Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:Nigdy się nie dowiesz

Jakoś to przeżyję.
A w jakich konkretnie parametrach dźwięku są spotykane filmy na iTunes w UHD ? Coś a'la Netflixowe Dolby Digital Plus 5.1 192 kbps (które w teorii jest porównywalne do "zwykłego" Dolby Digital 5.1 384 kbps i tutaj wzmianka ifeelveryblah o czasach DVD byłaby dość trafna) czy coś lepszego ?
(26-04-2018, 10:35)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Mam taki ulubiony moment w TDKR gdy pojawia się Batman na Batpodzie i wchodzi muzyka. Nawet na moim soundbarze 3.1 na BD/UHD ten moment jest głębszy, bardziej przestrzenny, ciężko to opisać. No ale włączyłem go sobie na iTunes i jest OK, nie jest to strata którą musiałbym przeżywać Smile

Też uwielbiam ten fragment. Zaczniesz przeżywać stratę jak dorobisz się lepszego audio. Smile
Dokładnie po to człowiek upodabnia zacisze domowe do kina, wyposażając się w lepszy sprzęt do obrazu i dźwięku. Nie po to to robi , by potem mieć wrażenie , że ogląda film na Polsacie, bez reklam.
(25-04-2018, 15:45)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]
(25-04-2018, 11:38)Daras napisał(a): [ -> ]Zapytam wprost: Czy zawsze masz tak, że na iTunes znajdujesz każdy poszukiwany tytuł (w PL)?
Nie wszystko jest tam w PL, ale na ten moment z interesujących mnie tytułów 4K tylko jednemu brakuje polskich napisów: Oblivionowi.

Cytat:Ile to Cię kosztuje miesięcznie, jeśli można?
Kupiłem ATV w sobotę. Jest środa... Smile no ale pokrótce: sprzedaż filmów pokryła już koszty samego urządzenia (799 zł), więc teraz $ ze sprzedaży idą na filmy, na razie mam:

- Kolekcja 6 filmów Nolana - 149,99
- Heat - 39,99
- Jurassic Park - 34,99
- Man of Steel - 47,99
- Gone Girl (na razie 4K bez HDR, wygląda super!) - 29,99
- Bliskie spotkania trzeciego stopnia - 29,99

Jak fundusze ze sprzedaży się skończą ograniczę się do kupowania 2, może 3 pozycji miesięcznie. Coś tam pewnie też wypożyczę (większość filmów jest za 9,99, nowsze za 14,99), np. ostatniego Thora żeby pokazać rodzicom.

Chętnie kupiłbym go, tak jak i Strażników Galaktyki Vol. 2, ale są tylko w 1080p. Disney jako jedyne duże studio, przynajmniej na razie, nie zgadza się na darmowe aktualizowanie kupionych filmów HD do UHD.

Dla mnie wypowiedź Mierzwiaka (plus ciąg dalszy) stanowi konkret i ma on za nią u mnie punkcik reputacyjny.
Hasłowe uzasadnienie:

Po pierwsze - początkujący użytkownicy streamingów dowiedzieli się ile to może kosztować na iTunes.

Po drugie - informacja o jakości / formacie dźwięku ułatwi podjęcie decyzji zakupowej audiofilom. Wink

Po trzecie - wzmianka o tym, co ewentualnie można pobrać na dysk może zainteresować gros osób.

Po czwarte – Mierzwiak konsekwentnie broni podjętej decyzji, a widać też, że jest z niej zadowolony. Takie jego prawo. Smile

Podsumowując. Streamingi, jak sądzę, to przyszłość. Niemniej nadal nośniki fizyczne oferują najlepszą jakość obrazu oraz dźwięku (pomijając jeden, kosmicznie drogi serwis wymieniony kiedyś przez kolegę Nie_zbieram_ale_lubie).
Osobiście przywiązuję sporą wagę do audio. Jeszcze nie rezygnuję z kupowania płyt, choć iTunes stanowi jakąś alternatywę.
(26-04-2018, 15:11)wolfman napisał(a): [ -> ]Dokładnie po to człowiek upodabnia zacisze domowe do kina, wyposażając się w lepszy sprzęt do obrazu i dźwięku. Nie po to to robi , by potem mieć wrażenie , że ogląda film na Polsacie, bez reklam.
Aha czyli dźwięk to jedyne co odróżnia dyski / streaming UHD HDR od Polsatu? OK.
Nie pisałem co odróżnia, nie wkładaj swoich słów w moje zdanie.
Porównałeś gorszy dźwięk do oglądania filmu na Polsacie. Polsat emituje filmy w 4K HDR?
Nie, nic nie porównałem. Napisałem o wrażeniu. Poza tym kolega powyżej wspomniał o dźwięku i do tego się odniosłem.
Odnośnie Polsatu... słyszeliście o wprowadzeniu przez nich technologii Super HD ? UHD i jakieś HDRy mogą się schować Big Grin

http://satkurier.pl/news/170331/polsat-sport-premium-w-jakosci-super-hd-czesc-meczow-w-4k.html