Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(21-02-2018, 17:28)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]Ciekaw jestem opinii jak wygląda jakość obrazu względem płyt UHD
https://www.youtube.com/watch?v=WbKCZpQN72c&t=1360s
Dzięki, znam ten materiał, ale chciałbym poznać więcej opinii Smile (choć zdanie Vincenta to drugie najważniejsze w tych kwestiach po... moim własnym Big Grin )
(21-02-2018, 17:42)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Nieakceptowalna? LOL Ja oglądając z kanapy nie widzę różnicy między BD a Netfliksem, chyba że w bardzo ciemnych scenach które ujawniają kompresję.
W jakiej rozdzielczości oglądasz?

Sprawdzałem tylko materiały HDR. Kompresja w ciemnych scenach jest dla mnie na nieakceptowalnym poziomie. Tobie to pasuje? Nie ma problemu. Ja jednak podziękuje.
Skoro streamer i serwis Apple stają się gorącym topikiem, to i ja, jako użytkownik, podzielę się opinią.
Różnica względem UHD BD - w tej kwestii znaczenie ma odległość oraz wielkość i rodzaj wyświetlacza. Wiadomo że przy pewnej odległości różnice związane z obecnością artefaktów silnie skompresowanego strumienia, czy brak finezyjnych detali obrazu przestają mieć znaczenie. Co mi się osobiście nie podoba, to sposób w jaki ATV 4k mapuje DV do HDR10, czy efekt którego powody tak sobie tłumaczę. Mój Panas DX902, jeżeli chodzi o HDR, to bardzo przyzwoity wyświetlacz, jednak porównania pomiędzy pewnymi płytami UHD i streamingiem Apple pozostawiają absmak. Nie wiem jak to wygląda na nowym software, bo zablokowałem bety, ale na poprzednich dwóch, takie filmy jak Pacyfic Rim, czy Blade Runner, oglądane w 4K HDR pozostawiaja wątpliwości, co do jakości. Ten sam materiał na zaprzyjaźnionym OLEDzie LG w DV wygląda inaczej (lepiej/normalnie) Wykluczylem wpływ upośledzobego video-chaina, podpinajac ATV 4k bezpośrednio do telewizora, a także drugiego telewizora (HDR Premium). IMHO Jeżeli więc ma to być efekt 4k HDR, a nie WTF, na chwilę obecną lepiej żenić ATV4K z wyświetlaczem wspierającym DV.
Niezaprzeczalną zaletą serwisu Apple jest wygoda oraz wczesny i tani dostęp do poszukiwanej treści. Być może brzmi to dla niektórych dziwnie, ale są filmy (login na iTunes US), które ukazują się tam zdecydowanie wcześniej niż w europejskich kinach, a i cena kupna (wypożyczenie dostępne jest po jakimś czasie od premiery, 50-70% taniej) wobec kosztu pójścia do kina, jest atrakcyjna, bo w "drogich krajach" wyjście do kina w prime time, to wydatek co najmniej 2-3 krotnie wobec 20e w iTunes, o komforcie i oszczędności czasu i nerwów nie wspominając.
Czy jeśli wypożyczyło się dany tytuł to cena za zakup jest wtedy niższa czy taka sama?

I jak do jakości filmów ma się jakość zwiastunów, mają ten sam kodek/bitrate? Obejrzałem kilka i nie rzuciły mi się w oczy żadne poważniejsze problemy.

---
Studząc mój entuzjazm - jedna podstawowa kwestia, pytanie: co jeśli np. Warner stwierdzi że zabiera z iTunes wszystkie swoje filmy, a ja tytułów studia kupiłem, powiedzmy, kilkadziesiąt? Ano nic, mogę im tylko pomachać na do widzenia.

Właśnie dlatego pomysł, jakkolwiek fajny, to jednak budzi moje wątpliwości i to a nie gorsza jakość jest podstawowym minusem streamingu.

Jasne że płytka też po X latach może nagle zdechnąć, ale dopóki działa to wiem że ją mam i stoi na półce. Netflix to co innego bo tam płacę za sam dostęp do serwisu a nie konkretne tytuły i służy mi on do "wypożyczania" i oglądania filmów a nie do ich kupowania i oglądania, a przecież jak coś kupujemy, to po to by to mieć, a nie niby mieć, ale nie wiadomo na jak długo.

Jak wspominałem zbieram na remonty a zakup OLEDa planuję na koniec 2019/2020 roku więc czasu jest sporo a i z ciekawością będę obserwować jak dalej rynek filmów na UHD będzie się... rozwijać? To chyba niewłaściwe słowo patrząc jak studia olewają wydawanie wielu tytułów.
Jestem takiego samego zdania jak Gieferg. Jeśli nie będzie sprzedaży na nośnikach fizycznych, przerzucam się na darmowe wersje w sieci.
(22-02-2018, 07:41)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]I jak do jakości filmów ma się jakość zwiastunów, mają ten sam kodek/bitrate? Obejrzałem kilka i nie rzuciły mi się w oczy żadne poważniejsze problemy.
Niekoniecznie. Moze tak byc, ze trailer jest "stary" albo SDR, albo co gorsza, a zdarza sie to niestety często, w przypadku filmów redeemowanych z różnych źródeł, że tytuł, który miałes pierwotnie w 4k, nagle stał się HD albo w ogóle zniknął, aby pojawić się za jakiś czas, ponownie we właściwej formie...albo i nie. Wink
Co do problemów jakościowych, to ja np widzę pulsowanie jasności obrazu, o którym wspomniał VT.
(21-02-2018, 15:55)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a): [ -> ]Daras.
Sorry…

Spoko. Niekiedy wyczuwam gości jakby „niewiedzących” o co mi chodzi. Przerabiałem temat na Kino Polska, a bywalcy zamkniętego już  forum wiedzą w czym rzecz. Twoje wypowiedzi jednoznacznie wskazywały na nieporozumienie. Chciałem Ci wysłać priva, lecz nie jest to teraz pilne. Dzięki za introspekcję. Wink

(21-02-2018, 23:23)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a): [ -> ]Skoro streamer i serwis Apple stają się gorącym topikiem, to  i ja, jako użytkownik, podzielę się opinią...

Czy jest jakakolwiek możliwość nagrania / skopiowania streamingu dla własnych potrzeb?
Pytanie w zasadzie do wszystkich wiedzących coś w temacie.
(22-02-2018, 23:33)Daras napisał(a): [ -> ]Czy jest jakakolwiek możliwość nagrania / skopiowania streamingu dla własnych potrzeb?
Pytanie w zasadzie do wszystkich wiedzących coś w temacie.
Normalnie na ATV 4k nie ma takiej mozliwosci, choć amatorzy kwaśnych jabłek, wszystkie web-nowości zgrywaja przede wszystkim właśnie z serwisu Apple, bo tam filmy pojawiają się najszybciej spośród wszystkich dostawców VoD. Potrzebny jest jednak do tego dodatkowy sprzęt, do zmiany HDCP, przechwycenia i zapisania strumienia A/V. Jeżeli chodzi Ci o oficjalną możliwość zapisania do pamieci lokalnej urządzenia, to jest to możliwe na urządzeniach mobilnych i komputerach w standardzie SD i HD, ale nie 4k HDR. Nieznana jest mi oficjalna, czy nieoficjalna metoda dokonania tego na Apple TV.
Nowy filmik Vincenta wyjaśniający m.in czy nowa aktualizacja dla OLED LG faktycznie naprawia bugi w trybie DV przez HDMI (Oppo 203 i ATV 4K).

https://youtu.be/7Lrd6rnsDuQ?t=205