Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To , że Uhd nie ma idealnego startu to nic dziwnego ,blu ray również go nie miał. Może dlatego dvd nie wyparł z rynku.
Patrząc tak teraz na rynek - Uhd, blu ray 3D . blu ray 2D no i dvd wciąż?
To jakbym w świecie gier zachwycał się grafika Call of duty 1, mając do dyspozycji Cod black ops3
W sprzęt również inwestował nie będę, znając nasz rynek, dużo się dziać nie będzie. Chyba , że każdy film jaki wyjdzie w jakimś kraju , będzie miał napisy polskie. Bo na rodzimych dystrybutorów to ja nie liczę.
(08-01-2016, 22:14)Sokal napisał(a): [ -> ]Mam nadzieję, że nikogo nie urazilem. Nie miałem takiego zamiaru.
Oczywiście, że nikogo nie uraziłeś i wiadomo, że UHD to nie tylko większa rozdzielczość, ale w takim razie po co ta sztuczna pogoń za pikselami? Nie można było zostać przy 1080p a mimo to skupić się na lepszym dźwięku, kolorach, HDR itp? Co się stało z tymi mitycznymi dyskami BD o pojemności 100GB o który pisano już z dekadę temu?

(08-01-2016, 23:08)wolfman napisał(a): [ -> ]To , że Uhd nie ma idealnego startu to nic dziwnego ,blu ray również go nie miał.
No i?

Raport Mniejszości doczekał się mastera 4K w 2009 roku, Alien, Aliens i Gladiator w 2010, Titanic w 2012, o całej masie innych niesamowicie popularnych, atrakcyjnych filmów nie wspominając, czy to o komercyjnych czy bardziej ambitnych pokroju Lawrence'a z Arabii czy Taksówkarza; to nie tak, że technologia dopiero raczkuje a wyższa rozdzielczość jest czymś zupełnie nowym, tak samo jak to nie tak, że nie mieli czasu przygotować się do startu nowych dysków.

Ha! Fox mógł nawet błysnąć i zaatakować Szklaną pułapką (odrestaurowaną już w 4K), która na Blu-ray straszy starym transferem, ale po co? Na pewno cały świat wstrzymuje oddech czekając na Fant4stic (9% na rottentomatoes, 4,3/10 na IMDb) w UHD!
"Co się stało z tymi mitycznymi dyskami BD o pojemności 100GB o który pisano już z dekadę temu?"

Osiedli na mieliźnie. Sam się zastanawiam po co w ogóle format uhd, jak nawet na blu ray nie wydano tylu ciekawych filmów i w pełni się nie rozwinął. Sami sobie tu będą szkodzić zostawiając na rynku stare formaty. To syfiate dvd na rynku powinni pogrzebać jak to miało miejsce w przypadku konsol ps2 i xbox classic. Po prostu twórcy się odcięli od starych platform skupiając na nowych. Wyszło dzięki temu sporo gier wykorzystujących w pełni moc konsol i wymusiło to przesiadkę na nowe.
A tu mamy taką głupiznę będą 3 formaty w tym dvd to jakbym porównując mając w domu xbox one , grałbym w to samo nie na x360 , a na xbox classic.
Konsole wydały mi się tu trafną metaforą. Start ps3 z napędem blu ray miał praktycznie w ten sam dzień gdy pokazały się u nas filmy na blu ray.
Zetną sobie gałąź na której siedzą. Mieszają ludziom w głowach i tyle. Większość ludzi nie zna się na technikaliach i dla nich film to film i będą kupować stare tanie formaty. Mała grupa zapaleńców będzie natomiast przepłacać za uhd i narzekać na słabe wykorzystanie formatu.
...a wolfman wciąż będzie cierpiał na chroniczny ból dupy.

Skoro nawet Blu-ray w Polsce się nie może rozkręcić (bo ludzie oglądają DVD i 3-gigowe ripy na czarodziejskich odtwarzaczach na których ich jakość na 106 calowych ekranach dorównuje tej z blu Tongue), to i tym bardziej UHD będzie towarem tylko dla garstki fanatyków jakości, it's fucking OBVIOUS.
(09-01-2016, 11:17)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]
(08-01-2016, 22:14)Sokal napisał(a): [ -> ]Mam nadzieję, że nikogo nie urazilem. Nie miałem takiego zamiaru.
Oczywiście, że nikogo nie uraziłeś i wiadomo, że UHD to nie tylko większa rozdzielczość, ale w takim razie po co ta sztuczna pogoń za pikselami? Nie można było zostać przy 1080p a mimo to skupić się na lepszym dźwięku, kolorach, HDR itp? Co się stało z tymi mitycznymi dyskami BD o pojemności 100GB o który pisano już z dekadę temu?

Pełna zgoda. A co do rozdzielczości to ja to widzę tak.

1. Najłatwiej sprzedawać tv poprzez to właśnie hasło. 4k, 50k, 999k. Kowalski się cieszy, że ma "lepszy" tv.

2. Jeśli będzie (o ile będzie) lepszy kolor, mniej artefaktów, lepszy dźwięk, płynność i niejako przy okazji wyższa rozdzielczość to czemu nie? Jestem na tak. I tym bardziej na tak im większy będę miał odbiornik.

3. Nawet przy rozdzialce 1080p z HDR itd trzeba kupić nowy sprzęt. Zatem czemu nie od razu z wyższą rozdzialka.

Ale zobaczymy jak wyjdzie. Na pewno zgoda co do tego, że my konsumenci wymagamy jakości, a samym upscalem się tego nie osiągnie.
Pod koniec tego roku LG wypuszcza pierwszy TV 8K. Uważacie że jest sens pakować się w UHD czy lepiej przeczekać? Smile
(09-01-2016, 18:40)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Pod koniec tego roku LG wypuszcza pierwszy TV 8K. Uważacie że jest sens pakować się w UHD czy lepiej przeczekać? Smile

Patrząc z perspektywy czasu na blu ray. To brzydko mówiąc olać ciepłym .... przez najbliższe 4 lata.
Jakbym miał tak na wszystko czekać, bo kiedyś ktośtam wyda coś lepszego, to chyba mieszkanie byłoby puste - tylko łóżeczko, lodówka i sracz Tongue
Pewnie, tylko , że kupujesz łóżko do którego materaca nie ma, a sracz, który się nie da zamontować w mieszkaniu xD
Lionsgate również wkracza w marcu >>
http://www.blu-ray.com/news/?id=18266