Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Zapowiedzi płyt Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
U Czechów pojawiły się pierwsze filmy UHD BD z datą premiery 1 czerwca, a dokładniej trzy pozycje i wszystkie mają być z polską wersją językową. Ceny dość zabójcze, co niestety nie rokuje zbyt optymistycznie jeśli chodzi o polską dystrybucję w tym względzie.
Zawartość wersji językowych jest natomiast dość ciekawa jeśli chodzi o samą płytę UHD i można się zorientować w jakich krajach powinny być dostępne te płyty z polską wersją językową przynajmniej jeśli chodzi o te trzy niżej wymienione tytuły.

Creed UHD BD - ~41 EUR.
Dźwięk: DTS-HD Master Audio 7.1 - angielski, Dolby Digital 5.1 - portugalski, kastylijski, czeski, niemiecki, włoski, hiszpański, francuski, polski.
Napisy: polskie, angielskie, arabskie, portugalskie, chińskie, kantońskie, kastylijskie, czeskie, duńskie, holenderskie, włoskie, koreańskie, hiszpańskie, norweskie, francuskie, szwedzkie.
Potwierdzona polska wersja językowa również w wydaniu niemieckim (~30 EUR) oraz zapowiedziana w wydaniu hiszpańskim (~25.50 EUR).

Lego Movie UHD BD - ~34 EUR.
Napisy: polskie, angielskie, arabskie, chińskie, kantońskie, czeskie, duńskie, portugalskie, fińskie, hebrajskie, węgierskie, koreańskie, norweskie, rosyjskie, szwedzkie, tajskie, rosyjskie.

In the Heart of the Sea UHD BD - ~41 EUR.
Dźwięk: Dolby Atmos - angielski, Dolby Digital 5.1 - czeski, włoski, polski.
Napisy: polskie, angielskie, arabskie, chińskie, kastylijskie, czeskie, duńskie, holenderskie, fińskie, włoskie, koreańskie, norweskie, francuskie, szwedzkie.
Zapowiedziana polska wersja językowa również w wydaniu hiszpańskim (~25.50 EUR).

Poza tym:

Concussion UHD BD (wydanie UK) - £20.
Dźwięk: Dolby Atmos - angielski, Dolby Digital 5.1 - angielski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, portugalski, hiszpański.
Napisy: polskie, angielskie, arabskie, duńskie, holenderskie, fińskie, francuskie, niemieckie, włoskie, japońskie, norweskie, portugalskie, hiszpańskie, szwedzkie, tureckie.
Tył okładki - click.

Risen UHD BD (wydanie USA) - $28.
Dźwięk: Dolby Atmos - angielski, DTS-HD MA 5.1 - francuski, Dolby Digital 5.1 - hiszpański.
Napisy: polskie, angielskie, francuskie, hiszpańskie.
Tył okładki - click.

Powyższe wersje językowe dotyczą tylko płyty UHD BD i nie daję głowy, że są prawidłowe w stosunku do stanu faktycznego.
Kolejne czeskie wydanie:

Batman v Superman: Dawn of Justice UHD BD (182 min) - zapowiedziany na 20.07 w cenie ~34 EUR.
Dźwięk: Dolby Atmos - angielski, Dolby Digital 5.1 - portugalski, kastylijski, włoski, francuski.
Napisy: polskie, angielskie, arabskie, portugalskie, chińskie, kantońskie, kastylijskie, czeskie, duńskie, portugalskie, fińskie, włoskie, koreańskie, hiszpańskie, norweskie, francuskie, szwedzkie.
Miałem nadzieję, że dostaniemy 4-płytowe wydanie z wszystkimi wersjami (tak jak w Japonii), a tutaj zonk. No nic, będzie trzeba poczekać z tą wersją 4K, bo teraz i tak nie mam jak jej obejrzeć. Szkoda Undecided
Kolejne czeskie wydania z sierpniowymi datami premiery:

Man of Steel UHD BD
Dźwięk: Dolby Atmos - angielski, Dolby Digital 5.1 - polski, portugalski, francuski, kastylijski, czeski, niemiecki, włoski, hiszpański, rosyjski, turecki.
Napisy: polskie, angielskie, arabskie, portugalskie, chińskie, kantońskie, kastylijskie, czeskie, duńskie, holenderskie, fińskie, niemieckie, włoskie, norweskie, francuskie, rosyjskie, szwedzkie, tureckie.

Pacific Rim UHD BD
Dźwięk: Dolby Atmos - angielski, DTS-HD Master Audio 7.1 - niemiecki, francuski, Dolby Digital 5.1 - polski, portugalski, francuski, kastylijski, czeski, włoski, mandaryński.
Napisy: polskie, angielskie, arabskie, portugalskie, chińskie, kantońskie, kastylijskie, czeskie, duńskie, holenderskie, portugalskie, fińskie, niemieckie, hebrajskie, włoskie, koreańskie, hiszpańskie, norweskie, francuskie, rosyjskie, szwedzkie, tureckie.

Po specyfikacji widać, że polskiej wersji językowej na płycie UHD można się spodziewać w niemal każdym europejskim wydaniu obu filmów.
Ja czekam na zapowiedź Gry o tron. Czytałem, ale nie doczytałem, może wydadzą w całości za 2-3 lata dopiero
(04-07-2016, 07:50)Ferrum napisał(a): [ -> ]http://www.bluray-disc.de/blu-ray-filme/der-marsianer-rettet-mark-watney-4k-4k-uhd-blu-ray-uv-copy-blu-ray-disc#review

Wedle tego linku, niemieckie wydanie UHD kinowej wersji Marsjanina zawiera polskie audio i napisy. Szkoda tylko, że inne pozycje wydane dotychczas przez Foxa w takim formacie (choćby Deadpool i Zjawa) nie zaznały takiej przyjemnej niespodzianki.

Błąd na stronie, specyfikacja dotyczy dołączonej płyty BD, a nie UHD, na której nie ma polskiej wersji językowej. Ten sam błąd występuje również w przypadku Life of Pi.

edit:

Ghostbusters UHD - £20, $23.
Dźwięk: Dolby Atmos - angielski, Dolby Digital 5.1 - polski, czeski, francuski, hiszpański, niemiecki, węgierski, włoski, japoński, portugalski, rosyjski, tajski.
Napisy: angielskie, francuskie, niemieckie, włoskie, japońskie, portugalskie, hiszpańskie, chińskie, duńskie, holenderskie, fińskie, hinduskie, koreańskie, norweskie, szwedzkie, tajskie.

Polski lektor obecny w wydaniach m.in. USA oraz UK. Niecodzienna sprawa, ale polskich napisów brak - potwierdzone przez jednego z forumowiczów z blu-ray.com.
Na stronie polskiego dystrybutora Galapagos w zapowiedziach widnieją pierwsze tytuły UHD BD (Batman v Superman, Creed, Man of Steel, Lego Movie, In the Heart of the Sea) z datą premiery 17.08.2016. Ciekawe jak to wyjdzie u nas cenowo... Smile

Tymczasem u Czechów w zapowiedziach kolejne tytuły z polską wersją językową z premierą 21.09.2016.

Argo UHD BD
Dźwięk: DTS-HD MA 5.1 - angielski Dolby Digital 5.1 - polski, portugalski, francuski, kastylijskim, czeski, niemiecki, węgierski, włoski, hiszpański, mandaryński, rosyjski, tajski, Dolby Digital 2.0 - turecki.
Napisy: polskie, angielskie, arabskie, portugalskie, chińskie, kantońskie, czeskie, duńskie, holenderskie, fińskie, niemieckie, hebrajskie, włoskie, koreańskie, hiszpańskie, norweskie, francuskie, polskie, rosyjskie.

Jupiter Ascending UHD BD
Dźwięk: Dolby Atmos - angielski, DTS-HD Master Audio 7.1 - niemiecki, francuski, Dolby Digital 5.1 - polski, portugalski, francuski, kastylijski, czeski, węgierski, włoski, hiszpański, rosyjski, tajski, ukraiński, Dolby Digital 2.0 - turecki.
Napisy: polskie, angielskie, portugalskie, chińskie, kantońskie, hiszpańskie, czeskie, duńskie, holenderskie, fińskie, niemieckie, hebrajskie, włoskie, koreańskie, hiszpańskie, norweskie, francuskie, rosyjskie, szwedzkie, tajskie, tureckie.
Kolega z forum wrzucił mi taki link. Usmiałem się, a co jest śmieszne? Blu robiący jako gratis jak dawniej dvd w steelach blu ray.
Taa, pewnie dlatego jest na pierwszej płycie xD
Matka wie, że ćpasz?
(22-07-2016, 21:20)wolfman napisał(a): [ -> ]Kolega z forum wrzucił mi taki link. Usmiałem się, a co jest śmieszne? Blu robiący jako gratis jak dawniej dvd w steelach blu ray.

Na razie nie sposób stwierdzić czego dotyczy ta specyfikacja Labiryntu z zavvi z polską wersją językową - płyty BD, UHD, obu ? Wkrótce się okaże...

We wcześniejszym wpisie z premier 21.09.2016 pominąłem jedną płytę z Czech:

Great Gatsby UHD
Dźwięk: DTS-HD Master Audio 5.1 - angielski Dolby Digital 5.1 - polski, portugalski, francuski, kastylijski, niemiecki, węgierski, włoski, czeski, mandaryński, francuski, tajski, Dolby Digital 2.0 - turecki.
Napisy: polskie, angielskie, arabskie, portugalskie, chińskie, czeskie, duńskie, holenderskie, portugalskie, fińskie, niemieckie, hebrajskie, włoskie, koreańskie, hiszpańskie, norweskie, francuskie, rosyjskie, szwedzkie, tajskie, tureckie.