Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(16-06-2023, 09:32)erytho napisał(a): [ -> ]musze wam powiedziec ze stream 1080p skalowany do 4K obraz mial identyczny jak nie lepszy

Niemożliwe. Obraz z europejskiego Blu-ray'a Northmana (średnio ~25 Mb/s) ma słabe przejścia tonalne i sporo syfu w ciemnych partiach obrazu względem 4K UHD, więc nawet nie chcę wiedzieć jak sytuacja ma się w streamingu z 1080p.
Tak, tak, skalowanie lepsze od natywnego 4K, w dodatku ze streamu xD
(16-06-2023, 09:32)erytho napisał(a): [ -> ](...)
musze wam powiedziec ze stream 1080p skalowany do 4K obraz mial identyczny jak nie lepszy
(...)

No nie. Rolleyes
Z tego co mi wiadomo żadna interpolacja nie poprawia jakości obrazu, przeciwnie – pogarsza ją. Chyba tylko jedynym pozytywnym przykładem na podrasowywanie filmów było kiedyś usuwanie przeplotu z płyt DVD. To skutkowało uzyskaniem standardu ED (taka nazwa funkcjonowała na zachodzie). Naście lat temu jako posiadacz projektora SD byłem zadowolony z uzyskiwanych efektów. Pamiętam, że wyświetlacz musiał być jakoś kompatybilny z ED, ale to stare czasy. Sygnał szedł po komponencie.
no niestety tak to wygladalo na tym filmie "wiking" ze obraz z plytki srednio 29-31 nie powalal swoja jakoscia i wygladal tak samo lub gorzej od streamu 1080p skyshowtime ktory byl upscalalowany przez LG CX /hdr efekt Big Grin
sprzet byl sprawny bo po wrzuceniu "joker" 4K UHD ktory jest plyta testowa systemow dolby - kolory i detale wrocily na ekran Tongue

https://professional.dolby.com/hear-from-the-creators/todd-phillips/#gref

czy jest tu ktos kto uzywa OLED LG z serii C2 na panelu evo i ma dostep do stream amazon prime video "jack ryan sezon 4 "?

wczoraj tez byla premiera nowego serialu canal plus 4K UHD o tytule "sortownia" ktorego jakosc tez mnie rozwalila Huh
sceny w pomieszczeniach zaszumione a sciezka dolby niestety bez atmos...
czuc ze krecono film sprzetem ktory mial swoje lata i problemy przy slabym oswietleniu
(17-06-2023, 07:12)erytho napisał(a): [ -> ]no niestety tak to wygladalo na tym filmie "wiking" ze obraz z plytki srednio 29-31 nie powalal swoja jakoscia i wygladal tak samo lub gorzej od streamu 1080p skyshowtime ktory byl upscalalowany przez LG CX /hdr efekt

Może jakiś reencodowany pirat? Oryginał ma średnio ~59 Mb w DV FEL i ~53 Mb w HDR10.
W SkyShowtime akurat dają 7 dni na próbę, więc wziąłem i odpaliłem na chwilę tego ich Wikinga... W ciemnych scenach przypominają się czasy divxa, wkrótce może wrzucę porównanie kilku kadrów pod tym kątem streaming vs EU Blu-ray vs US Blu-ray vs 4K UHD.

(17-06-2023, 07:12)erytho napisał(a): [ -> ]czy jest tu ktos kto uzywa OLED LG z serii C2 na panelu evo i ma dostep do stream amazon prime video "jack ryan sezon 4 "?

Ktoś ma.

BTW w końcu udało mi się ogarnąć te wszystkie DoViBakery, itp. więc mogę wygenerować wykresy jasności także dla streamu DV. Co więcej, narzędzie potrafi "połączyć" warstwę bazową strumienia + FEL na komputerze, więc będę mógł ukazać na screenshotach część korzyści z kompresji obrazu w DV FEL vs HDR10, z tych problematycznych płytek od Paramount czy StudioCanal.
Jeśli jeszcze dorian spełni zapowiedzi i upubliczni narzędzia do generowania obrazów z heatmapami + WCG (praktycznie to samo czym swego czasu dzielił się Pyoko na forum.blu-ray.com) to już w ogóle będzie bajka.
(17-06-2023, 08:01)misfit napisał(a): [ -> ]praktycznie to samo czym swego czasu dzielił się Pyoko na forum.blu-ray.com
Pamiętam, jak Forumowicze blu-ray.com pytali, gdzie się Pyoko podział, bo robił świetną robotę. Fajnie by było, gdyby ktoś kontynuował jego pracę...
plyta oryginal steel edition 4k plus bluray
dystrybucja galapagos spolka zoo

zapomnialem dopisac ze kabel 3m byl z certyfikatem od kabeldirekt
dokladnie ten :

https://kabeldirekt-store.de/products/8k-ultra-high-speed-hdmi-2-1-kabel-blau?variant=37419238031566

czasy divixa na skyshowtime to lekka przesada kolego Smile
nie jest to moze amazon czy apple tv ale tulsa king wymiatal..
a jaki konkretnie TV masz misfit ?
Więc pozostają dwie opcje:
1. Przypadkowo włożyłeś do odtwarzacza płytę BD, a nie 4K UHD.
2. Twój odtwarzacz podaje nieprawidłowe informacje odnośnie aktualnego bitrate obrazu.

Kod:
VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description    
-----                   -------             -----------    
MPEG-H HEVC Video       53192 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 10 bits / HDR10 / BT.2020
* MPEG-H HEVC Video     5965 kbps           1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 10 bits / Dolby Vision / BT.2020

[Obrazek: orig-e-23258412-1666684865-Northman_4K_U...te-01s.png]

(17-06-2023, 09:16)erytho napisał(a): [ -> ]czasy divixa na skyshowtime to lekka przesada kolego Smile

Tylko troszkę przesada - odpal sobie np. scenę z 5 minuty w zaciemnionym pokoju. A później to samo z 4K UHD Smile

(17-06-2023, 09:16)erytho napisał(a): [ -> ]a jaki konkretnie TV masz misfit ?

Taki -> https://forum.filmozercy.com/watek-misfit-kolekcja?pid=95842#pid95842
Zrobiłem sobie porównanie sceny z 5 min i jak nie jestem takim purystą obrazu jak Misfit, tak gołym okiem widziałem różnicę na korzyść plyty UHD. Bitrate w tej scenie ~50Mb/s.

Oglądam seriale z "Sheridan-verse" na Skyshowtime, ale no nie powiedziałbym, że super duper wyglądają. Są max ok, zwłaszcza jak sobie człowiek dla porównania obejrzy jakiś odc Yellowstone w 4K (bez HDR) Smile
Jest jeszcze szansa, że kolega lubi ostre trunki i sprawdzian odbywał się w morskich warunkach Wink