Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(03-04-2018, 15:02)lis22 napisał(a): [ -> ]O jakie konkretnie info Ci chodzi? Jakie dane? Gdzie mam znaleźć takie info? Chodzi o wyświetlacz odtwarzacza?
Przycik INFO na pilocie. Masz sprzęt i nie znasz jego najbardziej podstawowych funkcji? Pogratulować.

Cytat:Skoro obraz z PS4 i z PS4 PRO w HDR jest taki sam, to dlaczego w.w. gry na KS7000 i zwykłej PS4 w trybie HDR były znacznie ciemniejsze, niż z wyłączonym trybem HDR, a na XE93 i PRO nie ma takiego efektu i obraz jest na prawdę jasny i efekt HDR rzuca się w oczy?
Ile razy trzeba ci tłumaczyć że nie można porównywać dwóch różnych telewizorów?

Odpal sobie NA TYM SAMYM TELEWIZORZE tę samą grę z PS4 i z PS4 Pro. Nie będzie żadnej, ŻADNEJ różnicy między HDRem na obu konsolach.

Tymczasem widziałeś HDR w grach na telewizorze X i PS4 oraz na telewizorze Y i Pro i według ciebie różnica wynika z konsoli? Zaraz umrę ze śmiechu.

Pomijam już że kilka gier, w tym te które wymieniasz, Sony spieprzyło i w trybie HDR trzeba im - w menu GRY, nie telewizora - podbić jasność na maks. W późniejszym patchu do Infamousa dodali nawet dodatkową opcję która miała pomóc ze zbyt ciemnym obrazem.
Nie korzystałem wcześniej z przycisku info Wink daje on tylko takie wiadomości:

Tytuł: 1/12 Rozdział: 3/21
HDR ikonka pauzy i dwóch strzałek + czas trwania filmu:

[Obrazek: 25tf3x3.jpg]

No to może trzeba było dać jasność (choć Samsung zamiast jasności ma podświetlenie) na maksa oraz Diody Smart LED też na maxa (to akurat dałem), kabel jest ten sam i na Samsungu obraz z HDR był bardzo ciemny nawet w menu, a w Sony od razu w menu bije po oczach ("Horizon Zero Dawn"). W "Infamous" musiałem wyłączyć HDR, bo obraz był dla mnie po prostu zbyt ciemny.
Jest ikona HDR więc jest OK.

Różnica między telewizorami wynika zapewne z tone mappingu, natomiast jeśli według ciebie eksplozje czy źródła światła są takie same jak na BD lub nawet ciemniejsze, to tutaj już coś jest nie tak.
A sama jasność efektu HDR nic nie zmienia? 550 cd/m2 w Samsungu vs nawet 1180 cd/m2 w Sony?
To są wyniki uzyskane w demach, w dodatku uśrednione.

Znasz jasność źródeł światła w scenach z filmów / grach które porównywałeś? 300 nitów? 1000? 3000?

I co ma do tego Samsung? Piszesz że na Sony filmy, wróć, film na BD jest jaśniejszy niż na UHD.
Ten konkretny film jest jaśniejszy, co mnie bardzo zdziwiło (choć przeczytałem parę recenzji wersji UHD i piszą tam, że film jest ogólnie ciemny i że wersja UHD jest ciemniejsza od wersji BD) ale i tak efekty wybuchów, wystrzałów, eksplozji, płomieni, itp. są nieporównywalnie jaśniejsze i robią wrażenie, czego na Samsungu nie uświadczyłem, podobnie z grami na PS4 PRO, gdzie HDR po prostu rzuca się w oczy po włączeniu gry. Z Samsunga byłem bardzo zadowolony (gdyby nie to, że po czterech miesięcy szlag zaczął trafiać matrycę) ale po przejściu na Sony zmiana jest wyraźnie widoczna i odczuwalna. Gdy kupowałem KS7000, nie miałem jeszcze pojęcia o HDR (na początku myślałem, że on ma rozjaśnić ciemne partie obrazu, np. zaciemnione miejsca w grach, itp. Wink), dopiero przy przejściu na XE93 wiedziałem już to i owo Wink
Samsung był bardzo przyjazny i łatwy w codziennym użytkowaniu, Sony ma, niestety, bardzo toporny pilot i niezbyt intuicyjny interfejs, a baterie w pilocie rozładowują się już po dwóch miesiącach użytkowania.
(03-04-2018, 16:30)lis22 napisał(a): [ -> ]Ten konkretny film jest jaśniejszy, co mnie bardzo zdziwiło (choć przeczytałem parę recenzji wersji UHD i piszą tam, że film jest ogólnie ciemny i że wersja UHD jest ciemniejsza od wersji BD) ale i tak efekty wybuchów, wystrzałów, eksplozji, płomieni, itp. są nieporównywalnie jaśniejsze i robią wrażenie
Dzisiaj po północy pisałeś coś innego. Ustal jedną wersję wydarzeń.
Ech
To, co podkreśliłeś, pisałem w odniesieniu do porównania z KS7000, a subiektywnie uważam, że ten film ma taką stonowaną kolorystykę - ona nadal jest ładna i ma swoje momenty, ale jest taka jakby ... pastelowa? Musiałbym ten film zobaczyć w Dolby Vision (tylko na VUDU).

Jeśli idzie o mierzenie jasności HDR to czy oni nie robią tego takim specjalnym miernikiem, przykładanym do tv?

https://www.youtube.com/watch?v=BJ6_cQjSgfw&t=1397s

https://www.youtube.com/watch?v=WUhnuspJ4U0

Chyba wykupię sobie specjalnie jeden miesiąc Netflixa i sprawdzę tam ten HDR i Dolby Vision.
Ustalmy kilka rzeczy:

1) Nie masz już KS7000 więc może najwyższa pora dać już temu telewizorowi spokój i zwyczajnie odpuścić, co? (ta historyjka o matrycy była nudna już w zeszłym roku)

2) Masz Sony XE93 więc pisz o Sony XE93. Co chwila coś mącisz, mieszasz i porównujesz, sam już chyba nie wiesz o którym telewizorze piszesz a ja nic z tego nie rozumiem.

3) Dzisiaj po północy napisałeś:

Postanowiłem porównać sobie ten sam film w wersji Blu-Ray i UHDBD, a tknęło mnie coś, bo wczoraj obejrzałem sobie materiały dodatkowe na BD i sceny z filmu, pojawiające się w tychże dodatkach nie wyglądały gorzej, niż na UHDBD - mam tu na myśli takie efekty, jak ogień i wybuchy.

Teraz piszesz coś innego. WTF?
Piszę o Samsungu, bo miałem go przez dziewięć miesięcy, a obok jest jeszcze mój poprzedni Samsung FHD.

Ja może ogólnie miałem zbyt wysokie oczekiwania względem standardu UHDBD i HDR ... Różnica pomiędzy DVD a Blu-Ray była widoczna gołym okiem (choć znam osoby, które nadal nie widzą różnicy) i myślałem, ze przeskok z BD na UHDBD będzie takim samym skokiem jakościowym, jak w przypadku DVD, a tu okazuje się, że upscalowany do 2160 Blu-Ray nie ustępuje aż tak bardzo UHDBD (przynajmniej w kwestii rozdzielczości) i są filmy, które mają taką samą ocenę a obraz w 1080p jak i w 2160p i różnica polega na niuansach, detalach, szczegółach.