Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Blade Runner - seria (Vangelis / Zimmer & Wallfisch)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Z pewnością soundtrack wyróżniający się z tłumu, choć sam przekonywałem się do niego podobnie jak i do samego filmu - powoli.

W 1982 wydano albom opisany jako "orchestral adaptation of music composed for the motion picture by Vangelis" zawierając nieco ponad 30 minut muzyki, ale nie była to muzyka prosto z filmu. Dopiero w 1994 pojawił się w sprzedaży ten właściwy soundtrack, zawierający niecałą godzinę muzyki:

Wydanie jednopłytowe (Warner 1994): http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/blade_runner.html
Do dostania w polskich sklepach, sam kupiłem za 20 zł. W kilku miejscach prócz muzyki mamy też dialogi z filmu, sam nie jestem przekonany, czy to dobry pomysł, no ale cóż zrobić...

W roku 2007, przy okazji wydania Final Cut na DVD, również soundtrack doczekał się nowej edycji:
[Obrazek: vangelis_blade_400.jpg]
[Obrazek: 61zmsNLVJ0L.jpg]
Zawiera płytę z wydania jednopłytowego, na drugiej uzupełnienia, wcześniej niepublikowane, na trzeciej materiał "inspired by" z tym, że również muzyka Vangelisa. Zwróćcie uwagę na tytuł dziesiątego kawałka na tej płycie Smile

Istnieje także szereg bootlegów o zróżnicowanej zawartości.
Poniżej okładka jednego z nich:
[Obrazek: R-626287-1289300793.jpeg.jpg]
[Obrazek: R-626287-1289300835.jpeg.jpg]
O muzyce Vangelisa do dzieła Scotta napisano już tyle, że trudno dodać coś nowego i nie będącego banałem. Kto choć raz obejrzał "Blade Runnera", na pewno zwrócił uwagę na tę jedną z najbardziej oryginalnych ścieżek skomponowanych do filmu.
W obrazie spisuje się wyśmienicie, a i na płycie jest czego posłuchać. Przez długi czas moim ulubionym kawałkiem był track nr 4 "Rachael's Song" (mowa o edycji z 1994), którego słuchałem niemal na okrągło. Utwór ten nie zastał jednak wykorzystany w filmie. Bardzo sobie cenię muzykę Greka jako całość i wracam doń co jakiś czas.
Dla fanów "BR" i Vangelisa jest to obowiązkowa pozycja na półce.
Co do dialogów z filmu zwartych na płycie - też nie jestem fanem takiego zabiegu. Jednak w tym przypadku jest to bardzo umiejętnie zrobione bowiem "przelewają" one klimat obecny w filmie na czas słuchania albumu. Zresztą, nie jest ich znowu tak wiele więc nawet jak komuś się to bardzo nie podoba, nie powinien od razu skreślać tego score'u.
Jeśli wydanie 3CD pojawi się w atrakcyjnej cenie (na razie kosztuje 60-70 zł) pewnie skuszę się na zakup.
http://filmozercy.com/wpis/blade-runner-2049-ruszyl-pre-order-na-soundtrack

Cytat:1. ”2049” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
2. “Sapper’s Tree” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
3. “Flight to LAPD” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
4. “Summer Wind” – Frank Sinatra
5. “Rain” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
6. “Wallace” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
7. ”Memory” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
8. “Mesa” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
9. ”Orphanage” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
10. “Furnace” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
11. “Someone Lived This” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
12. ”Joi” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
13. “Pilot” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
14. ”Suspicious Minds” – Elvis Presley
15. “Can’t Help Falling In Love” – Elvis Presley
16. “One For My Baby (And One More For The Road)” - Frank Sinatra
17. ”Hijack” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
18. “That’s Why We Believe” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
19. “Here Eyes Were Green” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
20. “Sea Wall” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
21. “All The Best Memories Are Hers” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
22. “Tears In The Rain” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
23. “Blade Runner” – Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch
24. “Almost Human” – Lauren Daigle

Mam rozumieć, że wydają to tylko i wyłącznie jako limitowane wydanie 2CD?
Na razie tak to wygląda. Pierwszy nakład (1st Edition) został już wyprzedany w poniedziałek. Drugi jeszcze jest. Zważywszy na to, że film wchodzi do kin w piątek, zbiera świetne recenzje, to podejrzewam, że i on szybko się rozejdzie.
Czy będzie regularna edycja? Trudno powiedzieć. Zależy jak sobie film poradzi w kinach. Czy będzie w Polsce? Nie mam pojęcia.
Co do jakości muzyki, to przekonam się już w piątek - wtedy będą wysyłać kod do pobrania w formie mp3. Na fizyczne wydanie poczekam pewnie z miesiąc.
Info prasowe od Sony Music:

"Już dzisiaj, na dzień przed polską premierą filmu Blade Runner 2049 do sprzedaży i do serwisów streamingowych trafiła jego ścieżka dźwiękowa (kliknij TUTAJ aby posłuchać/pobrać). Muzyka do kontynuacji najsłynniejszego mrocznego klasyka sci fi w historii, czyli Blade Runnera (Łowcy Androidów), jest owocem współpracy dwóch słynnych twórców muzyki filmowej - zdobywcy Oscara Hansa Zimmera (Incepcja, Mroczny Rycerz, Gladiator, Król Lew) i nominowanego do Złotego Globa Benjamina Wallfischa (To, Ukryte Działania, Anabelle: Narodziny zła). Kompozytorzy z powodzeniem kontynuują klimatyczną podróż przez dźwięki, jaką w 1982 rozpoczął Vangelis, używając w tym celu 'gwiazdy' tamtych lat - oryginalnych klawiszy Yamaha CS80 i nowinek technologicznych, które idealnie uzupełniają dzieło reżysera Denisa Villeneuve. Pod wrażeniem uzyskanego efektu jest także sam Vangelis: 'Zimmer i Wallfisch oddają klimat mojego świata, jednocześnie zachowując od niego zdrowy dystans'. Oprócz muzyki instrumentalnej w filmie wykorzystano też utwory Elvisa Presleya, Franka Sinatry a także nowy utwór amerykańskiej wokalistki, nominowanej do Grammy Lauren Daigle. Album na płycie CD trafi do powszechnej sprzedaży już wkrótce, a póki co na stronie oficjalnej filmu dostępnych jest 2049 sztuk specjalnej, numerowanej dwupłytowej edycji soundtracku."

Czyli będzie w Polsce wydanie CD - prawdopodobnie edycja 1-płytowa.
Jeśli ktoś chciałby przed ewentualnym zakupem w pełni legalnie przesłuchać płytki to na spotify album już jest dostępny.
Wiadomo może już coś na temat wydania 1CD? Ciekawe jaki będzie wybór utworów. Jeżeli wyrzucą wszystkie piosenki (czyli 4, 14, 15, 16, 24), które moim zdaniem niepotrzebnie wyrywają z transu muzycznego to z chęcią zakupię takie wydanie. Ewentualnie mogą zostawić 24 na zakończenie, jeżeli dobrze policzyłem to powinna się zmieścić Smile
Na stronie polskiego oddziału Sony pojawiło się takie info odnośnie soundtracku do BR2049:
https://www.sonymusic.pl/albumy/hans-zimmer-benjamin-wallfisch-blade-runner-2049-original-motion-picture-soundtrack-2

Będzie to wydanie 2CD, premiera 17.11.

EDIT: Pojawił się też pre-order na empik.com - cena: 47,49 zł:
http://www.empik.com/blade-runner-2049-original-soundtrack-zimmer-hans-wallfisch-benjamin,p1170078329,muzyka-p

Jak na wydanie 2CD, to cena bardzo przystępna. Jak się skapują, że jest większe zainteresowanie, cena może zaraz podskoczyć. Nie pierwszy to taki przypadek - rok temu tak było z Łotrem 1. Niby empik podaje, że będzie jewel, ale może to być błąd. Wiele 2-płytowych wydań od Sony ostatnimi czasy było w digipacku, np. BvS, Fantastyczne zwierzęta.
Cytat:Wiadomo może już coś na temat wydania 1CD?

Wiadomo. Nie ma takiego w planach Smile
===================

Cytat:Jeżeli wyrzucą wszystkie piosenki (czyli 4, 14, 15, 16, 24), które moim zdaniem niepotrzebnie wyrywają z transu muzycznego to z chęcią zakupię takie wydanie.

No to chyba nie zakupisz Tongue Chyba, że zbierasz vinyle, bo zdaje się, że jest takie wydanie bez Sinatry i Presleya.

Powinni byli dać te piosenki (które w sumie są lepsze niż score Tongue) na końcu płyty, żeby nie wybijały z klimatu, a wywalić 15 minut muzyki Wallfischa, bo ta miejscami mocno przynudza (szczególnie na drugiej płycie - 10 minutowy "Sea Wall", ugh), choć ma też dobre momenty. Wszystko weszłoby na jedną płytę i byłoby z korzyścią dla całości.

Więcej na ten temat: RCENZJA MUZYKI Z BR2049

Ode mnie 3+. Blade Runner ma muzykę adekwatną do poziomu filmu, sequel niekoniecznie.

-------

A tymczasem co do edycji limitowanej:

ktoś na forum FSM napisał(a):A co-worker just got her mail, guess what folks? The Limited Edition is in cardboard sleeves fold out. not in the jewel case as is the regular EU release. I am truly glad I hate Zimmer's music! I would say this record company has screwed all who has purchased the LE. They did go the the point on stamping a gold number on the back...