Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Oglądamy filmy z kolekcji...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Powtórki MCU ciąg dalszy:

Iron Man 3 [Blu-ray / lektor: Gudowski HBO] Zabawne jak bardzo zmienił mi się jego odbiór od czasu kinowego seansu, po którym miałem ochotę o nim w ogóle zapomnieć. Cóz, na chwilę obecną to najlepszy solowy Iron Man i kropka. Jest też poprawa w warstwie muzycznej, która po totalnie nijakim soundtracku z dwójki zyskała nową tożsamośc wraz z fajnym motywem przewodnim. No i dla mnie Mandarynem jest Killian, to satysfakcjonujące rozwiązanie, a tego One shota, który je podważa, niech sobie Marvel wsadzi w dupę.
8/10

Thor - The Dark World [Blu-ray / lektor: Borowiec HBO] Powtórka po paru ładnych latach i... jest spoko, na pewno lepsze to niż Black Panther co jest przede wszystkim zasługą Thora i Lokiego - świetna interakcja, dialogi. Jakby jeszcze był tu jakiś sensowny villain, w ogóle byłoby nieźle, no ale niestety Malekith i wszystko co z nim związane jest słabe. Marna jest też muzyka z cyklu - generic fantasy soundtrack #367, która zastąpiła fajny i wyrazisty score z jedynki. No i kiedyś wydawało mi się, że ten film jest za bardzo komediowy, a dzisiaj się dziwiłem jak mało jest komediowy*. Cóż, widać późniejsze Marvele, zwłaszcza Guardiansi i Ragnarok, zrobiły swoje.
6-7/10

Captain America: Winter Soldier [Blu-ray / lektor: Borowiec HBO] Kolejna powtórka niczego nie zmienia - wciąz 9/10, wciąż najlepszy film MCU z jednymi z najlepszych scen akcji w kinie komiksowym (i nie tylko), ale nieciekawy wygląd sporej części filmu nie pozwala dać pełnej dychy.

Avengers: Age of Ultron [Blu-ray / lektor: Borowiec HBO] Solidny sequel, który poprawia sporo z tego, co nie grało w części pierwszej - wygląda o wiele lepiej i kompozycja jest o wiele zgrabniejsza, nie ma się wrażenia utknięcia na większość filmu w tym samym miejscu. Szkoda tylko, że finał to powtórka z rozrywki, tyle, że słabsza od oryginału. Ogólnie chyba jednak nieco lepszy od jedynki. Sceny związane z podnoszeniem młota - super Smile 8/10
Ta gwiazdka * w opinii o AoU chyba niepotrzebnie ci się przekopiowała z innego forum. Tongue
Niesamowite jest to, że osoba, która tak się pruje do każdego, kto stawia T2 nad pierwszym Terminatorem, bo T2 to "kalka pierwszej części", uważa Czas Ultrona za lepszy od Avengers, choć sequel jest tak widocznie wtórny, co w Honest Trailerze idealnie to podsumowali przed "Starring".
http://www.youtube.com/watch?v=GeDJAKvcZ9o

Też muszę po powtarzać sobie część MCU przed IW. Nie wiem tylko ile mi się uda. Na pewno poprzednie Avengers i IM3 (bo mam na Blu).
T1 > T2 nie dlatego, że ten drugi jest jego kalką tylko dlatego, że jest po prostu lepszy.
Drugie Avengers to powtórka z rozrywki ale (minimalnie) lepsza od jedynki z szeregu powodów.
W jednym i drugim przypadku oba filmy w skali 1-10 oceniam tak samo. Dziękuję, dobranoc.
Stranger things 4k + napisy
W serialu bohaterowie grają w gry planszowe rpg i za pomocą ich statystyk można ich w podobny sposób podsumować.
Siła: 1/10
Kondycja: 1/10
Zręczność: 2/10
Inteligencja: 1/10
Mądrość: 2/10
Charyzma: 3/10
Mamy więc do czynienia z typowymi ofiarami losu, które opierając się wszelkim przeciwnościom losu "zwalczają zło" w postaci obcych i wszelkich agencji rządowych mając do pomocy "coś". Spodziewałem się wiele po tym serialu. Dostałem serial dla dzieci, który stara się być "mroczny" i "brutalny". Niestety to zwykła papka w ładnym opakowaniu. Zakończenie czyli ostatnie minuty kompletnie mnie zniechęciły do sezonu drugiego. 5/10

Once upon a time in America remaster + napisy - pomimo, że dodane sceny kłują w oczy wykonaniem w porównaniu do reszty filmu to powtórkę po latach zaliczam na duży plus. To wciąż kawał dobrego kina. 8/10

The burning + napisy - oglądany pierwszy raz bez żadnego sentymentu. Mimo lat daje radę, oglądało się przyjemnie, obraz i dźwięk w wydaniu blu również na poziomie. 7/10

Phenomena + napisy - podobnie jak powyżej. Spodziewałem się mimo wszystko horroru, bardziej przypomina jakąś "baśń grozy". Żaden straszak 7/10

Superman antologia - nie mam do tej serii żadnego sentymentu więc oceniłem to co widziałem, a widziałem tragedię w całej rozciągłości. W tych latach kręcono filmy z dobrym scenariuszem i wykonaniem. Po prostu jedna głupsza od kolejnej. W życiu nie będę się znęcał nad sobą więcej i oglądał to kiedykolwiek
Superman 1 -3/10
Superman 2 - 2/10
Superman 3 - 2/10
Superman 4 - 2/10
Superman 5 - 4/10 oglądało mi się przyjemniej niż wcześniejsze, mimo wielu nieścisłości i dziur w scenariuszu.

The expendables 1 - dobre "strzelane" kino z dużą ilością akcji. Fabuła jakaś tam była chyba, ale nie pamiętam, bo i tak była nie istotna. 6/10

Sherlock + napisy - obejrzana całość. Po serialu spodziewałem się wiele, ale im dalej w las tym gorzej. nudniej i zamiast ciekawych spraw, którymi powinien się zajmować detektyw, dostajemy ratowanie Wielkiej Brytanii. Miejsce Sherlock`a to XIX wieczna brudna i ponura Anglia, a nie ratowanie świata. 5/10

Sicario 4k + napisy - dobre kino akcji, na plus i to duży , że Emily Blunt nie jest tu mistrzynią sztuk walk i szpiegostwa. Wykonanie 4k bije na głowę wydanie blu ray z Monolith to oglądałem na premierę. Film polecam 8/10

The thing remaster + napisy - klasyk, który chyba każdy zna. Wykonanie remastera jest mistrzowskie. Obraz oglądało się z dużą przyjemnością, a dźwięk słuchało również. Więcej takich remasterów. 9/10

War of the planet of the apes 4k - obraz i dźwięk na wysokim poziomie. Spodziewałem się po tytule mnóstwa strzelania i wojny. Dostałem coś o wiele lepszego. Polecam 9/10

Deadpool 4k + napisy. W porównaniu z wieloma filmami o obcisłych gaciach, ten jest prawdziwym arcydziełem. Wolałbym mniej naciąganych żartów, ale mimo wszystko dobre kino akcji z równie dobrym wykonaniem. 7.5/10

Atomic blonde - czytałem opinie porównawcze do John Wick. Na szczęście nie jest to nawet podobne do tego gniota. Wolałbym mniej akcji i coś w stylu filmu Szpieg. Wychudzona Theron nie przekonuje mnie jako agent, który skopałby tyłek każdemu facetowi i to dwa raz większemu. Mimo wszystko daje się oglądać 6/10

Riddick trylogia - trzyma poziom dobrej serii sf, liczę, że wyjdzie czwórka. Powtórka przyjemna 7/10 ogólnie

The ring remaster + napisy - wersja Usa. Dobry horror, o dziwo lepszy niż oryginał japoński. 7/10

The aviator + napisy, mimo że długi oglądałem z przyjemnością. 8/10

Starship troopers 4k - obraz i dźwięk w remasterze rewelacja. Kto nie kupił to polecam 9/10. Jak na owe czasy film pokazywał dosyć ciekawe spojrzenie na wojnę Smile

Starship troopers 4k maruders - jako, że mam słabość do tej serii to również polecam 7/10

Batman the dark knight returns 1&2 - spodziewałem się czegoś więcej i dojrzalszej historii. Niestety za dużo strzelania, nudnego z resztą. Druga część lepsza niż pierwsza. Całość 6/10

Gettysburg + napisy - 4 godziny wyjęte z życiorys i nie żałuję ani minuty. Dobre kino przedstawiające działania wojenne i strategię wojsk. Żadnych zbędnych romansów, wątków pobocznych o niczym. Czyste mięcho czyli wojna. 9/10

Out of the furnance - klimatyczne kino sensacyjne z dobrą obsadą  7/10

Alexander - czterogodzinny film, który mogę oglądać wielokrotnie i nigdy mi się nie znudzi. Uwielbiam ten film, choć pozbawiony wad nie jest. Za mało co prawda bitew, ale chyba nie dali rady upchnąć wszystkiego w tym film. Nie powiem, ogląda się je z duża przyjemnością i potęguje to dokładnie odwzorowanie oddziałów starożytnych. Nigdzie więcej nie widziałem tak ukazanych jednostek zgodnie z rękopisami. Seria Wikingowie czy filmy o wojskach rzymskich , gdzie mamy tysiące zapisków nie pokazują tego co zobaczyłem w tym filmie , scytyjscy katafrakci, traccy peltaści,  falangici i itd, o których zapewne mało kto słyszał. 9/10
Pirates of the Carribean 5 4k+napisy - spodziewałem się tragedii, ale nie było tak źle. Deep jest zdrowo wypalony w tym filmie, nie wiem czy to kwestia grania o jedną rolę za dużo. Nie u niego jednego to zauważyłem im starszy im więcej ról na koncie, tym gorzej. Sam film to nie najgorsza bajeczka, która jest ładnie wykonana. Odstaje od pierwszych trzech, ale lepsza od czwórki 6.5/10

Sleepy hollow + napisy- stary dobry film Burtona. Oglądany ponownie po 15 latach wciąż urzeka wykonaniem scenografii , obejrzałbym chętnie remaster. Powrót po latach udany 8/10

Event horizon + napisy - oglądany kilkakrotnie na dvd. Efekty dziś nie powalają, ale to wciąż kawał dobrze wykonanego kina sf, do którego ponownie wrócę i czekam również na remaster. 8/10

The devils wears Prada + lektor - obejrzany z dziewczyną, jej się podobał. Dla mnie może być, nic odkrywczego, ale miło zobaczyć niektóre gwiazdeczki w młodości.  6/10

Hero (Jet Li) + napisy - ten film mogę oglądać wielokrotnie, podoba mi się w nim prawie wszystko. 9/10

The cabin in the woods 4k - uśmiech w kierunku serii The evil dead - czyli komedio-horror z elementami fantasy. Obraz jak na możliwości 4k nie powala. Sam film dla mnie 6.5/10

Divergent seria 1&2 + napisy - o ile jedynka nawet wciąga , tak druga część ssie po całości. Film jak i książka , której nie ruszyłem powiela schematy z Igrzysk śmierci, ale robi to trochę nie udolnie. Więcej dziur w scenariuszu. Jedynka 6/10 , a dwójka 4.5/10

Mine + napisy - po tylnej okładce spodziewałem się rzeźni, a tu miłe "rozczarowanie" całkiem kawał dobrego kina , brak dużego budżetu naprawdę służy niektórym filmom. 7/10

Close encounters of the third kind 4k+napisy - nie mam sentymentu do tego filmu, ale efekty specjalne są naprawdę niezłe, niestety zalatuje E.T.  Rozumiem , że w tamtych czasach musiało być spore zapotrzebowanie na tego typu kino. Remaster również niezły 7/10

Hercules + napisy - jako bajka , wchodzi bez popity. Ale jakby spojrzeć na kostiumy i akcję w stylu Rambo to ssie po całości, tego typu filmom brakuje ciekawego scenariusza.  6.5./10

Westworld 4k + napisy - nie jest zły, ale zmęczył mnie trochę tym byciem "westernem" niby to daleka przyszłość, ale ludzie mają mentalność ludzi z XIX wieku. Przy takim rozwoju technologicznym wciąż są prymitywami. Nie kupuję tego za bardzo. Wykonanie jednak niezłe 6.5/10

Silence + napisy - potraktowałem to jako dramat historczny bez doszukiwania się drugiego dna, bo chyba go nie ma. Zaskoczenie na plus Spider-man i Vader junior świetnie się spisali w tym filmie.  Zresztą prawie wszystko mi się tu podobało więc 8.5/10

Spiderman legacy collection 4k + napisy- tutaj jak zwykle pierwsza trylogia jest świetna i doskonale oddaje klimat z komiksów Tm-semic to jest ten Spider-man. 8.5/10
Seria The amazing , o ile jedynka jest dobra 7/10 , tak dwójka przez tych dwóch "złoczyńców" ssie po całości 4.5/10

Transformers 5 4k + napisy - po pierwszych 15 minut wyłączyłem mózg, do niczego nie potrzebny w tym filmie. Fabuła była tak durnowata , że oglądałem ze względu na roboty i efekty. Nie rozumiem wciskania na siłę do tego filmu gówniarzerii, zupełnie zbędna rola nastolatki. Po co? Dzieci i tak idą to oglądać dla robotów. O ile jedynka była śmieszna i całość była zgrana, trójka była bardziej mroczna i poważna. Tak nie wiem czym jest piątka, czy przy takim budżecie nie ma już kasy na dobry scenariusz? Masakra 4.5/10

The texas chainsaw massacre  1974+ napisy - spodziewałem się gnioty i szmiry, ale zaskoczenie dobrze zrealizowanym filmem było duże. Ta wspólna kolacja "typowej amerykańskiej rodzinki" bezcenna. 8/10

The mist + napisy - King nie ma szczęścia do swoich adaptacji i w tym przypadku liczyłem na przeciętniaka. Nie był jednak najgorzej jak się spodziewasz gniota 6.5/10

Wind river + napisy - kupiony na podstawie dobrych opinii. Lubię thrillery, więc sięgnąłem i po ten film. Spodziewałem się rewelacji, dostałem po prostu dobry film z ciekawym scenariuszem, no i ten mróź i śnieg, coś pięknego. 7.5/10
Kod da Vinci 4k +napisy powrotny seans po kilku latach w 4k. Filmy ok 7/10 efekty HDR bardzo dobre. Filmy niestey bardzo ciemny. Sprzedałem wersję 4 k i zostaje przy wersji blu Ray rozszerzonej.
Spider-man 1 4k spoko film bardzo dobre 4k. Film 6,5 /10
Spider-man 2 4k zawiodłem się na. Po kilku latach przerwy drażni mnie ten film swoją infatylnoscia. 5/10 że względu na realizację. Poszły na sprzedaż oba.
Harry Potter 1 i 2 4k dubbing. Filmy ok 8/10 wydanie 4k porażka 0 HDR i jakości lepszej od blu Ray.
Harry Potter 3 4k dubbing bardzo ciemny film ale efekty czarów itp super. 7/10 chyba trochę za mroczna realizacja.
Zapomniałem o dwóch filmach

Amistad - obejrzany pierwszy raz. Nawet nie spojrzałem wcześniej, że Spielberg taki film nakręcił Smile Bardzo dobre kino, a obecne już dziadki zmęczone filmami i grą aktorską w szczytowej formie. Długi film, który się nic nie dłużył. 8/10

Thor 3 - popularność Guardians of the galaxy zrobiła wrażenie na Thor. Ze smętnego nudnego filmidła zrobiła się lekka pół żartem, pół-serio komedia. Wchodzi bez popity i męczenia się ponad dwie godziny. Zaskakująco dobry, ale Guardians lepszy zdecydowanie. Nie wiem gdzie się podziała super-technologia, czemu ludzi z jego świata była tylko garstka, ale nie obchodzi mnie to. Mam nadzieję, że  Arcymistrz i Skurge - ja tu tylko sprzątam powrócą i że nie będzie Ziemi w kolejnej odsłonie to zabijało i nudziło mnie w poprzednich odsłonach. 8.5/10
Ant-Man - [Blu-ray/lektor HBO Borowiec]
Na plus trójka głównych pozytywnych postaci, fajne są niektóre sceny ze zmniejszaniem, humor bywa niezły.
Na minus - przeciwnik - kopiuj wklej z Iron Mana minus cała charyzma, którą miał Bridges, a której za grosz nie ma ten kolo tutaj. W ogóle cała fabuła to powtórka z pierwszego IM. Jest to też obok Dr.Strange'a i BP jeden z tych filmów, które ładują do MCU koncepty, które generalnie mi się nie podobają i nie działają dobrze w ramach uniwersum. Takie tam 6/10.

Captain America: Civil War [Blu-ray/lektor HBO Borowiec]
jest dobrze do momentu werbowania Spider-Mana i Ant-Mana. W przeciwieństwie do Pantery, obydwaj są wsadzeni do tego filmu w pozbawiony pomysłu (i sensu) sposób. Na szczęście po bitwie znowu ogląda się dobrze. I ostatnia rzecz - power levele bohaterów w tym filmie są całkowicie bez sensu i dopasowane tylko i wyłącznie do pomysłu scenarzysty na konkretną scenę.
Było 8/10, ale to co mi przeszkadzało wcześniej, teraz przeszkadza mi jeszcze bardziej, więc spada do 7/10.

Dr. Strange [Blu-ray/napisy]
Powtórka niczego nie zmieniła. To wciąż nieangażujący remake Green Lanterna (na szczęście nieco od niego lepszy) z przekombinowanymi (i nudnymi jak cholera) scenami akcji,, który ratuje tylko Cumberbatch, pierwsze 30 minut i kilka scen. Na dokładkę irytują niedorobiona kalka muzyki ze Star Treka i Mikkelsen zmarnowany jako random Marvel villain #634.
4/10

Nie ma mocnych [DVD]
koszmarny, niewyraźnyy dźwięk, Pawlaka ledwo idzie zrozumieć, ale sam film się trzyma, choć nie wiem po co ten wątek z "dzikiem" no i jednak zdecydowanie lepsza była część pierwsza. 7/10

G.I.Joe: Czas Kobry [Blu-ray / lektor-Załuski]
Powtórka po kilku latach bardzo udana, całkiem fajne postacie, niezłe sceny akcji, tylko CGI chwilami (MOCNO) zasysa. Szkoda, że anulowano dalsze kontynuacje, bo zawsze dobrze mi się ogląda obie części. Sentyment do Joesów robi swoje.
8/10

Czego pragną kobiety [DVD-napisy]
Powtórka po latach z okazji dnia kobiet. Miejscami nawet zabawne, choć w swojej kategorii nie podskoczy najlepszym. Końcówka na odwal się. W dwie minuty załatwiono to, co zwykle zajmuje innym komediom romantycznym z pół godziny.
6/10
W lutym było trochę słabo z oglądaniem, bo choroba się ciągnie i skończyć nie może, ale coś tam było:

Służąca. Wiele sobie obiecywałem, a seans sprawił, że sprzedałem dalej. Film Parka zbyt wystylizowany i słodki (a to sprawiło, że mdły). Ta plastyczność już wkur...ła w Stokerze. Gdzieś utracił tę dodatkową szorstkość, która równoważyła śliczne kadry. Daleko w tyle za trylogią zemsty. Ładne zdjęcia i dziewczyny to trochę za mało. 5/10

Blog 99. Spoko kino akcji stylizowane na klasyki epoki vhs, gdzie jakiś Segal dawał radę największym osiłkom. Jedynie trochę za brutalne te wszystkie urywania głowy kopniakami itp. Na plus Don Johnson, a i Udo Kiera miło zobaczyć na ekranie. Bez spiny i pretensji. 6/10

Stalag 17. Człowiek kocha takie kino, a tutaj fenomenalny William Holden niczym młody Bogart. Kino dalekie od wojennej prawdy, ale świetnie zagrane, czasem komediowe, czasem męskie, rzadziej wzruszające. 8/10

No i spotkanie z Blade Runnerem. Starym i nowym. Żeby było dzień po dniu. I...

Łowca Androidów
. Genialny, perfekcyjny, z idealnie wymierzonym melancholijno-romantycznym egzystencjalizmem. I gdzieś tam łzy wzruszenia gdy "wszystkie te chwile przeminą, jak łzy na deszcze" gdy od razu przypomina się pożegnalny artykuł Beksy w Tylko Rocku. 10/10

Blade Runner 2049. W końcu seans gdy człowiek wyspany, a nie o 22 w kinie, bo Mała zasnęła i można się wyrwać. No i nadal nie, mimo, że to dobry film. Ale teraz już wiem dlaczego nie. Bo nowy Łowca jest zbyt pod linijkę. Jest jak arkusz do wypełnienia mewkami. Scena nr 1 świetna, odhaczamy i idziemy dalej. Scena 17, fenomenalne zdjęcia, świetna muzyka. Scena 44 napisy końcowe itd. Dlaczego wciąż nie jesteśmy uwiedzeni, dlaczego nie ma łez na deszczu, dlaczego Ford się garbi? 7/10
Cytat:W lutym było trochę słabo z oglądaniem, bo choroba się ciągnie i skończyć nie może

Mi tam wszelkie chorowanie raczej poprawia statystyki w oglądaniu.

Z wczoraj:

Punisher: War Zone - [Blu-ray / napisy] - jesli zasiąść do seansu z odpowiednim podejściem, można się przy tej sieczce nieźle bawić. W sumie aż szkoda, że nie było kontynuacji bo Ray był w swej roli bezbłędny. Drażnią tylko notorycznie się pojawiające dziwacznie kadrowane ujęcia, w których głowy postaci są z samej krawędzi kadru, a jego reszta jest praktycznie pusta. No i Julie Benz ze swoją dziwnie zmanierowanym gadaniem. 7/10