Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
O Oppo nawet nie wspominałem bo nie ta półka cenowa, a zresztą byłem przekonany, że w razie gdybyś się ew. zdecydował, to już go nie będzie, np. w USA zostały już resztki i nowych dostaw nie będzie na 203. W Europie pewnie jeszcze kilka miesięcy dłużej minie zanim te odtwarzacze znikną.

Te odtwarzacze są na rynku od 1.5 roku, ale ogólnie nie słyszałem aby Oppo był jakoś awaryjny, wręcz przeciwnie. Natomiast u niektórych zdarzają się problemy z odczytem części płyt BD-100 przy zmianie warstwy. Nie wiem od czego to zależy, czy te trzywarstwówki są bardziej podatne na wszelkie zabrudzenia, mikroryski, itd. czy może niektóre napędy montowane do Oppo (i innych odtwarzaczy) sobie z tymi płytami gorzej radzą od innych...
(23-05-2018, 12:36)Daras napisał(a): [ -> ]Czy trafiłeś na wypowiedzi dotyczące problemów za laserem
Wiesz co, nawet ciężko znaleźć wypowiedzi ludzi z problemami technicznymi i błędami odczytu. Cena najwyraźniej idzie w parze z jakością. Są jednak osoby co zbierały informacje o problemach z Oppo. Najtaniej wyjdzie z Usa + kabelek od Niemców za 300 do złamania blokady regionalnej.
Tu masz forum
http://www.avsforum.com/forum/149-blu-ray-players/2686225-oppo-udp-203-technical-discussion-issues-thread.html

Mój przeżarł setki płyt i nawet się ani razu nie zawiesił na niczym.
Pierwsze wrażenia jak działa funkcja HDR Optimizer w nowych Panasach na OLED 2016.

http://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=15082078&postcount=172

http://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=15082102&postcount=173

http://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=15083944&postcount=181

Zapowiada się całkiem fajna opcja dla osób których wyświetlacze nie do końca prawidłowo ogarniają mapowanie tonów obrazu w HDR.
Posty na temat odtwarzaczy i laserów wydzieliłem tutaj: http://forum.filmozercy.com/watek-odtwarzacze-blu-ray-cena-a-jakosc?page=7
Patriota i Fury na UHD BD od Sony mają nowe zabezpieczenie AACS 2.1, które uniemożliwiają wykonanie kopii zapasowej, a tym samym zrobienie screenów, skanu BDInfo, itd.
Czas pokaże jak długo twórcy makeMKV, DeUHD sobie z nim poradzą Wink

https://www.myce.com/news/aacs-2-0-revision-unbeatable-by-existing-4k-ultra-hd-blu-ray-ripping-tools-84326/

A propos Patrioty - ptaszki ćwierkają, że jest to kolejne złoto od Sony i kandydat na najlepsze wydanie katalogowe tego roku.
No to ciekawe, ile im zajmie złamanie tych zabezpieczeń. Stawiam, że niedługo. Big Grin Patriota już do mnie płynie, ale patrząc na to, ile ostatnio idą paczki z USA, to pewnie dotrze dopiero gdzieś pod koniec czerwca.
Czemu nie czekałeś do premiery z UK?
Wziąłem wydanie amerykańskie, bo było w promocji.
(25-05-2018, 12:44)misfit napisał(a): [ -> ]A propos Patrioty - ptaszki ćwierkają, że jest to kolejne złoto od Sony i kandydat na najlepsze wydanie katalogowe tego roku.
Na razie rzuciłem tylko okiem na kilka scen (na iTunes oczywiście) no i cóż, Sony znowu pokazuje jak się powinno odrestaurowywać filmy.
(25-05-2018, 12:44)misfit napisał(a): [ -> ]A propos Patrioty - ptaszki ćwierkają, że jest to kolejne złoto od Sony i kandydat na najlepsze wydanie katalogowe tego roku.
Jest gdzieś zapowiedziane wydanie z polską wersją?