Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Monolith
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
[Obrazek: monolith.JPG]

Polski dystrybutor, nie będący przedstawicielem żadnej zachodniej wytwórni, który zazwyczaj sam przygotowuje swoje wydania i... stał się już jakiś czas temu synonimem tandety na rynku DVD/BD. Raz że ich wydania w większość przypadków pozbawione są dodatków z zachodnich odpowiedników (choć nie zawsze), dwa - bardzo często serwują master telewizyjny w 1.78:1 zamiast prawidłowego kadrowania, a nawet jak im się uda dać prawidłowego 2.35:1, to zawsze może się zdarzyc, że skopane będzie coś innego (np black crush w przypadku Dredda 3D).

Ogólnie rzecz biorąc, trafić na wydanie od nich, do którego nie możnaby się było o coś przyczepić, to niemal święto.

Sam mam na półce tylko trzy BD wydane przez Monolith - dwie części Kill Billa i Expendables 2, w przypadku tych filmów poza brakiem dodatków i minimalnym bandingiem w KB vol.2, wszystko zdaje się być ok.

Jednym z nielicznych plusów wydań Monolithu jest od jakiegoś czasu Jarek Łukomski, który czyta większość ich filmów, szkoda tylko, że głos tego lektora nie jest już taki jak dawniej.
Ostatnio się poprawili... Z tegorocznych wydań Monolithu na BD chyba tylko Escape Plan nie jest w OAR. Zdarzają się też dodatki co wcześniej było nie do pomyślenia Wink
Z drugiej strony mam wrażenie, że mniej pozycji wydają na BD niż wcześniej.
Ja ostatnio naciałęm się na Johna Rambo, wydawało mi się, że kiedyś czytałem, że ma skopany AR, ale nie byłem pewny i kupiłem - w końcu na okładce było info o 2:35 no i kosztował mało, ale oczywiście obraz rozciągnięty na cały ekran.
Czy poprawa wydań Monolithu oznacza, że wreszcie można wyłączyć napisy?
Mam dwa filmy wydane przez Monolith ("Red" i "Niezniszczalnych") i albo muszę je oglądać z zagłuszaczem (aka lektorem), albo z napisami. To dosyć irytujące.
Coś się zmieniło w tej kwestii?
Watpię.

W trzech wydaniach Monolithu jakie mam na półce, jest tak samo.
Z tym, że mi to nie przeszkadza.
ja mam bajkę ... Artur i Minimki - dwa światy... brak dodatków,audi - tylko polski dubbing,cud że w ogóle jest menu główne
Jeśli się dobrze orientuję to ostatnie filmy na BD od Monolith to Need for Speed i Lone Survivor wydane na początku sierpnia.
Od tego czasu, czyli już od blisko trzech miesięcy, cisza, również jeśli chodzi o zapowiedzi na ich stronie.

Wycofują się z Blu-ray'a czy jak ? Ktoś coś wie ?
(30-10-2014, 11:05)misfit napisał(a): [ -> ]Wycofują się z Blu-ray'a czy jak ? Ktoś coś wie ?

Oby Tongue
A myślałem, że może kupię od nich sequel Dumb & Dumber (o ile w ogóle będzie oglądalny).
Czyżby źródło TV telecine master im się skończyło ?? Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18