Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Forrest Gump
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
[Obrazek: download.php?type=download&image...;section=3]

Forrest Gump, czyli klasyk lat 90' z Tomem Hanksem w roli głównej, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Na przestrzeni lat film otrzymał wiele wydań na (prawie) całym świecie - w amarayach, steelbookach, digipackach, a nawet w edycjach kolekcjonerskich. Najciekawsze z wydań na BD to:

a) edycja kolekcjonerska z USA:

[Obrazek: 6697_front.jpg]

Wydanie to zawiera dwie płyty (film oraz dodatki) w semi-digipacku, zakładkę w kształcie białego pióra, oraz książeczkę z fotosami. Wydanie jest Region Free, zawiera angielską ścieżkę dźwiękową w wersji DTS-HD MA 5.1, oraz francuską i hiszpańską w Dolby Digital 5.1. Prócz tego napisy - angielskie, francuskie, hiszpańskie i portugalskie. Dokładne zdjęcia zestawu można znaleźć m.in. tutaj: LINK.

Lista dodatków:

W jakości SD -

The Make-up of 'Forrest Gump' (8 min)
Through the Ears of 'Forrest Gump:' Sound Design (15 min)
Production Design (7 min)
Seeing is Believing: The Visual Effects of 'Forrest Gump' (23 min)
Screen Tests (15 min)
Trailers (5 min)

W jakości HD -

Musical Signposts to History (4 min)
Greenbow Diary (26 min)
The Art of Screenplay Adaptation (27 min)
Getting Past the Impossible: 'Forrest Gump' and the Visual Effects Revolution (27 min)
Little Forrest (15 min)
An Evening with 'Forrest Gump' (55 min)

b) steelbook:

[Obrazek: z6QXSndm.jpg]  [Obrazek: JVpQQnem.jpg]

Jednopłytowy, dostępny w wielu krajach europejskich (m.in. UK, Niemcy, Francja). Film zawiera angielską (DTS-HD MA 5.1), niemiecką, hiszpańską, włoską i francuską (DD 5.1) ścieżkę dźwiękową oraz napisy - angielskie, francuskie, hiszpańskie, niemieckie, duńskie, holenderskie, fińskie, włoskie, norweskie, szwedzkie.

c) Diamond Luxe Edition

[Obrazek: KI59VYnl.jpg]

Znów wydanie dwupłytowe, zawiera te same płyty co w edycji kolekcjonerskiej. Jest to magnesowy digipack. Dostępny jest jedynie w USA i Kanadzie, wydanie europejskiego na ten moment brak.

d) The Masterworks Collection

[Obrazek: rX8Y9Wu.jpg]

Wydanie w digibooku. Ilość płyt jest zależna od kraju z jakiego pochodzi ten digibook - niemieckie posiada 4 płyty (1 BD, 2 DVD, 1 CD z Soundtrackiem), ale w krajach Skandynawskich czy Hiszpanii dostaniemy już tylko 1 płytę BD. Wydanie to dostępne jest tylko w Europie, ale w większości krajów.

Jak dotąd żadne z wydań BD na całym świecie nie posiadało polskiej wersji językowej - jednak niedługo ma się to zmienić. Na 13 lipca 2016 roku zapowiedziane zostało czeskie wydanie tego filmu (amaray) które zawierać ma polskiego lektora i napisy. Możliwy jest już pre-order, m.in. w sklepie FilmArena - cena to na ten moment 17 euro + wysyłka ---> LINK. Na temat ewentualnego wydania tego filmu w Polsce wciąż brak informacji - dostępne jest jedynie, stare już, wydanie na DVD (aktualnie będące częścią "Złotej Kolekcji" Imperiala) w cenie ok. 30 zł.
Dobrze, że w końcu będzie ale w przypadku tego filmu raczej już zostanę przy wydaniu 2DVD. Oglądam raz na pięć lat, nie ma sensu więcej inwestować.
Fajnie, że PL język pojawi się wraz z premierą w Czechach. Dodatkowy bodziec to kupna "kolekcjonerki" FAC która też jest zapowiedziana (pod koniec roku).

PS. Kolekcjonerka z USA też fajna. Mogli bardziej się postarać z dodatkami fizycznymi ale ujdzie w tłumie. Smile Za to tył w steelu z UK koszmarny.
Forrest Gump - Diamond Luxe Edition. Nie wiedziałem, że wydano w tej serii. Fajnie by było postawić na półce obok Zielonej Mili.
Na filmarena potwierdzili wydanie steelbooka z polskim lektorem i napisami który wychodzi 27 lipca, cena 26,59 euro.

http://www.filmarena.cz/blu-ray-forrest-gump-steelbook-limitovana-sberatelska-edice-darek-folie-na-steelbook
No nieźle zrobili przebitkę względem amaraya.
Amaray - 359KC = ~61zł
Steel - 699Kc = ~118zł
czyli FA - 799Kc = ~ 135zł

Jedynie szkoda, że wydają steela o takim samym wyglądzie jak ten z Play.com. Warto przypomnieć, że ten sam steel w UK w dniu premiery kosztował 11£. Smile
Mnie to nie dziwi. To najdroższy i najmniej opłacalny sklep z wysokimi kosztami wysyłki. Muszą więc poziom utrzymywać Smile Kupuję tam coś jak jestem zdesperowany. Powolne wejście uhd z polskimi wersjami diametralnie zmniejszyło moje chęci na przepłacane steele.
Dziś dotarło!
Otwierałem paczkę przez 5 min. Zapakowali, jakby w paczce była jakaś MEGA ważna rzecz
Mój pierwszy zakup na FILMARENA i już mają ode mnie duży PLUS

[Obrazek: b8v5l0.jpg]
[Obrazek: 2meww08.jpg]
[Obrazek: 2a77oz9.jpg]
Polskie wydanie jednak się pojawi. Premiera 31. sierpnia.

http://filmozercy.com/filmoskop/edition/109226
No to będzie trzeba zaopatrzyć się w steelbooka.

P.S.

skoro wychodzi taki klasyk jak Forrest Gump no to może pojawi się szansa na takie filmy jak Szeregowiec Ryan czy Skazani na Shawshank
Stron: 1 2 3 4 5 6