Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cyberlink kilka dni temu pochwalił się w komunikacie prasowym, że PowerDVD otrzymał certyfikację od BDA na odtwarzanie treści UHD BD.
Nowej wersji z obsługą UHD BD należy się spodziewać na początku przyszłego roku. Stawiam na kwiecień 2017.
[Obrazek: image235_1024x319.jpg]

Oppo UDP-203 - poznajcie pierwszy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray z Dolby Vision na pokładzie. Póki co obiecana jest aktualizacja na początku przyszłego roku, ale fakt, że bebechy w tym odtwarzaczu umożliwiają obsługę DV sprawia, że jest on wyjątkowy na tle konkurencji.
O Dolby Vision, z czym to się je, itd. możecie poczytać tutaj.
Na razie treści DV są dostępne tylko na VOD i w streamingu. Pierwsze filmy w DV na UHD BD mają się pojawić w pierwszej połowie 2017r.

Wracając do Oppo - niestety wyjątkowa jest też jego cena. Początkowo był zapowiadany w cenie $499, skończyło się jednak na $549 - w teorii cena do przełknięcia jak na Oppo, jego budowę, wygląd zewnętrzny oraz to, że umożliwia dodanie w przyszłości DV przez aktualizację firmware. Jednak jego cena sugerowana w Polsce wynosi 3825 zł. Nie wiem jakim cudem bo nawet przy obecnym masakrycznie wysokim kursie dolara oraz po dodaniu podatku 23% w moim kalkulatorze gdzieś tysiak wyparował. W reszcie Europy z ceną jest niewiele lepiej.

Osobiście w przyszłym roku liczę na wysyp odtwarzaczy UHD z Dolby Vision na pokładzie i że w końcu któryś z nich trafi w moje ręce. Moim faworytem póki co jest Panasonic - z chęcią przytuliłbym odpowiednika bardzo udanego UB700 z dodanym Dolby Vision i w cenie ~£300. Marzenia ? Oby nie Smile
Szkoda kasy. Tak po prostu i zwyczajnie. Kupię sobie po prostu nowego Xboxa, przy okazji w coś pogram i zapłacę 1/4 ceny. Microsyf i tak wrzuci masę updejtów i poprawi jakość odtwarzania , oraz dźwięku. Ze wsparciem sprzętu wiadomo jak jest, za rok to będzie staroć , o której już się zapomni i warte będzie ledwie połowę.
Xbox One S - jak ktoś chce pograć i przy okazji obejrzeć jakiś film w UHD to ok, fajna cena.
Jeśli natomiast ktoś szuka przede wszystkim bezproblemowego i przyszłościowego odtwarzacza UHD BD to na ten moment jest to najgorsza opcja.
Zgadza się, ale mają sporo w tym poprawić. Zresztą na rynku i tak jest za mało filmów, połowa z tego to odgrzewane kotlety.
Oby. Jak poprawią stabilność apki odpowiedzialnej za odtwarzanie UHD BD i sprawią, że wszystkie filmy będzie w ogóle się dało na nim odtworzyć to wtedy pogadamy. Obsługi Dolby Vision z płyt UHD BD jednak się na nim nie doczekasz, chyba, że w jakiejś przyszłej rewizji (ograniczenia sprzętowe - brak chipa DV na pokładzie). Dotyczy to też wszystkich dotychczasowych odtwarzaczy UHD, za wyjątkiem tego Oppo. Z tego też względu cały czas ociągam się z zakupem odtwarzacza UHD.
W temacie formatu dzieje się tak mało, wychodzą tak nieciekawe tytuły, że mam wrażenie że jesteśmy tylko o krok od ogłoszenia, że studia filmowe go uśmiercają.

Po Nowym Roku coś mogłoby się ruszyć, bo jak na razie to żenada, zwłaszcza w kwestii wydawania upscali którym nawet HDR nie pomaga.
Cytat:mam wrażenie że jesteśmy tylko o krok od ogłoszenia, że studia filmowe go uśmiercają.

Szczerze? Wcale by mnie to nie zdziwiło.
Wciąż mam wrażenie, że ten format w chwili obecnej to pomyłka.

Użytkownik usunięty64562

Post usunięty
Uśmierca to go obecnie to że mało oferuje, a sporo kosztuje - cena nośnika, odtwarzaczy, tv i tylko 2D