Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Dekalog
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Przecie to leci dzisiaj o 21:25 Smile
Kolejne odcinki co tydzień o tej samej porze.
Sorry chłopaki miażdżący kac robi swoje >> myślałem że to już pon Smile Wiadomo kiedy to puszczą na zwykłym tvp ??
Pojawił się  zwiastun Dekalogu 1
I jak oglądaliście ?? Daje rade ?? Jak ktoś będzie miał linka do sklepiku to niech się podzieli , bo chcę to zobaczyć w akcji przed ewentualnym zakupem Wink
Widziałem fragmenty bo przełączałem się miedzy wynikami wyborów...

Ciężko oceniać tę czy jakąkolwiek inną rekonstrukcję na podstawie emisji w TVP gdzie zwykle obraz jest wygładzony przez nadmierną kompresję i/lub DNR.
Można natomiast coś skrobnąć o kolorystyce czy kadrowaniu - co do tego pierwszego to na podstawie tych obejrzanych fragmentów nie mam zastrzeżeń. Co do kadrowania - w 16:9 góra i dół ucięta + dodane kilka % informacji po bokach w stosunku do 4:3 (mowa oczywiście o pierwszym odcinku). Zapewne też w takiej postaci wyjdzie to na Blu-ray od TVP.

Mam nadzieję, że jednak pojawi się kiedyś alternatywa w 4:3, Kieślowski i sam Dekalog jest na tyle cenionym dziełem poza naszym krajem, że można być niemal pewnym iż jakiś zagraniczny wydawca zainteresuje się tym tytułem. Nie wiem na ile to są plotki, a na ile prawda, ale od jakiegoś czasu przebąkuje się, że Criterion jest zainteresowany Dekalogiem.
Dekalog to jeden z najlepszych produktów eksportowych. Doceniany na całym świecie. Szkoda aby ukazał się tylko w wersji 16x9. Gdyby poprawnie i ładnie wydano go na BD miałby z pewnością ogromny zbyt
Cytat:Amerykanie w poszukiwaniu pomysłów dla swoich produkcji w końcu sięgają do tego, co powstało w Polsce. Stacja NBC oraz Entertaiment One przygotowują się do realizacji 10-odcinkowego miniserialu "The Decalogue". Tytuł nie jest przypadkowy. Będzie to bowiem remake serii filmów Krzysztofa Kieślowskiego pod tytułem "Dekalog".

NBC musi się jednak śpieszyć z produkcją, ponieważ od 2013 roku stacja WGN America oraz The Weinstein Co. pracuje nad miniserialem "Ten Commandments". Również tu każdy odcinek zostanie poświęcony jednemu przykazaniu. Każdy jednak ma być wyreżyserowany przez inną znaną osobę. Przed rokiem informowaliśmy, że z tym projektem związali się: Gus Van Sant, Lee Daniels, Jim Sheridan i Wes Craven.
http://www.filmweb.pl/news/Amerykanie+przerabiaj%C4%85+%22Dekalog%22+Kie%C5%9Blowskiego-109840

Będzie okazja by zarobić na pierwowzorze o ile faktycznie któryś z krajów wyda go na BD. Z naszej perspektywy lepiej żeby zrobili to Francuzi bo pewnie będzie znacznie taniej jak z Criterion a do tego bez blokady regionalnej.
I za nami cały Dekalog, pozostaje teraz wyczekiwać wydania na Blu-ray które powinno być dużo bardziej ziarniste jak to co wyemitowano w TVP. Wczorajsza rekonstrukcja V części zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, choć wersja kinowa jest mimo wszystko lepsza, ale więcej czasu i pieniędzy swoje robi.

http://screenshotcomparison.com/comparison/134933
http://screenshotcomparison.com/comparison/134933/picture:1
http://screenshotcomparison.com/comparison/134934

Obie wersje składają się z kompletnie innych ujęć toteż nie można znaleźć identycznych screenów.
Jak na ten moment to chyba nieoficjalna data premiery Dekalogu. Cena w sklepie TVP pewnie będzie też sporo niższa, bo jak patrze na inne wydania TVP w Dvdmax to strasznie wysoko je sobie wycenili (przed zniżką). Pewnie dalej będą też 20, 30 i 40% kody rabatowe.
http://www.dvdmax.pl/dekalog-wersja-po-rekonstrukcji-dodatki-5blu-ray,art486088

Penie wkrótce pojawią się również zapowiedzi Janosika i Kolumbów na BD.

BTW porównanie Janosika z etapu po digitalizacji i rekonstrukcji.
http://screenshotcomparison.com/comparison/137623
No rzeczywiście przesadzili cenowo z tym Dekalogiem..., ale o ile mnie pamięć nie myli to zawsze był taki drogi nawet na DVD. Zobaczymy czy cenowo spadnie ,ale nie spodziewałbym się jakiejś wielkiej obniżki...
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15