Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(03-02-2023, 19:42)sebas napisał(a): [ -> ]Tak, ale to BD musi być dobrze zrobione. UHD to zwykle nowe, lepsze transfery i wtedy różnica może być jednak trochę większa.
Jasne, dlatego właśnie, o czym już wielokrotnie pisałem, naibardziej jarają mnie UHD starszych filmów.
Wiles, przy okazji możesz podać jakieś konkretne przykłady z capsa, które spowodowały, że Twój entuzjazm do UHD opadł i spróbujemy coś temu zaradzić, ew. potwierdzić Twoje obawy co do jakiegoś danego wydania - bez spiny.
(03-02-2023, 21:14)misfit napisał(a): [ -> ]Wiles, przy okazji możesz podać jakieś konkretne przykłady z capsa, które spowodowały, że Twój entuzjazm do UHD opadł i spróbujemy coś temu zaradzić, ew. potwierdzić Twoje obawy co do jakiegoś danego wydania - bez spiny.

Wydania, do których zniechęcił mnie caps a holic Smile
Takim konkretnym przykładem jest chociażby "Batman: Returns". Nie widzę żadnego progresu.
Rozczarowująco w porównaniu z BD wygląda też "Star Trek: The Motion Picture".
Odrobinkę też rozczarowałem się patrząc na "Blade Runner" UHD. Niby wszystko ok., ale choć lubię ziarno, to tutaj moim zdaniem ciut przesadzili. W tym wypadku jednak dla mnie za późno, gdyż film już nabyłem na tym nośniku. Mimo wszystko cieszę się, gdyż wydanie jest fajne.
No i wisienka na torcie: Trylogia "Władca Pierścieni", a szczególnie "Dwie Wieże". No, ale tutaj raczej nic już nie pomoże. Zmiana kolorystyki spoko, choć zielonkawy filtr mi nie przeszkadzał. Natomiast momentami to "mydełko"...  Do tego Jackson chyba był pijany, gdyż jak można było zrobić coś takiego?! To moim zdaniem najpiękniejsza scena w całej trylogii. Heh... Może jeszcze się rozmyślą i wydadzą jakiegoś ładnego steelbooka z oryginalną wersją tej sceny?  Smile
(04-02-2023, 08:47)Wiles napisał(a): [ -> ]Wydania, do których zniechęcił mnie caps a holic Smile
Takim konkretnym przykładem jest chociażby "Batman: Returns". Nie widzę żadnego progresu.

Nie widzisz progresu w stosunku do którego BD? Stary czy zremasterowany? Czy może oba?

Cytat:Rozczarowująco w porównaniu z BD wygląda też "Star Trek: The Motion Picture".

Pytanie jak wyżej. I pod jakim względem wygląda rozczarowująco?

Cytat:"Matrix" też kompletnie mnie nie przekonuje.

j.w. Chodzi o stare BD, zremasterowane - czy oba? I co konkretnie Cię nie przekonuje?
LOL, jaki beznadziejny przypadek.
Zarówno "Batman" jak i "Star Trek" wersje zremasterowane. Ani rozdzielczość, ani kolorystyka w niczym mi nie imponuje na UHD. No, ale jeśli caps nie jest miarodajny...
"Matrixa" ostatecznie wywaliłem. Sorki za zbyt chaotyczną edycję.

@Mierzwiak Już mnie prawie przekonałeś. Może ciut jeszcze napisz, to w końcu zmądrzeję. Także dawaj! Tongue
Oto jest pytanie. Przydałby się jeszcze screenshot z DVD. Big Grin To chyba jednak już nie w tym temacie.
(04-02-2023, 09:32)Wiles napisał(a): [ -> ]Zarówno "Batman" jak i "Star Trek" wersje zremasterowane. Ani rozdzielczość, ani kolorystyka w niczym mi nie imponuje na UHD
Pamietajmy o jednym. To w jaki sposób zrobiono nowe remestery, nie definiuje możliwości formatu i nie determinuje tego jak dany film ma wyglądać na, w tym przypadku, UHD. Skoro "Czerwona Sonja" jest na UHD pomalowana tealem na maksa, to nie znaczy, że UHD=teal. BD zrobione z tego remastera też tak będzie wyglądać. Niby oczywistość, ale mam wrażenie, że czasem to umyka. Skoro pojawiło się trochę (a może nawet więcej niż trochę) słabych remasterów na UHD to nie znaczy, że ten format "tak ma". Popatrz na Szeregowca Ryana, Predatora, Top Gun, Forresta Gumpa, Spartakusa, Black Hawk Down (BD było kodowane w MPEG2!) czy Tremorsy. Nikt nie każe nikomu kupować wszystkiego "jak leci" na UHD, ale nie popadajmy w skrajność, że format nie wzbudza entuzjazmu, bo jakiś film wygląda nie tak jak trzeba. Analogicznie, jest wciąż sporo filmów na BD które do tej pory nie doczekały się porządnego wydania. Mamy z tego powodu pozostać przy DVD?
@Sebas Proszę nie przypisuj mi skrajnej opinii na temat UHD, gdyż kilkukrotnie już tutaj dawałem do zrozumienia, że to jest nośnik, który także mam na uwadze. Nie wrzucam wszystkich do jednego worka. O co mi chodzi z tym formatem już wyjaśniałem wcześniej. Smile