Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zanosi się na to, że czeka nas wysyp upscali.

Co do cen to stawiam na 30-35$, a kiedy pierwsze tytuły pojawią się w polskiej dystrybucji i w jakiej cenie to niestety moja szklana kula podaje error Wink
Strzelam, że druga połowa 2017r. i cena 149zł.
Max to 4K z 35 mm i 8K z 70 mm, ale - co lubię przytaczać - sam Roger Deakins uważa, że 2K wystarczy Smile

Również tak uważam i zawsze wklejam screen, np. taki... http://i2.wp.com/www.doblu.com/wp-content/uploads/2015/01/equalizer11656.jpg

...i pytam: na co komu wyższa rozdzielczość? Jakie jeszcze tam się kryją niewidoczne w 1080p detale? Jasne, lepsze oddanie barw czy zapowiadana obsługa HDR, OK, super, ale wyższa rozdzielczość? To zwykły wabik na ciemne masy niestety.
Całkowita racja, póki co marzę o tym żeby filmy na blu-ray w pełni wykorzystywały możliwości nośnika Big Grin

UHD mogłoby ewentualnie zainteresować projektorowiczów - jak ktoś ogląda na 130-150 calach to może widzieć już niedoskonałości nośnika. Wiem, że u nas projektory to nisza, ale w Hameryce dużo takich, a tam interes się zacznie kręcić.

Oby tylko nie było takiej sytuacji, że wydania blu będą znacznie okrojone np. z dodatków względem ich odpowiedników wydań UHD albo co gorsza celowe obniżanie jakości obrazu względem nowego nośnika.
(24-05-2015, 09:21)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Max to 4K z 35 mm i 8K z 70 mm, ale - co lubię przytaczać - sam Roger Deakins uważa, że 2K wystarczy Smile

Ja z kolei słyszałem, że Deakins mówił, że nic ponad Arri Alexa 2.8K nie jest mu potrzebne (chociaż ostatnimi czasy bawi się 3.4K poprzez open gate - Sicario), z tym, że wszystkie "jego" filmy od czasów upowszechnienia się DI są skanowane w 4K, a nie 2K (poza kilkoma wyjątkami z powodów budżetowych) bo chce wyciągnąć jak najwięcej detali ze źródła.
Cytat:Max to 4K z 35 mm i 8K z 70 mm, ale - co lubię przytaczać - sam Roger Deakins uważa, że 2K wystarczy
Też uważam że 2K jest rozdzielczością wystarczającą tym bardziej że w takiej wyświetlane są filmy w multipleksach na ogromnych ekranach. W domu nikt przecież nie będzie miał aż tak dużego ekranu. Wystarczy że na bardziej pojemnym nośniku i z z bardziej wydajnym kodekiem HEVC wrzucą film w 2K i to w warunkach domowych powinno każdego zadowolić. Ja 4k bardziej oczekuję w kinie gdzie akurat taka rozdzielczość ma największy sens.
http://thedigitalbits.com/columns/my-two-cents/090515_1130
Coś się rusza w temacie 4K Ultra HD Blu-ray.
Trudno powiedziec, zeby sie ruszalo.
Te tytuly, najwyrazniej w identycznym, co BD UHD formacie 4k, 10bit, HDR, DTS-HR, 100 GB) od jakiegos czasu sa do pobrania (MGO/Vidity), zas playerow nikt poza Samsungiem nie pokazal.
Jedynym filmem z tytułów zapowiedzianych przez Foxa, który był masterowany w 4K, jest Maze Runner, a i tak efekty na pewno renderowane były w 2K.

Mam nadzieję, że ten format zdechnie bardzo szybko.
I co chcialbys 8k?
Czy moze 2k w kinie, to wg Ciebie, az nadto, a Imaxy powinni zlikwidowac dla zasady "kazdemu po rowno"?
Jak wpadłeś tu żeby sobie od czapy popisac bzdury, to może lepiej idź sprawdzić, czy nie ma cię gdzie indziej.