Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Paul Thomas Anderson - dzieła wszystkie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Paul Thomas Anderson - od niedawna jeden z moich ulubionych reżyserów, a zarazem mój ulubiony reżyser młodszego pokolenia. Jeden z nielicznych ludzi, których karierę reżyserską zacząłem śledzić. Z racji tego, że facet nie nakręcił (jeszcze) zbyt wielu filmów to zebranie wszystkich wydań to właściwie nic trudnego. Z jego skromnej filmografii tylko jego debiut - Sydney nie doczekał się dotychczas polskiego wydania i szczerze w to wątpię, że się go doczekamy.

Boogie Nights - film był wydawany dwukrotnie przez trzech dystrybutorów:

- Imperial
[Obrazek: 23817d704ff581d91e12dd03cf7c]

- Galapagos
[Obrazek: 56bb4c1e7bf17.jpg]

Z tego, co wiem, to wydania od Kino Świat i Galapagos mają jako dodatki jedynie komentarze reżysera. Nie wiem, jak z Imperialem.

Magnolia - były dwa wydania, z tego co wiem to obydwa bez dodatków:

- Kino Świat
[Obrazek: 7708218.3.jpg]

- Monolith
[Obrazek: i-magnolia-dvd.jpg]

W 2004 r. od Kino Świat było jeszcze gazetowe wydanie od Oliwii, ale naczytałem się, że tam ponoć 1/3 filmu została wycięta, by zmieścić się w gazetowej płytce (dla porównania: oryginalny czas trwania: 188 min, a w tym wydaniu: 128)
[Obrazek: f32a9cd944cfafa03ab3d1226706]

Lewy sercowy - wydanie dwupłytowe od Imperiala
[Obrazek: 56bb371f9ca4f.jpg]
Specyfikacja wydania:
- 14 zapowiedzi filmowych
- Zwiastun filmowy
- Kwiaty i krew
- Sceny nie wykorzystane w filmie

Aż poleje się krew - film był także wydawany przez dwóch dystrybutorów najpierw przez Imperial, potem przez CDProject. Akurat te wydania niczym się nie różnią -  te same okładki i ta sama zawartość płyty. Jako dodatek jedynie 15 minutowy reportaż o powstawaniu filmu. Jako ciekawostkę mogę podać, że od Imperiala powstały dwa wydania tego filmu - w amaray'u i digipacku.
[Obrazek: az-poleje-sie-krew-dvd_midi_9184_0005.jpg]

Mistrz - Gutek Film, brak dodatków
[Obrazek: mistrz-b-iext36348117.jpg]

Wada ukryta - Galapagos, jako dodatek tylko zwiastun
[Obrazek: 56bc210ccb1db.jpg]

Z całej twórczości Andersona, tylko dwa filmy doczekały się BD:
Aż poleje się krew - jednak już bardzo trudno dostępne, ostatnio widziałem aukcje tego blu-ray'a za ok. 180 zł
[Obrazek: there_will_be_blood_blu-ray.jpg]

... i Wada ukryta
[Obrazek: inherent_vice_blu-ray.jpg]
Jako dodadki cztery zwiastuny.

Rupert1138

Naprawdę dobra robota. Sam PTA to naprawdę świetny reżyser i chyba najbardziej obiecujący twórca młodszego pokolenia, jeśli chodzi o kino. Będę śledził jego twórczosć cały czas.
Boogie nights było jeszcze wydane przez Imperial
(05-11-2017, 20:01)Filmożerca Alan napisał(a): [ -> ]Boogie nights było jeszcze wydane przez Imperial

Było wydanie pomarańczowe oraz czarno-wiśniowe (dwa wariaty okładki) oraz VHS. W ogóle bardzo pobieżnie to zrobiłeś. Brakuje np. dwóch wydań "Magnolii" (koperta i VHS). Przy okazji: miał ktoś styczność z wydaniami "Magnolii"? Jakieś znaczące różnice w obrazie?