Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Departament Sprzedaży
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(04-07-2020, 20:02)KaMario napisał(a): [ -> ]
(04-07-2020, 15:50)Juby napisał(a): [ -> ]Jak widzę, że ktoś wystawia ponad 50 filmów, które kupił i nawet ich nie odfoliował
Na dodatek z promocji "Drugi blu-ray za 10 zł". To chyba jakieś dobre 2 lata temu było.

Ludzie lubia trzymać w szufladzie na czarną godzine co w tym dziwnego?
W szufladzie na czarną godzinę to można trzymać np. złoto, ale żeby filmy...
Nie sądzę, aby choć cena zakupu się zwróciła biorąc nawet pod uwagę promocję "Drugi blu-ray za 10 zł". W czasie tej promocji filmy miały dość wygórowane ceny.
(04-07-2020, 21:25)KaMario napisał(a): [ -> ]W szufladzie na czarną godzinę to można trzymać np. złoto, ale żeby filmy...
Nie sądzę, aby choć cena zakupu się zwróciła biorąc nawet pod uwagę promocję "Drugi blu-ray za 10 zł". W czasie tej promocji filmy miały dość wygórowane ceny.
Mario z tym trzymaniem filmów w szufladzie to żart, faktyczne jak juby pisał wywalanie kasy na filmy zeby sobie leżały, to słabe, ale kto komu broni wydawać kase jak go stać
Ja bym chociaż te naklejki z cenami poodklejał przed zrobieniem zdjęć Wink
Forumowi znajomi/koledzy jak zawsze martwią się o portfele innych. Dziękuję za troskę Smile Mogę wyjaśnić jeśli ktoś tego potrzebuje.

Jak pisałem dwukrotnie, kiedyś w jednym z postów w mojej kolekcji i tym kilka postów powyżej.

Post z 2018 - odpowiadając dlaczego mam trochę filmów w folii:
Cytat:Kolekcja jak najbardziej do użytku, ale jestem uparty i dopóki nie kupię wypatrzonego telewizora i subwoofera (mam kino domowe i amplituner, ale za mały TV sprzed 4 lat) w tym roku, to niektórych filmów nie obejrzę. Większość swoich filmów widziałem i spokojnie mogą chwilę zaczekać, jak sprzęt będzie, a prócz filmów, TV i innych wartych uwagi i kupna sprzętów lubię motocykle, które trochę kosztują. Fakt, że mam trochę filmów jeszcze w folii, ale nie wiem, jakoś nie zawsze czułem potrzebę, by od razu otwierać film, jeśli wiem, że nie obejrzę go od razu po zakupie.

Po co więc kupować myślisz? Mam dużą chęć posiadania tego, co lubię, choć nie od razu muszę do tego wracać. Wiele razy przejechałem się na tym, że jak odkładałem zakup czegoś, co bym bardzo chciał mieć i móc wracać do tego (słuchając, oglądając) to potem np. znika z rynku (np. od dawna szukam polskiego wydania „Tańczący z Wilkami” blu-ray, gdzie był chyba rok, czy półtora roku temu do kupienia na Allegro za 160 zł. Mogłem go wtedy kupić, ale odkładałem zakup i tak się skończyło, że już kupić nie mogę, oczywiście tego polskiego wydania. Wiem, że zagraniczne są bardzo tanie i dostępne.). Często również filmy, które bardzo lubię, pojawiają się w promocjach, więc wychodzę z założenia, że lepiej kupić taniej niż potem drożej.

Niedawny post:
Cytat:Odkąd kolekcjonuję filmy, sprzedałem coś może kilka razy. Nigdy nie chciało mi się ich wystawiać i wysyłać. Ostatnio tak przeglądałem wszystkie pozycje i pomyślałem, że mam dużo dubli, bo wymieniałem filmy z blu-ray na 4K, a te z 4K na steelbooki 4K lub inne bogatsze edycje np. Filmareny.

Filmy 4K zacząłem kupować jakoś w 2018, wtedy też kupiłem Oppo i odpowiedni TV. Płyty blu-ray, które wystawiam na sprzedaż te kupione bez promocji i te z promocji, kupiłem różnie w latach 2011-2017 lub dostałem. Skoro następnie stopniowo wymieniałem i dalej wymieniam format blu-ray na 4K (tych samych tytułów) to rzecz jasna, nie otwierałem zakupionych płyt blu-ray, tylko brałem z domowych półek te w jakości 4K.

Jak wspominałem, jestem wymagający co do warunków oglądanych filmów. Musi być spokój w domu, cisza, odpowiedni TV, nagłośnienie, subwoofer i przede wszystkim wolny czas, który zawiera spełnione wyżej wymienione aspekty. Człowiek pracuje, ma pasje, rodzinę, znajomych i inne obowiązki i odkładam seanse na później, Jednego dnia obejrzę dwa filmy innego zero. Dlatego część jest w folii. Każdego z nas sytuacja jest różna. Nie narzekam na brak środków na koncie, czy braku jakiś materialnych rzeczy. Skoro te wydania blu-ray, leżą u mnie w folii na półce i mam już/bądź za chwilę będę miał odpowiedniki 4K, to czemu miałbym nie zebrać się i nie sprzedać ich komuś, kto zwyczajnie ucieszyłby się i korzystał z nich. Czas mijał, format się zmienił, a te płytki blu-ray w folii zastąpiłem 4K. Nie sprzedaję ich po januszowemu, nie lubię zawyżać cen, bo sam lubię kupować w przystępnych (lub przeznaczyć pieniądze na droższe wydania kolekcjonerskie), można się w każdej kwestii dogadać. Jestem szczery i po co mam odklejać jakieś ceny, czy naklejki... Jeśli ktoś zapyta o cenę, odpowiem. Jeśli za dużo, to podaj jaką Ty byś chciał i znajdziemy konsensus. Nie sprzedaję filmów na co dzień, ani raz na miesiąc, więc mogę przypadkowo podać komuś wyższą cenę albo niższą Smile Przez ostatnie 6 lat sprzedałem tylko jeden film/serial i to koledze z tego forum, bo mnie zwyczajnie zapytał, a nie na allegro, czy olx. Ceny na naklejkach każdy widzi. Jak stracę zależnie od wydania/formatu 5-15-40zł na filmie to korona nie spadnie.

(04-07-2020, 15:50)Juby napisał(a): [ -> ]Jak widzę, że ktoś wystawia ponad 50 filmów, które kupił i nawet ich nie odfoliował, to zastanawiam się jak można aż tak nie szanować swojego portfela. Kupowanie dla samego kupowania.
Mam nadzieję, że trochę to zobrazowałem i wytłumaczyłem wymianę formatu.

(04-07-2020, 21:25)KaMario napisał(a): [ -> ]Na dodatek z promocji "Drugi blu-ray za 10 zł.[...]Nie sądzę, aby choć cena zakupu się zwróciła biorąc nawet pod uwagę promocję "Drugi blu-ray za 10 zł". W czasie tej promocji filmy miały dość wygórowane ceny.
Takie było założenie, żeby się zwróciło? U mnie nie. Wolę by ktoś się z tego cieszył. Wygórowane ceny mówisz. Czekaj, ale z tego co jest na tych naklejonych cenach, to w promce "Drugi blu-ray za 10 zł" - jeden film kosztował powiedzmy 39,99, czy 49,99zł i drugi za 10zł, to daje 49,99 lub 59,99zł. Za jeden nowy film blu-ray w sklepie 25, czy 30zł to wygórowana cena chyba nie jest. Inna promka widoczna to "Kup 2 w cenie 49,99 zł". Jak dla mnie 25 zł za nowy film blu-ray to nie dużo.

Jeśli ktoś chciałby coś kupić, zapraszam. Stratę moich pieniędzy, bo sprzedam taniej niż kupiłem, biorę na siebie Smile
@CivilWar - luz, nie musisz się nam tłumaczyć. Nie musisz też czytać naszych przytyków, to tylko forum dyskusyjne, jesteśmy od tego żeby głównie marudzić. Wink

Twoje obszerne tłumaczenia i tak mnie nie przekonują. Jeśli czekałeś na odpowiedni sprzęt żeby oglądać, to nie wiem po co latami kupować / dostawać dziesiątki filmów, które służą tylko do zbierania kurzu. Tak, jak sam napisałeś - kupowanie z samej chęci posiadania. Dla mnie - choćbym znalazł robotę, z której na konto wpływałaby mi kwota pięciocyfrowa - jest to nie do pomyślenia. Jeśli ciebie stać na kupowanie latami tych samych filmów (wystawiasz na sprzedaż Fury Road, czy Park Jurajski i na BD i na UHD i robisz to, bo masz jeszcze jakieś wydania, steelbooki i kolekcjnoerki), good for You.
(05-07-2020, 08:50)Juby napisał(a): [ -> ]Dla mnie - choćbym znalazł robotę, z której na konto wpływałaby mi kwota pięciocyfrowa - jest to nie do pomyślenia.
Jakbyś tyle zarabiał, to byś sobie nawet głowy nie zawracał pisaniem takiego posta i dziwieniu się wszelkiej ekstrawagancji.
Obcy Antologia 4xBD , wydanie chyba już trudne do kupienia,stan bdb

https://allegro.pl/oferta/obcy-antologia-4-blu-ray-napisy-pl-9463157315
Ponawiam, bo ceny drastycznie zmalały xD

Star Wars Tazo Gwiezdne Wojny Album
https://allegro.pl/oferta/star-wars-tazo-gwiezne-wojny-album-9442429234

Death Note winyl (jedna płyta)
https://allegro.pl/oferta/death-note-winyl-jedna-plyta-9308827533
https://allegrolokalnie.pl/oferta/prestiz-4k-ultra-hd-pl-folia

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka