Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Oglądamy filmy z kolekcji...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od Verhoevena (od 1985 roku) z filmów pełnometrażowych nie widziałem tylko Czarnej księgi. Elle podobała mi się bardziej od Benedetty. Muszę powtórzyć Showgirls (mam gdzieś kopertowe DVD z gazety) i koniecznie Nagi instynkt, bo obu nie pamiętam.
Black Book słabo już pamiętam bo oglądałem kilkanaście lat temu, ale pamiętam, że mi się podobało. Nagi Instynkt obok Robocopa i Total Recall w moim top-3 Verhoevena, a Showgirls niedawno kupiłem i niedługo powtórzę, po pierwszym i jedynym jak do tej pory seansie w 2014 roku było 7/10, czyli o wiele więcej niż się spodziewałem po wszelkich recenzjach i opiniach.
„Ostatniej nocy w Soho” (2021).

Dziś bardzo krótko. Święto.

Czy ktoś pamięta „Suspirię (1977)? A może lubicie D. Lyncha (1946…)?  
Nie przepadam za horrorami typu „wyskoczył z szafy i uciekł”, niemniej co do zasady kupuję na Halloween jakąś płytę. „Soho” mnie nie rozczarowało. Klimat lat 60 – tych poczułem wnet. Jako pierdziel z siwą brodą czynię (dla swoich potrzeb) nowy nabytek produkcją „kultową”.
Kurna, sen czy jawa? Chyba jedno oraz drugie. Do tajemniczej historii bardziej pasują mi interpretacje wybranych elementów fizyki kwantowej, niż tak zwany spirytyzm. Mistrzowska praca kamerą bezapelacyjnie  potrafi wcisnąć widza w centrum akcji. Jednak byłbym niesprawiedliwy oddając palmę pierwszeństwa obrazowi. Perfekcyjne audio także robi swoje. Głośniki tylne grają intensywnie - choć jak uważam - podkreślają sceny kluczowe.
Owszem, od horrorów należałoby oczekiwać straszenia duchami itp., ale takich produkcji mamy sporo. Tym razem, zamiast tanich efektów „Soho” oferuje pogłębioną introspekcję. Perfekcyjnie dobrana aktorka roli głównej „wchodzi” w umysły obserwatorów (widzów) i próbuje wspólnie z nimi rozwiązać zakopaną kiedyś tajemnicę.

7,8 / 10
„Dla Ciebie Polsko” (premiera 25.09.1920). Konsultacja naukowa prof. M. Hendryko.

Mam cztery wspaniałe wydania kolekcjonerskie DVD od Filmoteki Narodowej. Ludzie! Prawdziwe perły (książeczki, widokówki, przedruki starych gazet itp.)!

Rzeczony film opowiada o wycofaniu się z Wilna armii niemieckiej oraz toczącej się potem wojny polsko – bolszewickiej. Rzeczona historia wkroczyła w dzieje kochającej się pary: Hanki oraz Franka.

Pierwotnie film miał 7 aktów. Ostatecznie została z tego mniej niż połowa.
Od samego początku sądziłem, że obcuję z obrazem HD. Pospiesznie zerknąłem na bity i wyszło ich pomiędzy 8 a 9. To wytłumaczyło dobre wrażenia z projekcji SD (ziarno momentami palce lizać).

Są klimaty. Czy ktoś widział w realu córkę całującą ojca w rękę?
Te twarze, sceneria itd. - współcześnie nie do podrobienia.

Kino nieme to język ciała. Jakże przekonująco ukazano strach mieszkańców wsi Oksza przed wkroczenie ruskich. Tenże oczywiście był uzasadniony. Mordy, gwałty, tortury nie są cechą regularnej armii, lecz zdziczałych bandytów.

Dość sugestywnie sfilmowano sceny balang bolszewików. Tacy wrogowie powinni być utylizowani tuż przy granicy zaatakowanego państwa. Ciśnie się na usta jedno słowo: bydło.

Oczywiście zobaczycie też obrazy krzepiące. Dość starannie skadrowano polską kawalerię. Także sceny batalistyczne robią wrażenie. Dawni producenci europejscy / amerykańscy podpatrując rodzimych twórców mogliby sporo skorzystać. No i te mundury, czołgi, armaty itp. - wszystko autentyczne!!!

Film ma dobrą puentę. kacapy dostały to, na co zasługiwali, i na co niezmiennie zasługują.
Na płycie 4k z filmem Red Sonja zupełnie przypadkiem znalazłem kapitalny dokument o artyście Renato Casaro:

https://youtu.be/gjGBM96ii1s

Przeogromna dawka wiedzy o oldschoolowych plakatach filmowych i o tym jak kiedyś promowano filmy.
(11-11-2022, 19:53)Daras napisał(a): [ -> ]Kino nieme to język ciała. Jakże przekonująco ukazano strach mieszkańców wsi Oksza przed wkroczenie ruskich. Tenże oczywiście był uzasadniony. Mordy, gwałty, tortury nie są cechą regularnej armii, lecz zdziczałych bandytów.
[...]
Film ma dobrą puentę. kacapy dostały to, na co zasługiwali, i na co niezmiennie zasługują.
Z tego co pamiętam, to były takie ustalenia, że już ma nie być polityki na forum. Czy może tylko jacyś wybrańcy mogą tego dostąpić?
Ps. Daras polecam Ci zapoznać się z 326 sposobami zabicia Polaków na Wołyniu. Może wtedy wytrzeźwiejesz i przestaniesz wypisywać tym podobne bzdury, bo większego zdziczenia i zezwierzęcenia jakiego z rąk swoich oprawców doświadczyli Polacy to żadne kacapy nie przebiją.
(12-11-2022, 20:04)piti198 napisał(a): [ -> ]bo większego zdziczenia i zezwierzęcenia

Zezwierzęcenia? Od kiedy to zwierzęta zabijają, znęcają się, torturują dla przyjemności? Nie znam gatunków zwierząt o sadystycznych skłonnościach . Tak się składa, że człowiek to najbardziej krwiożerczy i brutalny gatunek na Ziemi.
Panowie, możecie proszę nie robić tu bałaganu?

@piti198 od zgłaszania wątpliwości co do postów innych użytkowników masz inne działy lub on do modów.

@Reacher jeszcze nie wiesz, że wchodzenie w polemikę o polityce z piti198 nie ma sensu?
(12-11-2022, 21:07)fire_caves napisał(a): [ -> ]@Reacher jeszcze nie wiesz, że wchodzenie w polemikę o polityce z piti198 nie ma sensu?
Co to znaczy? Coś sugerujesz? Jak nie potrafisz napisać wprost, to zamilknij.
Z mojej strony pilna prośba do modów o spuszczenie wody.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka