Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Nowa odsłona Filmożerców - opinie i komentarze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nowa odsłona portalu w końcu wystartowała. Przez kilka najbliższych dni będziemy bacznie obserwować działanie strony i poprawiać ewentualne błędy.

http://filmozercy.com/

Na początek warto zapoznać się z krótkim tekstem, który wprowadzi Was w zmiany jakie znajdziecie na nowej odsłonie Filmożerców.

Czekamy na wasze opinie i komentarze.
Slider na głównej za szybko przerzuca widoki, nie zdążę nawet przeczytać nagłówków wszystkich xD
Ok, zwiększymy czas wyświetlania jednego bloku. Tak przy okazji, slider możecie przesuwać myszką (przytrzymanie lewym przyciskiem i ruch w lewo lub w prawo).
Cóż, na razie trzeba się będzie przyzwyczaić, bo na razie Vertigo mam Smile
Super, jestem pod wrażeniem.
Jedyna moja uwaga jest taka, że strona sprawia wrażenie ciut przeładowanej.
Wszystko pięknie, gładko, nic się nie zawiesza. Dobra robota. Big Grin Mam tylko jedną propozycję - można by przenieść link do "Forum" jako pierwszy od lewej, zaraz po logu Filmożerców? Tak było na wcześniejszej wersji portalu, tak samo jest też zresztą teraz na pasku znajdującym się na górze forum. Słabo byłoby się teraz od tego odzwyczajać.
Dziękujemy za wszystkie pozytywne komentarze. Przesunęliśmy odnośnik do forum przed Filmoskop. W najbliższym czasie na wszystkich podstronach pojawi się pasek z głównej.
To ja trochę ponarzekam dla odmiany Smile

Powiem szczerze, że eksponowanie tak chujowego filmu jak DN: Odrodzenie na pierwszej stronie w tak wielkim obrazku to o poziomie tego portalu dobrze nie świadczy Wink Nie wiem czy to podyktowane zostało warunkami współpracy reklamowej z wydawcą tego "dzieła" czy nie ale uważam, że takie dno zabiera za dużo miejsca w tak istotnym miejscu na stronie. Jeżeli nie ma żadnych warunków/uzgodnien to nie lepiej wykorzystać to miejsce na reklamowanie czegoś naprawdę godnego uwagi?

Na sam koniec na stronie "schowaliscie" coś, co jest UNIKATOWE dla filmożerców i co uważam za totalny idiotyzm bo trzeba eksponowac to co strona i forumowicze sami "wyprodukują" a nie chować za stosem "garbage info" które w wiekszosci dostajemy i tak na maila. Chodzi mi o prezentacje wydania forumowiczów które są genialne, poukładane i bardzo czytelne i ja bym je wyeksponował jako wytwór własnie tej strony (i jeszcze bym jebnał napis w stylu "eksluzywnie" lub 'tylko u nas") i nie ma tego gdzie indziej. Sprzedajcie/eksponujcie to co dobre na filmożercach i nie ma tego gdzie indziej a nie tworzyć kopię innych zaśmieconych stron filmowych.
jeszcze pare uwag do samej sekcji prezentacji wydań: zdjecia wydan powinny mieć watermark filmożerców a nie poszczególnych członków forum - w kupie siła jeżeli chcecie stworzyć coś na kształt "marki" filmożercy. Rozumiem, że kazdy chce być kawałkiem tortu i eksponować swój blog/stronę ale mozna to robić w inny sposób. I dodałbym ocenę końcową która składałaby się na ocenę dzwieku, obrazu, opakowania i dodatków (coś jak na HD digest). Wylapywał rzadkie/unikatowe wydania filmów/książek/komiksów etc. z froum i namawiał ich właścicieli na fotki po czym eksponował w prezentacji wydań.
Roszerzyłbym sekcję prezentacji wydań o prezentację kolekcji. Ludzie uwielbiają ogladać co mają inni i komentować to. A zatem dajcie to co chcą Wink Zresztą to też jest popularne na forum.

Monitorowałbym popularne wątki na forum filmożerców i odpowiednio do nich tworzył artykuły i eksponował info właśnie o tym bo to jest gorący/popularny temat. Tego się szuka i o tym się czyta. Inaczej ubierając w słowa: eksponował w pierwszym szeregu to co ludzi interesuje a w drugim szeregu całą resztę.

p.s.: taka ciekawostka: dwa tematy filmowe które mni interesują zostały zupełnie olane: serial "Piknik na skraju drogi" kręcony przez amerykanów i pierwsze teasery filmu fab. Ghost in the Shell. A przynajmniej tego nie znalazłem... a szkoda. O wydaniu UK gry o tron sezon 6 na bd tez nic nie znalałem a wpadł me email z info o tym z amazonu. Myslalem ze sporo ludzi z forum to kupuje. Za mało ludzi w redakcji? brak zainteresowania? Nieważne info? Why Leo why ? Wink
Dzięki za opinię.

Odnośnie Dnia Niepodległości, to jak widać wpis jest jak na razie w top3 wszystkich wiadomości. Widocznie nie dla wszystkich ten film jest takim syfem jak dla Ciebie. Tutaj doskonałym przykładem jest właśnie zwiastun Ghost in the Shell, który został zjechany dużą ilością hejtu w sieci (ilość łapek w dół prawie taka sama jak w górę). Jeszcze tylko dla formalności napiszę, że nikt za wpis o Dniu Niepodległości nam nie zapłacił zresztą tak jak za żadnego innego newsa.

Nie uważam, żeby prezentacje wydań były jakoś specjalnie schowane, widać je tak jak wszystkie inne wpisy w sekcji najnowsze, a później wystarczą dwa przesunięcia myszką, żeby dotrzeć do sekcji Artykuły. Masz jednak rację co do tego, że warto je eksponować na sliderze i będziemy to robić. Logo na zdjęciach pojawi się może za jakiś czas, zresztą sam meaner to proponował, więc teksty o torcie raczej nietrafione. Co do ocen dźwięku, obrazu i innych aspektów wydań, to będą one zawarte w recenzjach, a nie prezentacjach.

Jaką informacje o szóstym sezonie Gry o Tron dostałeś na maila?
(25-09-2016, 14:50)Mateusz napisał(a): [ -> ]Odnośnie Dnia Niepodległości, to jak widać wpis jest jak na razie w top3 wszystkich wiadomości. Widocznie nie dla wszystkich ten film jest takim syfem jak dla Ciebie.
Niemniej jednak zbyt ważne miejsce na stronie głownej zabiera właśnie ten film. Pomijam już fakt, że film nie jest ani jakąs super premierą tudzież ważnym wydarzeniem wydawniczym w świecie filmu. Anyway... skoro to jest ustawione i "zasysane" z automatu to nie ma o czym dyskutować. Ja bym tam dał na głowną coś co pochodzi z TEJ strony a nie wydanie X filmu... już mniejsza oto mierny czy nie.

(25-09-2016, 14:50)Mateusz napisał(a): [ -> ]Tutaj doskonałym przykładem jest właśnie zwiastun Ghost in the Shell, który został zjechany dużą ilością hejtu w sieci (ilość łapek w dół prawie taka sama jak w górę).
I dobrze. Ważne, że dużo mówą a nie jak mówią. Sam fakt świadczy o dużym zainteresowaniu a podział opinii tylko podsyca zainteresowanie tematem.

(25-09-2016, 14:50)Mateusz napisał(a): [ -> ]Jeszcze tylko dla formalności napiszę, że nikt za wpis o Dniu Niepodległości nam nie zapłacił zresztą tak jak za żadnego innego newsa.
Strzelałem w ciemno bo to różnie bywa. Nie ma nic złego w tym, że reklamowdawcy płacą z lepszą ekspozycję czy sponsorują artykuły.

(25-09-2016, 14:50)Mateusz napisał(a): [ -> ]Nie uważam, żeby prezentacje wydań były jakoś specjalnie schowane, widać je tak jak wszystkie inne wpisy w sekcji najnowsze, a później wystarczą dwa przesunięcia myszką, żeby dotrzeć do sekcji Artykuły.
Poniżej przykład:
klikalność wynik ow wyszukiwania google
Może nie do końca przykład idealny ale TYLKO dwa przesunięcia myszką to AŻ dwa przesunięcia myszką Wink Ja wolę prace forumowiczów-pasjonatów na samej górze, wyeksponowane, wyreklamowane, odpicowane i z napisem TYLKO U NAS aniżeli teksty/obrazki/info które znajdę na innych stronach. Uważam za ogromną strate dla strony nieeksponowanie własnych prac. No ale to tylko moja opinia, może wasza strategia zakłada zupełnie co innego (taki drugi filmweb tyle, że o wydaniach a nie filmach sensu stricte) to nie ma o czym mówić.

(25-09-2016, 14:50)Mateusz napisał(a): [ -> ]Logo na zdjęciach pojawi się może za jakiś czas, zresztą sam meaner to proponował, więc teksty o torcie raczej nietrafione.
No i git. Nie wiem jak tam jest za kulisami ale ludzie często zakłądają stronę wspólnie i jeszcze każdy z nich próbuje na X sposóbów wyeksponowac swój jakiś tam mini blog. Czasami to prowdzi do konfliktów albo content strony wygląda jak potwór frankensteina sklejowny z garsci innych blogów. Wole zeby filmożercy tego uniknęły bo pomysł na strone jest zbyt fajny Smile

(25-09-2016, 14:50)Mateusz napisał(a): [ -> ]Jaką informacje o szóstym sezonie Gry o Tron dostałeś na maila?
Wydaje mi się, ze zmieniła się data premiery tego wydania. Skasowałem maila więc nie porównam teraz. Miałem to wydanie na wishliście amazonu od kilku miechów wieć moze to była zwykła przypominajka.