Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szczerze? Nie chce mi się bawić w odłączanie i podłączanie tego wszystkiego od nowa ... Ważne, że jak wybiorę Player1 HDMI3 BD Player i włączę amplituner to jest dobrze i bez komunikatu z tv i na razie będę się tego trzymał, dzięki za pomoc  Smile

[Obrazek: 191406186_325321895610584_51103538550446...e=60D405D9]

Musiałem dostosować tę szafkę do tylu sprzętów, usuwając środkową półkę i na razie nie chcę tego odsuwać Wink Mam jeszcze pytanie: jak sprawdzić, czy tv obsługuje eARC? Oraz, czy posiadacze tv Sony korzystają z opcji X-Tended Dynamic Rage do oglądania filmów na BD , 4K UHDBD? Po wyłączeniu tej opcji obraz staje się dużo ciemniejszy ale nie wiem, który obraz jest bardziej naturalny? Widzę, ze w nowszych modelach jest to już X-Tended Dynamic Range Pro.
"Wyszła nowa aktualizacja v6.7165 i wreszcie naprawili wyskakujący pasek informacyjny przy źródłach HDMI. Po instalacji przez cały dzień jeszcze mi nie wyskoczył, a wcześniej działo się to co kilka minut."
https://www.sony.pl/electronics/support/software/00262498

Skoro masz tv Sony więc pewnie masz ten problem.
Aktualizację pobrałem i zainstalowałem w nocy i zobaczę, czy coś się zmieniło ale ona miała zmienić chyba wygląd Androida, unowocześnić go, czy coś w tym stylu.

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie obrazu cyfrowego z tv: mam kablówkę z Telpolu, nie mam dekodera tylko kartę. Większość kanałów cyfrowych wyświetla się jako 1080i, ponoć nie ma różnicy w jakości obrazu pomiędzy 1080p a 1080i ale jedna widać, że ten obraz cyfrowy jest słaby, tzn. widać pixele, które się ruszają i to pomimo tego legendarnego upscalingu obrazu do 2160p przez telewizor, da się to w jakiś sposób w ogóle poprawić?

Po aktualizacji tv włączyłem odtwarzacz 4K, przełączyłem tv na HDMI3 / ARC i puściłem menu odtwarzacza ( tu też pasek wyskakiwał ) i na razie nic, więc chyba aktualizacja rozwiązała problem, a nie chciało mi się jej wcześniej instalować Wink Dla pewności puściłem też menu filmu 4K i też jest dobrze.
Przede wszystkim to zestaw ten odtwarzacz z amplitunera.
(21-06-2021, 08:40)lis22 napisał(a): [ -> ]widać, że ten obraz cyfrowy jest słaby, tzn. widać pixele, które się ruszają i to pomimo tego legendarnego upscalingu obrazu do 2160p przez telewizor, da się to w jakiś sposób w ogóle poprawić?
Oczekujesz od źródła kiepskiej jakości by wyglądało dobrze? To kablówka ze śmiesznym bitratem i gigantyczną kompresją, nie Blu-ray, a słowa o "legendarnym (!?) upscalingu do 2160p" to już w ogóle kuriozum. Skąd ty czerpiesz informacje?
To jakoś szkodzi?
Sprzęt audio, tzw. klocki stoi jeden na drugim, tzn. na tunerze stoi odtwarzacz CD. Nie mam już gdzie postawić odtwarzacza BD, musiałem wymontować środkową półkę żeby zmieścić konsole pionowo.
Upscaling w tv 4K jest reklamowany przez producentów tv, choć ja w niego nie wierzę. Czy ewentualnie dekoder z kablówki zapewnia lepszą jakość obrazu, czy podobną do karty? Jednak z tej samej kablówki widać różnicę pomiędzy 1080i a 2160p ( Eleven Sport 1 4K i TVP 4K ). Czy jakiś dekoder, typu Polsat zapewnia lepszą jakość obrazu od kalbówki? Z tego co pamiętam, kablówka i satelita zapewniają, chyba podobną jakość obrazu?

Z tego co czytałem, jeśli kablówka idzie z dekodera to upscaling nie działa, bo dekoder ma na sztywno ustawioną rozdzielczość 100i, jeśli obraz idzie bezpośrednio z tunera wewnątrz tv to za upscaling odpowiada procesor tv.
(21-06-2021, 09:19)lis22 napisał(a): [ -> ]To jakoś szkodzi?

Szkodzi - zarówno na ampli jak i odtwarzacz nad nim.

(21-06-2021, 09:19)lis22 napisał(a): [ -> ]Jednak z tej samej kablówki widać różnicę pomiędzy 1080i a 2160p ( Eleven Sport 1 4K i TVP 4K ).

I tego samego oczekujesz po obrazie 1080i przeskalowanym do 2160p ? Nie w tym Wszechświecie.

(21-06-2021, 09:19)lis22 napisał(a): [ -> ]Z tego co czytałem, jeśli kablówka idzie z dekodera to upscaling nie działa, bo dekoder ma na sztywno ustawioną rozdzielczość 100i, jeśli obraz idzie bezpośrednio z tunera wewnątrz tv to za upscaling odpowiada procesor tv.

Bzdury - TV UHD musi przeskalować taki obraz do rozdzielczości matrycy, tj. 3840x2160. No chyba, że odtwarzacz/tuner wcześniej zrobi to za niego...
Źle bo amplituner pewnie ma otwory wentylacyjne na górze.

Nie uzyskasz lepszego obrazu z zewnętrznego tunera, to co uzyskujesz na sony z bezpośrednio wsadzą kartą to najlepsze co możesz osiągnąć.
lis22 ale pierdolnik... Jeszcze ten odtwarzacz blokujący wentylacje ampli. Te nowe modele AVR od denona bardzo mocno się grzeją a co dopiero patelnia w roli odtwarzacza. Już szafka medialna z IKEA za 200 zł jest lepsza od tego szklanego coś z kablami na wierzchu... zero funkcjonalności.
Zabierz odtwarzacz z amplitunera. Na kazdym audio/video forum zostalbys zlinczowany za to. Nie mowie tego po zlosci ale sprzet powinien oddychac.