, tak jak to mam w zwyczaju, ale tak zerknąłem pobieżnie na pierwszy odcinek i obraz jest poprawny (do Gry o Tron startu nie ma Wink ) - oczywiście względem emisji TV (HBO na nc+) to jest niebo a ziemia bo 35mm i 4-5 Mb/s to prawie zawsze jest FAIL. W stosunku do BD powiedziałbym, że pierwsze co się rzuca w oczy to nieco inne kolorki. Obraz na UHD jest trochę cieplejszy, coś a'la zmiana temperatury barwowej z 6500K do 6000K - jednym ta zmiana podejdzie do gustu, innym nie.
Serial otrzymał 2K DI więc specjalnie przyrostu detali na UHD nie widać, HDR też powiedziałbym, że jest bardzo subtelny - w jednym z wywiadów Paul Cameron mówił, że robili testy ze skanem 4K i były problemy z ziarnem w HDR. Widać natomiast gdzieniegdzie lepszą kompresję na UHD, głównie jeśli chodzi o ciemne partie obrazu i ogólnie przejścia tonalne. No i na UHD jest Atmos, ale jeszcze nie porównywałem jakie są ewentualne różnice w dźwięku względem DTS-HD MA 5.1 z BD.