Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Oglądamy filmy z kolekcji...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hard to Kill to chyba jego środek świetności czyli 4 lata pomiędzy Nico a Liberator Smile  Do tego niezły soundtrack:



Batman&Robin - oglądany kiedyś na vhs. Po latach sięgnąłem na półkę z drżącą ręką , by obejrzeć to arcydzieło, nie zawiodłem się. Ocena 2.5/10 tak nudnego kiczowatego kina o super-hero dawno nie oglądałem. Powtórki nie będzie.
Deser na szczęście był przede mną
They live - pod przeciętną otoczką filmu o kosmitach nakręcony przez Carpenter`a mamy film ponadczasowy ze wspaniałym przesłaniem, które będzie tak długo aktualne jak długo człowiek będzie chciał władzy nad drugim i jak długo będzie istniał pieniądz. 9/10 . Nigdy nie czytałem czy nie miał problemu przez ten film Big Grin
Gladiator 4k z napisami - odświeżenie po latach czyli po polskiej premierze blu ray, która do końca nie wyglądała za dobrze, ale teraz to poezja, kolory jak żywe, dźwięk jak w kinie, są sceny gdy jest cisza, a są sceny gdy mało szyby nie wylecą. . Szkoda tylko, że tak dużo walk, a tak mało samego Rzymu i więcej intryg , ale to Gladiator Smile Warty upgrade`u 9/10
Ultramarines - elitarny zakon Space Marines vs Chaos Space Marines. Animacja jest na tyle dobrze wykonana, że potrafi wkręcić i kogoś nie interesujące się Universum Warhammera 40 000. Dobra muzyka, akcja trzyma w napięciu, no i mamy na jak na Warhammer przystało kategorię wiekową 15+. Szkoda tylko , że Space Marines nie noszą obcisłych gaci i że któryś nie nazywa się Thor (młotów używają!) może wtedy byłaby kontynuacja. Zabrakło mi również choć jednego Dreadnot`a , lub chociaż Termosa
Broken Flowers - DVD/napisy - dośc specyficzny film, nie udzielający widzowi prostych odpowiedzi - można się tylko domyślać co i jak, ale bezbłędny Murray w zupełności wystarczy by zapewnić przyjemny seans. 7/10

Vegas Vacation - DVD/napisy - nie jest to co prawda forma znana z pierwszego i trzeciego filmu serii, ale Griswoldów w Vegas ogląda się lepiej niż odsłonę europejską (nie wspominając o dennej kontynuacji po latach). Nieśmieszną sekwencję z zaporą, straszącą dennymi sklejkami mogli sobie darować. 6/10
U-571-(blu-ray, oryginalna ścieżka dźwiękowa + napisy) - trudno pisać o tym filmie. Z jednej strony całkiem dobre kino wojenne. Znakomite sekwencje pojedynków pomiędzy łodziami podwodnymi, niszczycielami. Z drugiej strony miejscami źle dobrani "aktorzy" (jak Jon Bon Jovi) i głupoty wprowadzone do scenariusza (np próba buntu i sposób jej zakończenia). Sam wątek enigmy słabo nakreślony. Zdaje się, że w wersji na DVD (od monolithu) przed napisami końcowymi było krótkie przypomnienie wkładu USA w zdobycie Enigmy, ale niestety wyolbrzymiające ich rolę. Na wersji BD którą oglądałem (z Włoch, STUDIOCANAL) tego już nie było. W filmie brak informacji dlaczego zdobycie oryginalnej enigmy w wersji dla Kriegsmarine i książki kodów byłoby cenne dla Aliantów. Obraz tylko poprawny, za to dźwięk świetny. Wszystkie sekwencje pojedynków są rewelacyjnie udźwiękowione. Wybuchy bomb głębinowych, torpedy, wszelkiej maści karabiny i peemy "brzmią" znakomicie. Ocena 5,5/10.

Black Sea - (blu-ray, oryginalna ścieżka dźwiękowa + napisy) - to moim zdaniem trochę niedoceniony film. Dobry scenariusz. Świetne aktorstwo, zwłaszcza Jud Law i Ben Mendelsohn. Powróciłem do filmu po niecałym roku. Bardzo dobry obraz i dźwięk (oglądałem wydanie z UK, polskie wydanie od Imperiala ma wyraźnie niższy bitrate dla obrazu). Scenografia, plenery w większości prawdziwe, mało blu-boxa. Razi tylko trochę zbyt kolorowo oświetlone wnętrze łodzi podwodnej. Ogólnie przyjemnie się to ogląda. Ocena 8/10.

Das Boot - (blu-ray, oryginalna ścieżka dźwiękowa + napisy) - znakomite kino (film obejrzany w wersji reżyserskiej). Scenariusz, zdjęcia, montaż - wszystko na mistrzowskim poziomie. Jakże inny obraz niemieckiego żołnierza (w tym przypadku marynarzy oczywiście) od tego zwykle przedstawianego w filmach. Obraz dobrze zremasterowany. Całkiem szczegółowy (nawet w scenach z minimalnym oświetleniem), z fajnym ziarnem. Dźwięk też w porządku. Ocena 9,5/10.

Enemy Mine - (blu-ray, oryginalna ścieżka dźwiękowa + napisy) Rewelacyjne s-f i kolejny świetny film Wolfganga Petersena. Scenariusz zainspirowany po części filmem Hell in the Pacific. Prawdziwa scenografia, praktyczne efekty specjalne. Najważniejsza jest jedna znakomita historia, z niegłupim przesłaniem. Przyzwoity obraz i dźwięk. Ocena 9/10.

2010: The year we make contact - (blu-ray, oryginalna ścieżka dźwiękowa + napisy) znakomite s-f. Film trochę zapomniany i zawsze będący w cieniu Odyseii 2001 Kubricka, której to "fenomen" zawsze mnie trochę dziwił. Wyraziste postaci, znakomite aktorstwo: Hellen Mirren, John Lithgow i Roy Scheider. Świetny scenariusz. Motyw monolitu dobrze rozwinięty i znakomicie wpleciony w zimnowojenne zmagania USA i ZSRR. Świetne efekty wizualne ( jak na rok 1984 ). Prawdziwa scenografia i ciekawa koncepcja wizualna, za którą odpowiadał Syd Mead. Od strony technicznej BD nie prezentuję się najlepiej, niestety. Kodek VC-1 i dość niski bitrate powodują często słabą jakość ujęć w przestrzeni kosmicznej. Pojawiają się banding i minimalne artefakty kompresji. Brak szczegółów w czerniach. Ten film zdecydowanie zasługuje na lepszą oprawę techniczną. Dlaczego przy okazji wydania 2001: A Space odyssey na UHD nie odświeżyć i tego filmu? Nie rozumiem tego... Pomimo problemów z jakością obrazu, film ogląda się znakomicie. Ocena 9/10.

Sunshine - (blu-ray, oryginalna ścieżka dźwiękowa + napisy) Gdyby nie mocno przeszarżowane zakończenie, to byłby znakomity thriller s-f. Scenariusz jest naciekawy. Scenografia i cała koncepcja wizualna filmu są na wysokim poziomie. Świetni aktorzy w doskonałych kreacjach. Obraz na BD bardzo dobry, dźwięk również. Zakończenie zaniża ocenę niestety. 7/10.

The Lunchbox - (DVD, oryginalna ścieżka dźwiękowa+ napisy) kino indyjskie, ale nie typowe bollywood. Fajny pomysł na scenariusz. Historia dobrze pomyślana i opowiedziana. Jest dużo dobrego humoru i sporo smutku. Wszystko w dobrych proporcjach. Mamy więc romans, rozpadający się związek, starość z której nadejściem musi zmierzyć się główny bohater. Wszystko to jest opowiedziane w sposób tak nietypowy, że nie nudzi i do samego końca nie wiemy jaki będzie finał historii. Dobre aktorstwo Irrfana Khan i Nimrat Kaur. Obraz (jak na DVD) bardzo poprawny. Dźwięk dobry, ale to nie jest film, który ma być pod tym względem efektowny. Ocena 9.5/10. Jak ktoś nie widział, to bardzo polecam.

Twister - (blu-ray, oryginalna ścieżka dźwiękowa + napisy) - uwielbiam ten film. Scenariusz prosty, ale gwarantujący dobrą rozrywkę (a o to w tym filmie chodzi). Dobre aktorstwo Helen Hunt. Efekty wizualne bronią się całkiem nieźle nawet po tylu latach. Obraz przeciętny, niestety. W wielu scenach wyraźnie brak rozdzielczości, wszystko jest jakby z lekka rozmyte. Za to dźwięk to rewelacja. Odgłosy samego tornada i "zniszczeń" jakie wywołuje - aż ciarki przechodzą po plecach. Mamy więc "latające" samochody, drzewa, żywy inwentarz, rozpadające się budynki, deszcz, grad i błyskawice. Bardzo udany seans. Ocena 8/10.

Terminator 2 - (blu-ray, oryginalna ścieżka dźwiękowa + napisy) Film obejrzany w wersji specjalnej (z kinowym zakończeniem). Dodatkowe sceny nie robią dużej różnicy za wyjątkiem jednej - z wyciąganiem procesora z głowy T-101. Ta jest znakomita i szkoda, że nie ma jej w kinowej wersji. Sam film się w ogóle nie starzeje. Rewelacyjne sceny akcji. Wszystko pięknie wykadrowane, nic nie umknie uwadze widza. Historia znakomicie opowiedziana. Wszystko znakomicie zagrane (nawet Arnold daje radę). Drobny niesmak pozostawia jedynie fakt, że najnowszym wydaniu BD i UHD co nieco "powycinano", zamiast podmienić ujęcie wtedy kiedy to konieczne (np z powodów prawnych). Ale to taki mały minusik i nie ujmuje nic z jakości samego filmu. Film obejrzany z najnowszego remastera. Fakt, czasami zbyt duży DNR zastosowano i pojawia się "woskowina". Jak dla mnie, nie jest jednak aż tak źle. Film po raz pierwszy ma tak szczegółowy obraz. Kolory są w wielu scenach zmodyfikowane, ale jak dla mnie na plus. Nie jest idealnie, ale lepiej niż kiedykolwiek. Dźwięk bardzo dobry. Ocena 10/10. Nie może być inaczej.
co masz na myśli pisząc "Drobny niesmak pozostawia jedynie fakt, że najnowszym wydaniu BD i UHD co nieco "powycinano", zamiast podmienić ujęcie wtedy kiedy to konieczne (np z powodów prawnych)" szczególnie zaciekawiło mnie "z powodów prawnych"
Zapewne chodzi o wacka Termosa 1000. Byłą o tym dyskusja Każdemu tej sceny brakuje, nawet mi się to śni po nocach
no pamiętam dyskusje, ale "z powodów prawnych" myślałem raczej o jakiś logach budynków czy coś Smile ale przecież frajerzy- cenzorzy nie mają jaj, no to muszą takie rzeczy wycinać Big Grin
Tomb raider 4k- oczekiwania i nastwienie miałem raczej na kolejną porażkę. Zaskoczenie było pozytywne, zero mumii, latających wiedźm, rozmów z nieboszczykami, co za to było , kino przygodowe całkiem miłe i przyjemne. Szkoda, że nie nastawiono się bardziej na survival i trudniejsze zagadki do rozwiązania i kategoria R byłaby wskazana w tym kinie. Obraz i dźwięk bez zarzutu. 7/10

Three billboards outside blu + napisy - nastawiłem się tutaj na arcydzieło i otrzymałem dobre solidne kino. Jednak bez rewelacji czy opadu szczęki. 8/10

Casulties of war blu i napisy - powrót z vhs po latach. Świetne i solidne kino. Zdziwiłem się jak Fox sobie nawet poradził w tym filmie, znany wcześniej z młodzieżowych ról i słabszych komedii. Do tego dobra muzyka i Sean Penn w formie. 8.5/10

Basic instinct blu i napisy - tu również powrót z vhs. Mimo wszystko oglądając film chciałbym obejrzeć remaster, obraz wypada średnio. Filmu nie trzeba reklamować nikomu, świetnie odegrane role głównych bohaterów i ten klimat tamtych lat. 9/10

Anonym - polecony przez kolegę z forum przy okazji wspólnych zakupów. Kolejna wariacja na temat Szekspira, mimo różnych nieścisłości historycznych , to wciąż kawał dobrze zagranego kina. Polecam 8/10

Annihilation 4k - jeden z dziwniejszych filmów sf jakie ostatnio oglądałem. Lekko odjechany do własnej interpretacji. Czy osoby, które to oglądały są tego zdania, że był to tzw resterter , który miał zapoczątkować cywilizację od nowa? 7/10

Split 4k - jeśli miałbym oglądać nowe filmy o super hero , to własnie w takiej konwencji. Coś zupełnie nowego, bez ratowania świata czy kogokolwiek Big Grin . Polecam 8/10
(05-08-2018, 12:16)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]co masz na myśli pisząc "Drobny niesmak pozostawia jedynie fakt, że najnowszym wydaniu BD i UHD co nieco "powycinano", zamiast podmienić ujęcie wtedy kiedy to konieczne (np z powodów prawnych)" szczególnie zaciekawiło mnie "z powodów prawnych"
Wiadomo, że chodzi o pewną część ciała T-1000. Pisząc o "powodach prawnych", miałem na myśli to, że być może (jak to sugerowano na forum) w pewnych krajach takie widoki podpadają pod wyższą kategorie wiekową, czy też inne ograniczenia i pozostawienie tego szczegółu mogło by się skończyć przepychankami z prawnikami. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach o dużo mniejsze głupoty ludzie potrafią się ciągać po sądach.
(05-08-2018, 12:36)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]przecież frajerzy- cenzorzy nie mają jaj, no to muszą takie rzeczy wycinać
Ja ujmę to nieco inaczej. Chodzi o tzw. szeroko rozumianą "poprawność polityczną". Ktoś uznał, że lepiej zrobić z T-1000 eunucha i załatwić sprawę raz na zawsze, niż podmieniać scenę w zależności od wybranej wersji językowej, czy lokalizacji w której odtwarzana jest płyta.
Tu nie chodzi o to, że niektórym forumowiczom brakuje tego drobnego "szczegółu". Jeżeli ktoś ma potrzebę takich widoków, to może sięgnąć po dedykowane filmy, a nie doszukiwać się ich w filmie s-f. W dzisiejszych czasach nie potrzeba się udawać na jakiś bazar do budy z zamalowanymi szybami -  stosowny repertuar jest dostępny w pierwszym lepszym sklepie z filmami na BD czy DVD, stacjonarnym czy też internetowym. Problem jest w tym, że w ramach tej "poprawności politycznej" próbuje się ingerować w filmy nie tylko aktualnie produkowane, ale również te starsze. Ciekawe co następne? Wycinanie całych scen? Przekolorowywanie aktorów, żeby nikt z nie poczuł się urażony?
Predator trylogia 4k - jeśli ktoś jeszcze się zastanawia czy to zrobić. To niech przestanie i kupi nowy tv. Remastery po raz kolejny pokazują , że są zrobione obłędnie. Pewnie mogliby zrobić i na bd, ale chcą wyprzeć obie stare technologie - bd i dvd. Tej ostatniej życzę tego szczerze. Fajerwerki jakie doszły w postaci eksplozji, świateł i szerszej palety kolorów - mistrzostwo świata. Najsłabsza jako film jest trójka, ale nie jej wykonanie w uhd. Wzrok Predatora, wszelkie eksplozje, namierzanie jego celownika, odpalanie działka, fosforyzująca krew czy na końcu statek. Chce się oglądać. Czekam na kolejne remastery. Oceny to 1&2 8.5/10 , 3 to 6.5/10 zmarnowany potencjał psychpaty, nie wspomnę, że na tego aktora wybrano jakiegoś ciecia.

A few good men - męczony na vhs za dziecka. Powtórka na uhd to poezja, porównałem sobie z bd. Nawet nie mam do czego tam wracać. Film jest tylko dobrym filmem, bo efekt popsuła źle napisana postać podpułkownik Matthew Andrew Markinson. 17 lat w kontrwywiadzie , zaliczył Wietnam i tak po prostu budzą się w nim tak gdzieś głęboko zakorzenione uczucia, że popełnia z tego powodu samobójstwo. Nie kupuję tego zupełnie, tacy jak on tabunami wysyłali na rzeź mięso armatnie jakim był ten szeregowy. Więc śmierć kolejnego podobno leniwego, nie powinna go nawet ruszyć. Nawet nie postarano się głębiej pokazać jego profilu, tak by widz to kupił. Po prostu to zrobił , bo tak. 6.5/10